הבלוג של מרב בן הרוש שני

יומנה של טכנאית ציפורניים

שנה אחרי שעשיתי דוקטורט במניקור-פדיקור הסתבר שאני אלרגית לחומרים שלי, אז אני יוצאת לחפש את עתידי. בת 50 פלוס במסע שלי אל ההצלחה

עדכונים:

פוסטים: 50

החל מינואר 2013

התחייבתי פעם לכתוב מילה טובה על שיווק, הגיע הזמן

04/04/2013

הייתי רוצה לספר לכם שאחרי שעבדתי כמו מטורפת בהכנת בנות ישראל לליל הסדר, נחתי בסבבה בחג עצמו. אבל אז יצא שאני משקרת וזה בעייתי כי יש לי מנהג לא לשקר בין ליל הסדר לשבועות.

מי שיש לו עסק משלו יודע שהיממה מתחלקת ככה:

  • עשר שעות לעבודה
  • עשר לשיווק
  • עשר לילדים+בית+לבן/בת זוג (למי שאוחזין)
  • שעה לשינה
  • אני בטוחה שהיה עוד משהו

מכיוון שהבטחתי שאספר מילה טובה על שיווק בואו נדבר שיווק. כדי להכין את עצמי כמו שצריך, פניתי למירב שאמרה לי בפעם הראשונה שנפגשנו משפט שזעזע אותי עד היסוד: אני נהנית לשווק. התכנסנו לצורך בירור עמדות ופדיקור אבל קודם כל מילה: מירב מצאה חן בעיני עוד לפני שנכנסה לחדר. הסיבה: היא מצחקקת. צחקקנות היא משהו שקשה לי לעמוד בפניו, בעיני זו הקלילות בהתגלמותה. זה מקסים אותי שמישהו מסוגל לצחקק על כל דבר ועניין בלי להידרש (כמוני) לעיון מוקדם בוויקיפדיה.

במהלך השיוף הסתבר לי שהמשפט ההוא על השיווק לא היה פליטת פה, אלא תוצאה של חשיבה וניסיון חיים. מירב הסבירה שגם היא, כמוני (ואני מאמינה שכמו 110% מבעלי העסקים הקטנים), לא יכלה לסבול ‘שיווק’ עד ששינתה את הגישה שלה. השינוי קרה ברגע שהבינה שהיא מאמינה במה שיש לה ביד, במקצוע ובמקצועיות שלה, והרגישה מחויבות לפזר את הבשורה, ליידע אנשים במה שיש לה לתת. ברגע שראתה בשיווק אקט של שיתוף ונתינה, התחילה ליהנות. הבונוס הוא שכדי לשווק, מירב פוגשת אנשים, מראיינת אותם, כותבת עליהם, בקיצור, נעשה לה מעניין. מירב אומרת, ואני מצטטת: “הבנתי שאני חייבת לבוא ממקום שנכון לי.” זה סיכום בקטנה של ה’אני מאמינה’ של מירב, כמו שהבנתי אותו.

בשלב ראשון נרשמתי מיידית למועדון הסינדרלות של מירב שדרכו מנופקים לי אחת לשלושה ימים קסמים יומיים יפהפיים בדמות עצות, טיפים או הגיגים סתם. ואחר כך… הייתי רוצה להגיד שאיך שמירב יצאה הסתערתי על רשימת מטלות שתוכיח שהבנתי והפנמתי את מה ששמעתי ממירב אבל אנחנו בזמנים שבין פסח לשבועות.

הטופ* שלי היום הוא מחווה למשפט של מירב “הבנתי שאני חייבת לבוא ממקום שנכון לי.” הטופ מתייחס לשינוי העצום שעשיתי כשעברתי לעבוד בטכנאות ציפורניים. אז חשבתי שאני נמצאת בתחתית הבור, לא הבנתי איך התדרדרתי ככה. השאיפות האמנותיות והמקצועיות שלי התרסקו באמ-אמא שלהן על קרקע המציאות. אחרי שאספתי את השברים הבנתי שיש כאן הזדמנות פז לצמוח מבחינה אישית. החיים עשו עליי פליק-פלאק לאחור, אבל באותה נשימה נתנו לי את הצ’אנס להרחיב את הגמישות הנפשית שלי ככה שהיום אני עושה שפגאט מנטאלי בעיניים עצומות (טוב, לא להגזים, יש לי עוד הרבה מה ללמוד). בעצם, רק אחרי שראיתי את ההזדמנות ומצאתי את המקום הנכון לי, יכולתי לרכוש את הידע ולהתחיל לעבוד במקצוע, וזה מה שעשה את ההבדל, מה שהפך את “תחתית הבור” למקור העונג והשמחה שהוא היום.

לרשומה הזו יכולתי לבחור רק דבר אחד: Fun

* טופ הוא במקום טיפ שאני חוסכת מכן. הוא מספר מה עובד אצלי בחיים – תרצו, תיקחו. וליודעי חן, טופ (Top) הוא גם השכבה הסוגרת כל מריחת לק ראויה.

להתראות בחמישי הבא

ובברכת שיוף קל ונעים

מרב, טכנאית הציפורניים שלכן

_________________________________________________________________________________________

אני נמצאת בשכונת מעוז אביב בתל אביב ואתן/ם מוזמנות/ים להתקשר 0528-800-416

עוד מהבלוג של מרב בן הרוש שני

Thumbnail

ג'ל על ציפורניים טבעיות-בעד ונגד

כל פעם שאני מורחת ג'ל אני חושבת על איך נראו חיינו לפני שהמציאו אותו. ויותר ספציפי – האם בכלל היו לנו חיים? ובשביל מה בכלל טרחנו להתעורר בבוקר? חדות העין שביניכן ישימו לב שאני לטובת הג'ל. ויש לכך מספר סיבות שאשטח כאן ללא כחל...

Thumbnail

היום יום האם*

בעודי מצחצחת את הפאנלים (זאת כמובן מטפורה. לא נוגעת בפאנלים. רק איבוק רהיטים, אקונומיקות, שטיפה, שאיבת אבק, סידור הבית לפני שטיפה, סידור אחרי) שמעתי ברדיו שהיום יום המשפחה. לא הייתי בטוחה ששמעתי טוב, כי אוזן אחת הייתה חסומה...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

איזי ריידר מ ת ח י ל י ם

דניס הופר וג'יימס פונדה על אופנועים כבדים וסט בגדים קבוע. ברקע שומעים את Born to be Wild. זה קרה בסרט Easy Rider שתורגם בהתקף גאוניות לאדם בעקבות גורלו. מאז שעזבו ואינם, מה שנשאר לי זה רק הגורל שלי. אני מעריכה שיודעת את הכתובת שלו, כולל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים