הבלוג של מרב בן הרוש שני

יומנה של טכנאית ציפורניים

שנה אחרי שעשיתי דוקטורט במניקור-פדיקור הסתבר שאני אלרגית לחומרים שלי, אז אני יוצאת לחפש את עתידי. בת 50 פלוס במסע שלי אל ההצלחה

עדכונים:

פוסטים: 50

החל מינואר 2013

נשים עומדות חסרות אונים מול מדף הלקים. למה זה קורה ובעיקר: איך לקבל את ההחלטה המשמעותית – איזה צבע אני מורחת היום

06/02/2013

חברות יקרות, אני חייבת לצאת עם נושא קשה. אולי לא קשה כמו לראות את השכן שוטף את האוטו ביום אביבי במכנסיים קצרים ורגליים מתולתלות אבל בכל זאת, חתיכת אישיו כבד. אני מתנצלת מראש. מצד שני אין דרך לעקוף את זה אז קחו אוויר כי הנה הוא בא, הנושא שמדיר שינה מעינינו: איזה לק אני מורחת היום?

איך אפשר להחליט? כולם היו בניי

אולי חלק מכן חושבות שכל אחת מתעוררת בבוקר עם שיער גולש ורך ועור חלק ומתוח ומיד כשירה להכריז ‘היום אני אלך על Malaga Wine’. אם זה מה שאתן חושבות, יש סיכוי שלא נתקלתן בתמונות הקשות של ריקוד הלק. הייתי שם, ראיתי אותו קורה וחזרתי לכאן כדי לספר;

היא נכנסת למכון/חדר שלי במבט מזוגג. צעדים מהירים לעמדת הלקים (‘אני יכולה לעשות את זה’). זיהוי Bachelorette Bash. יד ללק. הפתעה משמאל (‘זה הירוק החדש שכולן מדברות עליו?’). הנשימה מואצת, הדופק מוגבר, מבט מזוגג. וחוזר וחוזר בחמש הדקות הקרובות.

אולי זה ריקוד שרוצה לחגוג את הכוח הנשי ואולי הוא בסך הכל מחווה צנועה לאלוהי הלקים, אבל בכמה סבל הוא נוצר! לפעמים ההכרעה היא בין הירוק לאדום ולפעמים משפט-שלמה בין שני אדומים שגם האמא שלהם Essie לא הייתה יכולה להבחין ביניהם.

ואני יושבת על כסאי והלב נרעד. האם תצלח לה דרכה? האם תשכיל לבחור? אני רוצה לצעוק לה: את יכולה, אל תוותרי עכשיו, זה קרוב, את כבר כמעט שם! אבל לא. אני פשוט יושבת ונותנת לה לצמוח מהרגע הזה כי מה שלא הורג אותך, לא שווה להתאמץ בשבילו.

שלא נטעה, מדובר בנשים מהשורה הראשונה בכל תחום שרק תבחרו: כלכלה, חברה, תקשורת, פוליטיקה וגם מדעי החן. אלו נשים שמנהלות תחתן עשרות אנשים, שגוזרות החלטות או אבי עורקים באלפיות שנייה, שמזיזות תקציבים ממדור למדור בהינף אצבע אחת משוחת לק לתפארת.

אבל ברגעי האמת, ברגעי הבחירה, שם יוצא הכל: המתח, הצעקות במשרד, הארוחה לילדים, הפגיעות, הרצון להישען, ה’די כבר, אין לי כוח להחליט גם כאן’, ה’שמישהו כבר יחליט במקומי’. כאן כל התקציבים כולם קורסים וכל המערכת המוחית המבריקה מקבלת תפנית בלונדינית חדה.

האמת היא שמה שאני רוצה זה בעיקר לחבק אותן כי לבי נכמר. אני כואבת את כאבן כאילו היה כאבי שלי (ליתר דיוק פעמיים בחודש, כל פעם שאני צריכה לבחור לעצמי ג’ל).

אבל אני חושבת שעם הזמן עליתי על משהו וזה הטופ Top הקטן שלי להפעם, אף על פי שהעיקרון לקוח מתחום לגמרי אחר אבל שמתי לב שאין שום סיבה שלא אשתמש בו כשיטה לבחירת הלק: כשחושבים פרסום, משקיעים 15% מהסכום אותו רוצים להרוויח. במילים אחרות, משתמשים בנכסי הווה אבל מכוונים לחלום, למה שרוצים להשיג, לאידיאה. ומה רע לי אם אני בוחרת לפעול ככה גם כאן? אם אני רוצה להרגיש כתום, זה הצבע שאני בוחרת. אם הגעתי אפורה אבל רוצה להרגיש חתולה לוהטת, אבחר את האדום הכי סקסי. ולפעמים אני פשוט רוצה להרגיש שיק 71. לפחות דבר אחד אני יודעת והוא חד משמעי – איך ומה אני רוצה להרגיש. זה לא תמיד מובן מאליו.

בברכת שיוף קל ונעים

מרב, טכנאית הציפורניים שלכן

עוד מהבלוג של מרב בן הרוש שני

תצוגה מקדימה

ג'ל על ציפורניים טבעיות-בעד ונגד

כל פעם שאני מורחת ג'ל אני חושבת על איך נראו חיינו לפני שהמציאו אותו. ויותר ספציפי – האם בכלל היו לנו חיים? ובשביל מה בכלל טרחנו להתעורר בבוקר? חדות העין שביניכן ישימו לב שאני לטובת הג'ל. ויש לכך מספר סיבות שאשטח כאן ללא כחל...

תצוגה מקדימה

היום יום האם*

בעודי מצחצחת את הפאנלים (זאת כמובן מטפורה. לא נוגעת בפאנלים. רק איבוק רהיטים, אקונומיקות, שטיפה, שאיבת אבק, סידור הבית לפני שטיפה, סידור אחרי) שמעתי ברדיו שהיום יום המשפחה. לא הייתי בטוחה ששמעתי טוב, כי אוזן אחת הייתה חסומה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

איזי ריידר מ ת ח י ל י ם

דניס הופר וג'יימס פונדה על אופנועים כבדים וסט בגדים קבוע. ברקע שומעים את Born to be Wild. זה קרה בסרט Easy Rider שתורגם בהתקף גאוניות לאדם בעקבות גורלו. מאז שעזבו ואינם, מה שנשאר לי זה רק הגורל שלי. אני מעריכה שיודעת את הכתובת שלו, כולל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה