הבלוג של מרב בן הרוש שני

יומנה של טכנאית ציפורניים

שנה אחרי שעשיתי דוקטורט במניקור-פדיקור הסתבר שאני אלרגית לחומרים שלי, אז אני יוצאת לחפש את עתידי. בת 50 פלוס במסע שלי אל ההצלחה

עדכונים:

פוסטים: 50

החל מינואר 2013

בעד ונגד ג’ל לציפורן טבעית. ספוילר – אני בעד

28/03/2013

כל פעם שאני מורחת ג’ל אני חושבת על איך נראו חיינו לפני שהמציאו אותו. ויותר ספציפי – האם בכלל היו לנו חיים? ובשביל מה בכלל טרחנו להתעורר בבוקר? חדות העין שביניכן ישימו לב שאני לטובת הג’ל. ויש לכך מספר סיבות שאשטח כאן ללא כחל ושרק וגם ללא עידוד של אף חברת ג’ל [זה הזמן לציין (שוב) שאני פתוחה להצעות שלא אוכל לעמוד בפניהן].

יתרונות:

 • לק למרחקים ארוכים – הג’ל נשאר על הציפורניים בין שבועיים לשלושה. כולל הברק! קרה ששמעתי את המשפט ‘אצלי זה מחזיק חודש’ ויש לי חברות-ללק בודדות שאצלן הג’ל אכן מחזיק סביב חודש. אבל זה מקרה קלאסי של יותר הוא פחות משום שממילא הציפורניים צומחות ואתן לא רוצות להסתובב במראה החצי-חצי. להלן, ללא מלים מיותרות.

מראה חצי-חצי. 33 יום אחרי מריחה

אחרי שלושה שבועות במראה חצי-חצי

 • מרחת-ייבשת – מי שלא רוצה להמשיך לנופף ידיים כמו תרנגולת כפרות חצי שעה אחרי מריחת לק, מוזמנת לג’ל. מסלול מריחת לק רגיל: מרחת-נופפת-הרסת-הורדת-מרחת שוב-נופפת-נגעת-הרסת וחוזר חלילה. בג’ל: מרחת-דחפת את היד לתיק-נופפת לשלום-ביי. הסיבה: תהליך מריחת הג’ל כולל ייבוש במכונת UV ומשסיימת להימרח את יבשה כתינוקת של בית רבן.
 • הוא בכלל לא ידע שהוא כזה – למרות שהוא לא מתכוון להיות כזה, הוא טוב לב ונחמד. הוא אומר לעצמו: אם אני כבר מרוח כל כך הרבה זמן, מה אכפת לי להגן? וזה מה שהוא עושה ומאפשר לציפורניים לצמוח קצת יותר ממה שבדרך כלל, כשהן ללא שמירה בכלל.

חסרונות:

אההה, תזכירו לי?

 • תלות – לא מה שחשבתן. יש הטועות לחשוב שג’ל פירושו יחסי-עד עם טכנאית הציפורניים כי רק לה המומחיות בהסרתו. אבל לא. למרות שהרבה יותר נחמד שטכנאית ציפורניים מסירה לכן בעוד אתן לוגמות קפה, אתן יכולות להסיר את הג’ל לבד. בכוח עצמכן ובזמנכן החופשי. נדרשת הדרכה מקיפה של דקה וחצי (מתכון בקצה הרשומה).
 • הרס וחורבן – לא הכרחי בכלל. אנחנו מדברות אינדיבידואליות – יש נשים שהציפורניים אכן נחלשות והופכות דקות ורכות יותר, אחרות יכולות למרוח ולמרוח והציפורניים יישארו חזקות. כך או כך הנושא פתיר: לרוב חברותיי-ללק אני מורחת את הג’ל מספר פעמים ואחר כך מוצהרת הפסקת התאוששות.

ועכשיו, אתן חופשיות לצאת אל העולם ולגלות בעצמכן – האם אתן מהבעד או מהנגד. זכרו, לא אצל כולן הג’ל תופס ויש גם מקרים שרק כעבור פעם או פעמיים העסק יתחיל לעבוד.

הטופ* שלי הפעם בא בהפוכה: בכל פעם שההיפר שלי לא מקבל דרך לפרוק אותו, הציפורניים משלמות. וכך, בניגוד חמור לצווי ‘לא תקלף’, דורות של ג’ל מצאו את עצמם עמוק בפח האשפה בתום גירוד לא תקני ואכזרי. התוצאה היא ציפורניים רכות כתינוק בן יומו, לא משהו שאפשר לסמוך עליו אם אדרש לשלוף במהירות.

ותודה לטלי על רוח השטות

מתכון להסרת ג’ל

חומרים:

פצירה
צמר גפן
אצטון (עדיף 100% אבל מסתדרים עם מה שיש, זה רק עניין של כמה זמן לוקח להסיר)
קוביות נייר אלומיניום גודל 7*7
מגרד
מחזק ציפורניים – לא חובה

אופן ההסרה:

שייפי בעדינות בעזרת הפצירה את השכבה העליונה ש הג’ל (על מנת שהאצטון יוכל לחדור ולהמיס את הג’ל)
טבלי מעט צמר גפן באצטון והניחי על הציפורן
עטפי את צמר הגפן באלומיניום
כנ”ל בשאר הציפורניים
המתיני כחמש דקות והסירי את האלומיניום. במידה והג’ל טרם התחיל להתקלף, סגרי את האלומיניום ובדקי כעבור מספר דקות. במידה והתחיל להתקלף, גרדי אותו בעדינות ומבלי לפגוע בציפורן
שייפי את הציפורן מלמעלה כדי שתהיה חלקה
אופציונאלי – מרחי מחזק ציפורניים

  להתראות בחמישי הבא

  ובברכת שיוף קל ונעים

  מרב, טכנאית הציפורניים שלכן

  * טופ הוא במקום טיפ שאני חוסכת מכן. הוא מספר מה עובד אצלי בחיים – תרצו, תיקחו. וליודעי חן, טופ (Top) הוא גם השכבה הסוגרת כל מריחת לק ראויה.

  עוד מהבלוג של מרב בן הרוש שני

  תצוגה מקדימה

  היום יום האם*

  בעודי מצחצחת את הפאנלים (זאת כמובן מטפורה. לא נוגעת בפאנלים. רק איבוק רהיטים, אקונומיקות, שטיפה, שאיבת אבק, סידור הבית לפני שטיפה, סידור אחרי) שמעתי ברדיו שהיום יום המשפחה. לא הייתי בטוחה ששמעתי טוב, כי אוזן אחת הייתה חסומה...

  תגובות

  פורסם לפני 6 years
  תצוגה מקדימה

  איזי ריידר מ ת ח י ל י ם

  דניס הופר וג'יימס פונדה על אופנועים כבדים וסט בגדים קבוע. ברקע שומעים את Born to be Wild. זה קרה בסרט Easy Rider שתורגם בהתקף גאוניות לאדם בעקבות גורלו. מאז שעזבו ואינם, מה שנשאר לי זה רק הגורל שלי. אני מעריכה שיודעת את הכתובת שלו, כולל...

  תצוגה מקדימה

  למה פתחתי בלוג

  בכלל לא אשמתי שפתחתי. זאת יולי אשמה. אני סתם ישבתי בתמימות ושייפתי ואז י. התפוצצה עם השאלה: למה שלא תפתחי בלוג? מי, אני? אז פתחתי. זה הסתדר מעולה עם השאיפה להיות סופרת, כי יש לי כבר שני ספרי-מגירה. וגם, באמת מאוד השתוקקתי, אלא...

  תגובות

  טופ 20 - בלוגים

  מתחברים לסלונה

  הכתבות הנקראות ביותר

  אסור לפספס

  בחזרה למעלה