הבלוג של מירב גת

מירב גת

אין מקום רחוק מידי...

עדכונים:

פוסטים: 144

החל מנובמבר 2014

ספר שחייבים לקרוא!

זוהי נובלה המחולקת לארבעה חלקים.

בחלק הראשון אנו פוגשים נער בן כ – 12 מסנט לואיס, גרובר. נער שקט, עדין, מהורהר־מרצין, שלמד נימוסים טובים ויודע לכבד את המבוגרים.

הוא מסתובב בעיירה, בין החנויות, המעדניות וחנויות הממתקים. אנו מתוודעים לריחות העיירה, לתחושותיו ולמראה עיניו. וולף מצליח להעביר דרך עיניו של גרובר את הקורה בעיירה –  את מראה אנשיה, חנויותיה ומבניה. מבטו של גרובר תמים.
“גרובר עמד על המדרכה. ואור בא והלך ובא שוב אל הכיכר.
הנער עמד שם, עגלה משקשקת חלפה על פניו. כמה אנשים עברו. נהג קרון המשלוחים של גארט יצא עם ארגז עמוס מצרכים והניח אותו בקרון וטרק את המכסה. אך גרובר לא השגיח בהם, ומאוחר יותר לא יכול להיזכר בהם. הוא עמד שם, לא־רואה, אפור מבעד לשכבת הזית, באשמורת השמש, מרגיש כי הנה הזמן, הנה הכיכר, הנה מרכז היקום, ליבת החלמיש של אי־ההשתנות, מרגיש כי הנה גרובר, הנה הכיכר, הנה העכשיו…והכיכר הסתחררה שיכורה מסביבו, אור זרה גרגרים עיוורים־אפורים על עיניו, המזרקה התנפצה לזהרורים ססגוניים ושבה והתגבשה, נוצה גאה ופועמת. אבל כל הבהירות הלכה ואיננה, ו“הנה הכיכר, והנה ההתמדה, והנה הזמן — וכל זה הווה כשהיה מעולם, לבד ממני”.

בנובלה ארבעה גיבורים עיקריים-  גרובר, האם, האחות, והאח יוג’ין.

אימו מתארת  - “וגרובר ישב שם, כזה שקט ורציני כאילו, מסתכל דרך החלון, והוא לא זז. הוא ישב שם כמו גבר. הוא היה בסך הכל בן אחת־עשרה וחצי, אבל היה לו יותר היגיון, יותר שיפוט ויותר הבנה מכל ילד שראיתי בחיים שלי…”

אימו, אחיו ואחותו מספרים על גרובר הבן שאבד.
כל אחד מציג את הסיפור מנקודת ראותו.
כולם אהבו אותו מאוד ואינם מצליחים לשכוח אותו -
אימו מתארת – “לעומת זאת אני עדיין רואה את גרובר בדיוק איך שהוא היה, איך שהוא נראה באותו בוקר כשחצינו את אינדיאנה, לאורך הנהר, בדרך ליריד”.
אחותו מתארת –  “וכל כך הרבה זמן עבר, כאילו כל זה קרה בעולם אחר. ואז זה חוזר, כאילו זה קרה אתמול…”.
כולם מאמינים שהעולם היה טוב יותר לולא אבד הנער.

הספר תורגם על ידי עודד וולקשטיין בצורה מדהימה ומדויקת. אהבתי מאוד את אחרית דבר שלו.

ממליצה בחום!

בהוצאת זיקית
קראתי דרך בוקסילה -
http://booxilla.com/index.php?id=bookinfo&fname=TheLostBoy.epub

עוד מהבלוג של מירב גת

תצוגה מקדימה

אליזבת איננה מאת אמה הילי

זהו רומן מתח מסקרן הכתוב בצורה אמיתית, נוגעת ויפה שלא ניתן להניחו מהיד. זהו סיפור על אישה זקנה ושמה מוד, שזכרונה נמוג לאט. היא מחפשת אחר חברתה הטובה אליזבת. לאן היא נעלמה? האם היא תמצא אותה? במי היא יכולה לבטוח? מוד הינה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

יום האישה הבינלאומי 2015 - נשים בוחרות להשפיע

רשמים מכנס בנושא נשים, בחירות ופוליטיקה. מרכז נא לגעת, יפו. סייעו בארגון, נכחו, שמעו, תהו, חשבו וכתבו, חברות קבוצת המנהיגות של ויצ"ו תל אביב : מירב גת, יסמין כהן, גיל מרטנס.   יום האשה 2015. תשעה ימים לפני ש(שוב) יתרחשו הבחירות...

תצוגה מקדימה

המלכה היחפה מאת אידלפונסו פלקונס

המלכה היחפה זהו סיפור המחבר בין שתי נשים יחפות, שתיהן מלכות, כל אחת בדרכה. האחת צוענייה גאה שלא תסכים לשים נעליים, גם אם אלו נעלי זהב להופעה מרהיבה, למול מאות מעריצים הבאים לשמוע אותה שרה. השנייה היא משרתת שחורה שיצאה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה