הבלוג של מירב בורשטיין Merav Burstein

meravbur

עדכונים:

פוסטים: 88

החל מיולי 2010

‏‏cover-hemdati - עותק

רכז ביטחון וסופר * עידוד מחברה, אמונה וקצת רצון מביאים אותו להתיישב ולכתוב את סיפורו הראשון * כותב בשעות הערב ואוהב לכתוב בחרוזים *  ספרי הרפתקאות, מתח, דרמה חביבים עליו במיוחד, ההעיקר שיהיו כתובים בצורה קולחת ומעניינת.

זהו חיים עזר וייצמן, ממושב “מעונה” שמשיק בימים אלה את ספרו “בתי חמדתי”. בהוצאת “אופיר ביכורים” העוסק בגילוי עריות בתוך המשפחה, שמציין בכאב,  “לצערי רשויות אכיפת החוק חוטאות בעצמן בנושא, בתי המשפט אינן גוזרין דין בהתאם לחומרת המעשים ולפעמים גם מענישים בעונשים מגוחכים ומקוממים”.

 “…כמו בכל ערב שכבתי לישון. פתאום, מאוחר בלילה, התעוררתי ומצאתי את עצמי במיטה של ההורים שלי. הייתי עירומה לגמרי…” קטע זה לקוח מתוך ספר הביכורים של חיים ויצמן עזר, “בתי חמדתי”  בהוצאת “אופיר ביכורים.

חיים ויצמן עזר נולד בשנת 1953, בן למשפחת עולים מבגדד, נשוי ואב לארבעה ילדים. רוב שנותיו התגורר בקיבוץ מעגן שבעמק הירדן, ומזה עשר שנים חי עם רעייתו במושב מעונה, הנושק לעיר מעלות.

משמש כרכז בטחון ואת שעות הפנאי הוא מבלה בכתיבה ( בעיקר כתיבה בחרוזים  והאזנה למוסיקה משנות ה- 60.

 בספרו מתאר מתאר חיים את קורותיה המרתקים של יעל, חיילת שהתנהלות חייה מושפעת מטראומות ילדות. לראשונה בחייה היא מספרת על כך לחברתה הטובה, דינה, ובעזרתה יעל מנסה להתגבר על השפעת האירועים הקשים שעברה, יעל לא מוכנה להסתפק ביכולתה לתפקד ומחפשת אושר בחייה. הסיפור הסוחף מציג תופעה חמורה בחברה, שעלולה להתרחש בכל משפחה שהיא.

 “כובד המשקל של אבא שלי עלי וקול הפקודות, הפראיות והשטניות של אמא שלי, לגהור מעלי לעשות את זה, העירו אותי ( ע”מ 15 )

הקורא נחשף תוך כדי  העלילה לתופעה חברתית מן החמורות ביותר – גילוי עריות, נצול ותקיפה מינית. גרעין הסיפור הוא דימיוני אומנם, אך יחד עם זאת וייצמן בחר לעסוק בה בספרו הראשון מתוך אמפטיה והזדהות עם הקורבנות באשר הם בארץ ובעולם. ” הרבה מן האירועים שהתרחשו בארץ ובעולם, מעסיקים את מחשבתי ומעוררים בי חמת זעם על התוקפים, ואמפטייה חמלה והזדהות עם הקורבנות. אך אין מדובר רק בתקיפות מיניות בתוך המשפחה אלה במקומות ומחוזות רבים.” מציין וייצמן

ומוסיף :  “לדעתי אנחנו עדיין רחוקים מלדעת כיצד להתמודד עם גלוי עריות ותקיפות מניות. לצערי רשויות אכיפת החוק חוטאות בעצמן בנושא, בתי המשפט אינן גוזרין דין בהתאם לחומרת המעשים ולפעמים גם מענישים בעונשים מגוחכים ומקוממים. מכיוון שכך מקשה הדבר על הקורבנות להיחשף ולהתלונן. הבעיה כמובן קיימת בכול העולם לא רק בישראל. כל חשיפה בתקשורת של נשים (בעיקר) מסייעים להשאיר את הנושא על סדר היום הציבורי והחברתי. אך לדעתי חשוב לעסוק בנושא גם בחינוך”.

 “לא היה לי למי לשפוך את הלב, לא היה לי עם מי להתייעץ, החיים שלי הפכו לסיוט אחד גדול. ההרגשה להיות מושפלת, מאויימת וחסרת ישע הייתה נוראה מאוד. מדי יום חיפשתי דרכים לברוח, אבל לא היה לי לאן. הייתי אסירה, בת ערובה להורים שלי” ( בתי חמדתי ע”מ 16 )

וייצמן בוחר לספר את סיפורו דרך גיבורה. “כתבתי על גיבורה נשית משום שברוב המקרים (לא רק) מדובר בקורבנות שהן נשים. לא היה לי קשה במיוחד לעשות זאת אם כי שאלתי את עצמי לא אחת האם נשים באמת חשות וחושבות בהתאם לאופן שבו כתבתי.”

 “הכתיבה עבורי היא כיף גדול”. בשעות הערב הוא מתמסר למלאכת הכתיבה. באמתחתו כבר הצטברו עשרות כתבי יד, בעיקר טקסטים בחרוזים, ומקצת סיפורים קצרים ומאמרים. אוהב בעיקר ספרי הרפתקאות, מתח, דרמה ובלבד שהספר יהיה כתוב בצורה קולחת ומעניינת

היה רוצה להפגש עם המון גיבורים ספרותיים:  אפילו עם פינוקיו (מנסה לקצר לו את האף), הגיבן מנוטרדם, (מרעיף עליו אהבה) ז’ן וולז’ן, (רק לא עם דני דין) . ושאיפתו היחידה היא “שלא יגמרו לי לעולם הרצון והכמיה לכתוב.”

20160519_160723

  •  

עוד מהבלוג של מירב בורשטיין Merav Burstein

תצוגה מקדימה

לב רטוב

משמשת כמנהלת מערך שרות בחברה קבלנית מובילה  * בעלת תואר שני בלימודי  משפט * בגרות והתבגרות הבעירו בה צורך לומר "בקול רם" ולחשוף "פתקים" שכתבה במהלך השנים על מערכות יחסים,...

תצוגה מקדימה

על אבות ובנים...יחסים ושרירים

פסיכותרפיסט גופני ומטפל יציבה מומחה בליווי תהליכי גוף ונפש * למעלה מ- 10 שנים משמש כמדריך כושר, וחדרי כושר הם סביבה טבעית עבורו * תאונת אופנוע, פגיעה בגב ותהליך שיקום ארוך...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

קצין וג'נטלמן

גיוס מקורות והפעלתם, עצירת מבוקשים וסיכול פעולות טרור, מצגי שווא, יחס קרבה ושנאה, בגידה באמון, נאמנות כפולה, יחסי חברות עם ערביי ישראל ועם לבנונים, הם חלק מתוך תסריט חייו של אריאל רוניס ששימש כרכז ומנהל בשב"כ והיום משיק את...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה