הבלוג של מרב בן הרוש שני

יומנה של טכנאית ציפורניים

שנה אחרי שעשיתי דוקטורט במניקור-פדיקור הסתבר שאני אלרגית לחומרים שלי, אז אני יוצאת לחפש את עתידי. בת 50 פלוס במסע שלי אל ההצלחה

עדכונים:

פוסטים: 50

החל מינואר 2013

לא מזמן יצאתי למסע שלי, בת 50 פלוס, בעקבות ההצלחה. אני עוצרת לרגע כדי לשתף בתובנות שאספתי: איך להתמודד עם שינוי פתאומי, מה לעשות כשצריך לזוז קדימה ועוד

27/05/2014

מילה על הייאוש המלכותי של הפעם הקודמת: אין לי סבלנות אליו. חייבת לצאת ממנו, ועכשיו, לכן אעשה הכל, כולל לבגוד בדת שלי, הפסימיות, לצאת ולקושש תובנות שאספתי עד כה.

אז קבלו אותן, את חמש הנבחרות:

ככלות הכל, מחר יום חדש

קורה שהחיים מתהפכים על הבן אדם. קורה שהוא חושב שאם הלך במסלול מסוים, הוא יודע מה ההמשך. קורה שלאדם נדמה שהוא בשליטה על החיים שלו. אז הוא חושב.

ולכן, כשאין ברירה – לפתוח הכל, לאוורר את המוח, להתנתק ממה שהכרתי עד היום וליצור עתיד אחר בעזרת הכלים הקיימים. במילים אחרות, כשצריך, צריך – להמציא את עצמי מחדש.

סליחה, יש למישהו פלייר?

שנה שלימה עבדתי עם פצעים פתוחים ביד, פצעי אלרגיה. התעקשתי לא להבין את הקשר בין התופעות והעבודה שלי. נתקעתי במקום בגלל מבוכה, פחד, אין אונים, ה’מה יהיה’. עכשיו אני יודעת בכל נים וגיד ופיסת עור חלקה ובריאה: כשיש קושי, צריך לאגף את הנושא מכמה זוויות אבל אם לא מצליח, לשחרר ולעבור הלאה.

שאני אתייעץ? מה פתאום?

בניגוד מוחלט לחוויות שלי עד עכשיו, אני מאמינה בלקבל סיוע. ארז, שרציתי לעבוד איתו אבל פרש ממט”י שנייה לפני שפניתי אליהם, אמר לי אף אחד לא קוסם, קחי מישהו ותלכי איתו מתוך אמונה. איזו אמירה נפלאה: קבלת הסיוע היא קודם כל אחריות שלי, אני צריכה להיות מסוגלת לקבל את הסיוע באופן פחות ביקורתי.

לשמחתי, לפני שהייתי צריכה לעשות את זה, פגשתי שתי נשים נפלאות שאני מרגישה שאני איתן רק בתחילת הדרך. קבלו את מירב פיקרסקי ויונית צוק. יש לי הרגשה שעוד תשמעו עליהן בהמשך.

A model's nails, 2012 Nailympics

צילום: Sarah Lee for the Guardian

 

משקפיים חדשים

בכל הדרכה שלקחתי לאורך השנים, נשאלנו מה הייחוד של העסק שלך? כל המשתתפים, בעלי עסקים בתחילת הדרך, מתפתלים על הכסא, מקווים לחטוף התקף לב לפני שהשאלה תגיע אליהם. בסוף כולם אומרים: אכפת לי נורא מהלקוחות שלי. בזכות היועצת השנייה הבנתי שאם באמת זה נכון (וזה נכון!), אני צריכה להסתכל מבעד לעיניים של הלקוחות שלי ולבנות את העסק בקשב לצרכים שלהן/ם.

יותר עדיף להיות חכמה ועשירה

לא נכון! וזהירות, הנה באה קלישאה: תהיו מי שאתם.

במחשבה שנייה, נראה לכם? כדי לעשות את זה, אני צריכה קודם לדעת מי אני. אז מבזק – גם בגילי השערורייתי אין לי תשובה מנומקת לשאלה מי אני. למעשה, אני עדיין מדממת מכמה דברים שהבנתי רק לאחרונה ואני מקווה שלפני פרידה אחרונה וסופית אני אחשוב פתאום וואלה? גם זה?

רק לדוגמא: פעם רציתי פעם להיות רזה, עם שיער שחור, ומעשנת הרבה (בהשראת סטודנטית בחוג לקולנוע). רציתי להיות זו שהשפתיים שלה נסגרות בהרמוניה כשהיא מדברת (השראה – מישהי שפגשתי בנפאל), להיות רכה ומכילה (השראה – דמות מהספר העלם). ועוד.

אז בואו נסכם שאנחנו מי שאנחנו ברגעים נתונים.

אבל בכל רגע נתון, האם אני רוצה לשלם את המחיר על מי שאני? על בלואי ותהומותיי? כן. כי במילא אני משלמת מחירים אז לפחות שיהיו על האותנטי.

ועכשיו אני הולכת לשנן את זה…

לסיכום וכפועל יוצא מהטיפ האחרון יש לי אמירה הכי מתסכלת והכי משחררת: אין מה להקשיב למה שכתבתי. לכל אחד רשימת הטיפים משלו, בהתאם למי שהוא.

אז דרך צליחה ואשמח מאוד אם תספרו לי מה גיליתם

בפוסט האחרון סיפרתי על הייאוש

לתחילת המסע

לפוסט הבא דלת נפתחת

רוצים לעבור אתי את המסע? לחצו על כפתור עקוב אחרי

 

nany

בברכת שיוף קל ונעים

מרב, טכנאית הציפורניים שלכן

 __________________________________________________________________

תפגשו אותי  במעוז אביב 0528-800-416

עוד מהבלוג של מרב בן הרוש שני

Thumbnail

ג'ל על ציפורניים טבעיות-בעד ונגד

כל פעם שאני מורחת ג'ל אני חושבת על איך נראו חיינו לפני שהמציאו אותו. ויותר ספציפי – האם בכלל היו לנו חיים? ובשביל מה בכלל טרחנו להתעורר בבוקר? חדות העין שביניכן ישימו לב שאני לטובת הג'ל. ויש לכך מספר סיבות שאשטח כאן ללא כחל...

Thumbnail

היום יום האם*

בעודי מצחצחת את הפאנלים (זאת כמובן מטפורה. לא נוגעת בפאנלים. רק איבוק רהיטים, אקונומיקות, שטיפה, שאיבת אבק, סידור הבית לפני שטיפה, סידור אחרי) שמעתי ברדיו שהיום יום המשפחה. לא הייתי בטוחה ששמעתי טוב, כי אוזן אחת הייתה חסומה...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

איזי ריידר מ ת ח י ל י ם

דניס הופר וג'יימס פונדה על אופנועים כבדים וסט בגדים קבוע. ברקע שומעים את Born to be Wild. זה קרה בסרט Easy Rider שתורגם בהתקף גאוניות לאדם בעקבות גורלו. מאז שעזבו ואינם, מה שנשאר לי זה רק הגורל שלי. אני מעריכה שיודעת את הכתובת שלו, כולל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים