הבלוג של מירב גת

מירב גת

אין מקום רחוק מידי...

עדכונים:

פוסטים: 144

החל מנובמבר 2014

נובלה ושלושה סיפורים ספוגי מיסטיקה אירית המציגים מגוון רחב של דמויות איריות כפריות.
זהו ספר אירי מובהק, על נשים (צעירה ומבוגרת) הכועסות על גברים שנמצאים ונוכחים או לא בחייהן, על גברים קודרים שלא יודעים מה קרה למה שהם קיוו לו, על ילדים הרואים את כל הנעשה בבתיהם ועל חלקם הבוחרים לברוח ולשנות את עולמם וגורלם.
ההגדרות בספר הן כפריות, הסיפורים הם בחלקם עכשוויים ובחלקם משולבים סיפורים עממיים.

ב”אור השלישי”, ילדת איכרים ענייה נמסרת לזוג שכול בזמן הריונה של אמה. אנו למדים על תיאור האדמה ועבודתה ועל התנהגות ותחושות הזוג השכול לנערה.
ב”מתנת הפרידה”, אישה צעירה בורחת מעבר נורא הגלום בקרקע החקלאית שאביה מטפח.
ב”ללכת בשדות הכחולים”, כומר מנסה לשכוח את האהבה ואת החטא הגדול ביותר של חייו ולגלות מחדש את אלוהים במדרונות הקטיפה של הביצות.
ב”ליל החוזררים”, סיפור על אישה אקסצנטרית ופגומה, העוברת לביתו של כומר מת, שורפת את כל הרהיטים שלו, משתינה על הדשא, ולאחר מכן יוצאת להרפתקה מוזרה עם שכנה הרווק המוזר החולק את ביתו ומיטתו עם עז. הסיפור הוא במהות אירי ומכיל הומור מוזר ומסתורין.
כל הסיפורים מתארים את חיי הכפר משולבים בסיפורים עממיים, יצורים מיתולוגיים והחינוך הקתולי.

ממליצה!
קיגן כותבת על אירלנד, על האנשים, על הארץ והאדמה, תוך שילוב אלמנטים, אגדות ומציאות. כדוגמת דייגים הקונים שלית תינוקות לאחר לידה (קרום דקיק דקיק המכסה את הראש), כדי שישמור על ביטחון חייהם בים.
קיגן כותבת על דמויות הרדופות על ידי העבר, עבר שעקב אחריהם עד להווה שלהם וללא ספק ימשיך לעקוב אחריהם לעתיד שלהם.

אהבתי את אחרית הדבר שנכתבה על ידי עודד וולקשטיין

בהוצאת זיקית
תרגום: ארז וולק

אפריל 2015

עוד מהבלוג של מירב גת

תצוגה מקדימה

אליזבת איננה מאת אמה הילי

זהו רומן מתח מסקרן הכתוב בצורה אמיתית, נוגעת ויפה שלא ניתן להניחו מהיד. זהו סיפור על אישה זקנה ושמה מוד, שזכרונה נמוג לאט. היא מחפשת אחר חברתה הטובה אליזבת. לאן היא נעלמה? האם היא תמצא אותה? במי היא יכולה לבטוח? מוד הינה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

המלכה היחפה מאת אידלפונסו פלקונס

המלכה היחפה זהו סיפור המחבר בין שתי נשים יחפות, שתיהן מלכות, כל אחת בדרכה. האחת צוענייה גאה שלא תסכים לשים נעליים, גם אם אלו נעלי זהב להופעה מרהיבה, למול מאות מעריצים הבאים לשמוע אותה שרה. השנייה היא משרתת שחורה שיצאה...

תצוגה מקדימה

יום האישה הבינלאומי 2015 - נשים בוחרות להשפיע

רשמים מכנס בנושא נשים, בחירות ופוליטיקה. מרכז נא לגעת, יפו. סייעו בארגון, נכחו, שמעו, תהו, חשבו וכתבו, חברות קבוצת המנהיגות של ויצ"ו תל אביב : מירב גת, יסמין כהן, גיל מרטנס.   יום האשה 2015. תשעה ימים לפני ש(שוב) יתרחשו הבחירות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה