הבלוג של מרב בן הרוש שני

יומנה של טכנאית ציפורניים

שנה אחרי שעשיתי דוקטורט במניקור-פדיקור הסתבר שאני אלרגית לחומרים שלי, אז אני יוצאת לחפש את עתידי. בת 50 פלוס במסע שלי אל ההצלחה

עדכונים:

פוסטים: 50

החל מינואר 2013

טיפ נוסף ממירב, בשבילי מהפכני לא רק ברמת ה’איך להקים עסק’ אלא בכלל, כתפיסת עולם וכתמרור להמשך הדרך

17/06/2014

לפני הכל אני רוצה להודות לכל התומכים כאן, בפייסבוק, בכתב ובעל פה. התגובות שלכם מחממות מאוד ועוזרות לי למשוך קדימה וזה מצוין, כי לפעמים פשוט בא לי לקחת טרמפ למסע אחר…

ולענייננו –

מרוב שהתמדתי בשעורי בית מהפגישה הקודמת, קיבלתי, לראשונה בחיי, את בונוס החננה – רוב השבוע אני בסבבה, משוחררת. בפגישה הנוכחית מקבלת גם הטבת חניכה מצטיינת – לא הכל חייב להיות קשה כדי שיהיה קל. להלן:

את יום הפגישה השנייה עם מירב אני פותחת עם משה (94), בסיבוב גטו לודז’, ביאליסטוק, גולאג בסיביר ועוד. זה מתוקף היותי מראיינת מטעם יד ושם. אחר הצהריים, מתוקף היותי טכנאית ציפורניים, אני מורטת לחן (16.5) רגל+קו ביקיני. בין לבין לוקחת סיבוב לשיפור האישיות אצל מירב.

כמה דברים מוזרים: אני מרגישה בטוחה. לא מנתחת או בודקת מה קורה לי. לא דרוכה או נסערת לקראת הפגישה. יש מצב שסוף סוף הזדקנתי. או שאני לומדת לשחרר.

מירב ואני מתחילות: אני בעיניים עצומות במרכז החדר. מירב מובילה אותי בעזרת הדמיון להתבונן בתחושת כאב שאנחנו דנות בה. היא מנחה אותי לראות אותה מזוויות שונות, ואחר כך אנחנו ממשיכות למחוזות שונים.

כשמירב מנתרת בין עבר לעתיד, הפה שלי מספר מה שאני רואה בעיני רוחי. אין לי מושג של מי הסיפורים, כנראה שלי. אני מייבבת בלי לדעת למה אני עושה את זה. מתבונן מהצד עשוי לשקול אשפוז כפוי אבל מבפנים, בזמן שהתודעה שלי דופקת חראקות בלונה פארק של הרגשות, איכות חדשה נכנסת לעולמי המנטאלי.

מה שאני הכי אוהבת זה שמירב אומרת: הכל בסדר, גם אם את לא מבינה כלום, התת מודע שלך יודע מה הוא עושה ועושה את זה בצ’יק. שזה בדיוק מה שאני צריכה לשמוע – שמישהו אחר, אפילו אם הוא רק התת-מודע המוגבל שלי, יעשה במקומי, ומהר, את הפאנלים והאסלות של הנפש.

בניגוד לטיפול פסיכולוגי עמוק וממושך כאן הכל הולך בקלות וזה מטריד אותי מאוד – מה פתאום קל? איך יכול להיות שהשיטה הזו תסדר אותי תוך כמה פגישות אם אני לא על ספה ואף אחד לא מהנהן כאילו השמש זורחת לו מהתחת?

למחרת מירב מסבירה לי בטלפון: הרעיון שעומד בבסיס ה NLP הוא שאין צורך “לחפור” בכאב כדי לעשות שינוי. להיפך, ככל שמספרים יותר את האירוע הכואב, מעמיקים ומחריפים את השריטה שנוצרה בתת-מודע ומקבעים את הבעיה. ה NLP חוזר לאירוע עם הסתכלות חדשה, עם משאבים חדשים ועוצמתיים שיש לאדם הבוגר ולא היו לו אז, כשהאירוע התרחש.

אני מבינה ומקבלת באהבה: לא חייבים לעבור עשרת מדורי גיהינום כדי להגיע לרוגע! הסביבה התרבותית שלי דוגלת, גם אם לא באופן מפורש, שאם נתקלתי בקושי אני צריכה להישאר ולהלחם עד שאוכיח שאני ראויה לפרס הגדול. ממירב אני לומדת – אם את מגיעה למקום/סיטואציה שמייצרים קשיים ותובעים אנרגיה אדירה, את לא במקום הנכון. כשתהיי במקום הטבעי לך, תרגישי את הרוגע ואת הקלות שבה הדברים מתפתחים.

 

רוצים לעבור אתי את המסע? לחצו על כפתור עקוב אחרי

לינק לפוסט הראשון, מ ת ח י ל י ם

בפעם הקודמת, טיפים ראשונים ממירב

בפעם הבאה

שי לפוסט 10 קטן 1

בברכת שיוף קל ונעים

מרב, טכנאית הציפורניים שלכן

_____________________________________________________________

מי שרוצה שאלחש לה לגבות מוזמנת להתקשר 0528-800-416

עוד מהבלוג של מרב בן הרוש שני

Thumbnail

ג'ל על ציפורניים טבעיות-בעד ונגד

כל פעם שאני מורחת ג'ל אני חושבת על איך נראו חיינו לפני שהמציאו אותו. ויותר ספציפי – האם בכלל היו לנו חיים? ובשביל מה בכלל טרחנו להתעורר בבוקר? חדות העין שביניכן ישימו לב שאני לטובת הג'ל. ויש לכך מספר סיבות שאשטח כאן ללא כחל...

Thumbnail

היום יום האם*

בעודי מצחצחת את הפאנלים (זאת כמובן מטפורה. לא נוגעת בפאנלים. רק איבוק רהיטים, אקונומיקות, שטיפה, שאיבת אבק, סידור הבית לפני שטיפה, סידור אחרי) שמעתי ברדיו שהיום יום המשפחה. לא הייתי בטוחה ששמעתי טוב, כי אוזן אחת הייתה חסומה...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

איזי ריידר מ ת ח י ל י ם

דניס הופר וג'יימס פונדה על אופנועים כבדים וסט בגדים קבוע. ברקע שומעים את Born to be Wild. זה קרה בסרט Easy Rider שתורגם בהתקף גאוניות לאדם בעקבות גורלו. מאז שעזבו ואינם, מה שנשאר לי זה רק הגורל שלי. אני מעריכה שיודעת את הכתובת שלו, כולל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים