הבלוג של מירב בורשטיין Merav Burstein

meravbur

עדכונים:

פוסטים: 88

החל מיולי 2010

 

432

מכונאי בתחום התחבורה וסופר * מנגן על גיטארה חשמלית, חובב פילוסופיה ונמשך לרוחניות * סדרת שינויים משמעותיים שעבר בחייו גורמים לו להיפתח לעולם ולהתאים את אופיו לקולות שבחוץ.

בעקבות השינוי שעבר הוא מחליט לכתוב ספר *  השלד והרעיונות גובשו על גבי מחברת במהלך השירות הצבאי * הכתיבה עבורו היא  כלי לסידור העולם הפנימי שלו וגיבוש דעות והשקפות חדשות.

יחסיו עם סבו מיכאל ( יליד בריה”מ ) מדהדקים בתקופה שהיה מובטל. דרכו הוא למד  על ערכים של סבלנות, הבלגה ומתינות, למרות מורכבותם של החיים.

זהו רומן בריקר, רק בן 25 וכבר משיק את ספר ביכוריו, “הדרך אל האופק” בהוצאת “אופיר ביכורים” אותו הוא מקדיש לסבו ז”ל ובו הוא חולק את התובנות והמחשבות שהתגבשו אצלו במהלך השנים. ” אני אדם סטנדרטי לחלוטין שפשוט הלך בעקבות התחום שמשך אותו, ואחרי מאמצים רבים הגיע אל המקום שבו חלם להיות. וכעת ממשיך הלאה בדרכו.”

רומן בריקר, ( 25) נראה צעיר לגילו, מראהו מאופק שמסגיר רעידות אדמה קלות שבאות מידי פעם. לומד לקחת את התובנות שמספקות לו חוויות החיים ומתרגם אותם לאפיקים  של : כתיבה, מוסיקה, לימודים ויצירה. ואם זה לא מספיק הוא גם רוצה שתדעו מזה.

בימים אלה רואה אור ספר ביכוריו בריקר  הדרך אל האופק  ( אופיר ביכורים ) העוסק בעיקר בדרך ופחות במטרה. הוא מדבר על יציאה מקיבעון מחשבתי, על התמודדות עם אתגרים שצצים בדרכנו ועל הצורך ליהנות מהדרך עצמה. אין זה ספר הדרכה רגיל, מהסוג שניתן למצוא רבות על מדפי הספרים.

רומן בריקר כותב סיפור עלילה על קווין, בחור צעיר שתקוע בשגרה משמימה, שחייו משתנים בעקבות פגישה מקרית עם דייב, או שמא לא היה זה מקרה? הקשר עם דייב מעורר בקווין מחשבות ותובנות, שמשפיעות על יחסו לקורה לו, ובזאת משפיעות על התנהלות חייו ועל הקשר שלו עם אהובתו, ניקול. הספר מוגש בצורה ברורה, זמינה ויפה, הוא מעורר מחשבה ואולי אפילו מניע לשינוי.

 876

רומן מכונאי התחום התחבורה, מאורס, תושב באר שבע ( זמנית בגבעתיים ). מתבל את שגרת  ימיו במוזיקה, בעיקר רוק ומטאל, נגינה על גיטרה חשמלית וקריאת ספרים בתחום פילוסופיה ורוחניות.

לגעת בחיים ולבצע שנויים.  רומן לא לוקח את החיים כמובן מאליו ומחליט לעשות שינויים בהשקפת העולם, שנויים קלים באופי ובסדרי העדיפויות שלו.  “פעם הייתי אדם מאוד סגור, ובשנים שעליהם דיברתי, נפתחתי לעולם). בשלב מסויים בחיי הגעתי למסקנה שהמחשבה שלי מקובעת מדי בתוך הגבולות שבנתה החברה, וזה לא טוב. מחשבה צריכה להיות חופשייה. שיחררתי את המחשבה שלי והרשתי לה לנדוד מקצה לקצה, ולחפש את המקום שבו יהיה לה טוב. עקב כך השתנה גם סדר העדיפויות שלי בחיים. הבנתי מה אני רוצה להיות ומה ארצה להשיג, ומה שולי ולא חשוב בשבילי.” אומר בריקר בצורה גלויה.

“ברגע שהשגרה מחניקה, לא נוחה ולא מביאה שמחה לחיינו, ואנחנו נמצאים בה רק כי התרגלנו ומפחיד אותנו לשנות משהו, זה בדיוק הרגע לעשות שינוי.”

לבת הזוג של רומן היתה בעלת השפעה חזקה בתהליך ביצוע השינויים. “בת הזוג שלי היא אדם שונה לחלוטין מזה שחיפשתי זמן רב. התברר לי שחיפשתי כל הזמן הזה את האדם הלא נכון. חיפשתי מישהי שתהיה דומה לי, והתברר לי שמה שהייתי צריך, זאת מישהי ששונה ממני. בת זוגתי עוזרת לי מאוד בהחלטות שאני מקבל, ובשינויים שאני לוקח על עצמי לעשות.”

צעדים ראשונים בחיים “החדשים”. הצעד הראשון שעשה רומן הוא להתיישב ולכתוב, ספונטית מול המחשב והמקלדת,  להתחיל לעשות את מה שהוא חשב עליו תקופה ארוכה.   ”ככה נולד “השלד הרעיוני” של הספר” אומר רומן   ”לצעד הזה קדמו כמה שבועות של קשקושים במחברת בבסיס צבאי. במחברת ההיא גיבשתי רעיונות לספר, ונקודות חשובות שארצה להכניס בו.”

“אני אדם סטנדרטי לחלוטין שפשוט הלך בעקבות התחום שמשך אותו, ואחרי מאמצים רבים הגיע אל המקום שבו חלם להיות. וכעת ממשיך הלאה בדרכו.”

רומן לא למד אימון/ קואצ’ינג ו/או סדנאות בנושא מודעות ( למעט רייקי). המידע נולד מתוך “האני הפנימי” שלו שכבר עבר סוג של מסע.  “רציתי לחלוק את מחשבות ותובנות רבות שהצטברו אצלי במהלך תקופה, ורצון גדול לחלוק אותן עם עוד אנשים, אך מכיוון שלא מצאתי ספר מסוג זה שבאמת ידבר אל ליבי. החלטתי לכתוב כזה ספר שאני עצמי הייתי מאוד נהנה לקרוא, אך לא מוצא בחנויות.”

התובנות, המחשבות, הכלים/ הטיפים מוסווים בעלילת הסיפור ובדיאלוגים שבין גיבוריה. כששואלים את רומן מדוע בחר בהנגשת המידע בצורת סיפור ולא ספר עיון הוא משיב, “איני מרגיש את עצמי בנוח ללמד מישהו אחר מה לעשות. בצורה של סיפור אפשר להכניס הרבה מאוד מסרים, ובאותה הזדמנות “להדגים” כל דבר שאני מדבר עליו. בנוסף לכל, בצורה כזאת זה הרבה יותר מעניין.”

בשעות הערב ובימי שישי בשעות הלילה המאוחרות, הן השעות שרומן מתמסר לכתיבה, המשמשת עבורו כלי לסידור העולם הפנימי שלו, וגיבוש דעות והשקפות חדשות. כיום הוא שוקד על  פיתוח רעיון נוסף לספר .

briker

“סבא מיכאל  תמך ועזר לי כמה שיכל”. את הספר מקדיש רומן לסבו מיכאל בריקר ז”ל,  לו היה חלק חשוב ומשמעותי בחייו,  במיוחד בתקופה שבה היה מובטל וחיפש עבודה. השעות שבילה עם הסב השפיעו עליו רבות. “היחסים בינינו היו קרובים. נפגשנו לעיתים די קרובות. לפני כשנה וחצי הייתי מובטל, וביליתי איתו הרבה בתקופה ההיא. הוא היה נוסע לקניות בסופרים ובשוק, ואני הסעתי אותו ברכבי לכל מקום שהיה צריך. שוחחנו הרבה על התוכניות שלי לעתיד, והוא סיפר לי על עצמו כשהיה בגילי.”

ומוסיף : “סבא שלי אף פעם לא התלונן על שום דבר, לא על כאבים פיזיים, שכולם הבחינו כבר בהם, ולא על מה שעבר בנפשו, מה שאף אחד מאיתנו לא ראה. הוא נולד שבוע אחרי תקיפתה של גרמניה את ברית המועצות. הוא גדל והתחנך בשנים של מלחמה והשנים הקשות אחריה, ומשם כנראה קיבל את החוסן והתכונה של לסבול הכל בשקט ולא להתלונן. הוא מעולם לא שפט אף אחד מבני המשפחה, ותמיד תמך ועזר כמה שיכל. החוויות שהכי זכורות לי ממנו, הן הזכרונות הראשונים שלי, כשהייתי קטן וציפיתי בקוצר רוח שיחזור מהעבודה. והחוויות מהשנה האחרונה של חייו, של הנסיעות שעשינו ביחד, ושל ימיו האחרונים.”

בסיום הראיון, רומן מצהיר כי היה רוצה לפגוש סופרים הרפתקנים שלא מפחדים להשאיר את העולם המוכר מאחוריהם ויוצאים למסעות ארוכים, “הייתי רוצה לשבת איתם לשיחה על מנת להתמלא בהשראה ולקבל רעיונות חדשים.” יש למה לצפות .

 543

עוד מהבלוג של מירב בורשטיין Merav Burstein

תצוגה מקדימה

לב רטוב

משמשת כמנהלת מערך שרות בחברה קבלנית מובילה  * בעלת תואר שני בלימודי  משפט * בגרות והתבגרות הבעירו בה צורך לומר "בקול רם" ולחשוף "פתקים" שכתבה במהלך השנים על מערכות יחסים,...

תצוגה מקדימה

על אבות ובנים...יחסים ושרירים

פסיכותרפיסט גופני ומטפל יציבה מומחה בליווי תהליכי גוף ונפש * למעלה מ- 10 שנים משמש כמדריך כושר, וחדרי כושר הם סביבה טבעית עבורו * תאונת אופנוע, פגיעה בגב ותהליך שיקום ארוך...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

קצין וג'נטלמן

גיוס מקורות והפעלתם, עצירת מבוקשים וסיכול פעולות טרור, מצגי שווא, יחס קרבה ושנאה, בגידה באמון, נאמנות כפולה, יחסי חברות עם ערביי ישראל ועם לבנונים, הם חלק מתוך תסריט חייו של אריאל רוניס ששימש כרכז ומנהל בשב"כ והיום משיק את...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה