הבלוג של מרב בן הרוש שני

יומנה של טכנאית ציפורניים

שנה אחרי שעשיתי דוקטורט במניקור-פדיקור הסתבר שאני אלרגית לחומרים שלי, אז אני יוצאת לחפש את עתידי. בת 50 פלוס במסע שלי אל ההצלחה

עדכונים:

פוסטים: 50

החל מינואר 2013

הילקוט הראשון. בקושי מצליחה לזכור את יומי, בטח לא את אתמולי. אני תקווה שבתוך אחת מתמונות הנפש נמצא תיק או ילקוט שיצוצו פתאום ויתבעו מעמד משלהם.

אבל לכתה א’ יש בכלל ריח של בושה. זה הריח של הכסא של מיכאל שיושב כמה שורות לפניי, שמטפטף טיפות שתן עד ששלולית קטנה מתייצבת שם מתחת וכבר אי אפשר לעשות כאילו אף אחד לא שם לב, והמורה אביגיל שולחת את מיכאל שהראש שלו קבור בתוך בתוך השולחן, שיביא שוב את הסמרטוט של יגאל השמש וינקה עוד פעם. והכתה שותקת ומחכה שמיכאל יקום, קצת רטוב מאחור, לפעמים אביגיל מוציאה אותו כשהכתה כולה שקועה בתרגיל, ויעשה את כל הדרך אל הדלת.

א’ היא השנה של המכה הכואבת שניקבה אותי במעלה הרגל, כשרצתי לכתה וחטפתי את העמוד בדיוק בדיוק בהתלהבות ואיך אדע אם זה לא היה החטא הקדמון שקבע איזו מין תלמידה אהיה.

א’ זו המורה אביגיל עם תסרוקת בננה חמורה, גוררת ילדים באוזן, מושכת אותם מהכסא, לאורך החדר, מול הילדים ועד מחוץ לכתה.

כתה א’ היא חיוך מבויש מאוד מאוד, כמעט נכנס פנימה, שרק לא יראו.

בא’, ואולי כבר ממש בסוף שלה, ישנה חבורה קטנה של ילדים שמשחקת ביחד ויש לה כינוי משלה ואזור משחקים משלה ואליה אני שייכת. ובכל זאת צריך להזעיק את אחותי הגדולה עם החבר הגבוה מכתה ו’ ואולי אפילו ז’, שיבהירו עם מי מותר ועם מי אסור להתעסק.

א’ ואולי כבר ב’, זו שוב המורה אביגיל, הפעם אומרת שהילדה לא יודעת לכתוב טוב וכדאי מאוד שתתחיל לכתוב יומן כדי שתתאמן סוף סוף על כתיבה, ובזכות המורה אביגיל הילדה לשעבר עדיין ממשיכה להתאמן.

גם כשאני מנערת חזק, מאף אחד מהזיכרונות לא מגיח ילקוט צבעוני או חגיגי או בעל משמעות. כתה א’ שלי היא אפור של ירושלים, שחור לבן של תמונות ישנות משנות הששים המאוחרות ושמש חיוורת. מזל שיש אלבום תמונות.

לתרומת ילקוט לילד שאין לו, סמסו עכשיו 5656 ותרמו 10 שקלים
אתר עמותת צימאון

[youtube zZid3_jzYto nolink]

עוד מהבלוג של מרב בן הרוש שני

Thumbnail

ג'ל על ציפורניים טבעיות-בעד ונגד

כל פעם שאני מורחת ג'ל אני חושבת על איך נראו חיינו לפני שהמציאו אותו. ויותר ספציפי – האם בכלל היו לנו חיים? ובשביל מה בכלל טרחנו להתעורר בבוקר? חדות העין שביניכן ישימו לב שאני לטובת הג'ל. ויש לכך מספר סיבות שאשטח כאן ללא כחל...

Thumbnail

היום יום האם*

בעודי מצחצחת את הפאנלים (זאת כמובן מטפורה. לא נוגעת בפאנלים. רק איבוק רהיטים, אקונומיקות, שטיפה, שאיבת אבק, סידור הבית לפני שטיפה, סידור אחרי) שמעתי ברדיו שהיום יום המשפחה. לא הייתי בטוחה ששמעתי טוב, כי אוזן אחת הייתה חסומה...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

איזי ריידר מ ת ח י ל י ם

דניס הופר וג'יימס פונדה על אופנועים כבדים וסט בגדים קבוע. ברקע שומעים את Born to be Wild. זה קרה בסרט Easy Rider שתורגם בהתקף גאוניות לאדם בעקבות גורלו. מאז שעזבו ואינם, מה שנשאר לי זה רק הגורל שלי. אני מעריכה שיודעת את הכתובת שלו, כולל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים