הבלוג של מרב שדה

סימני עיצוב

מעצבת ומתכננת פנים, בעלת סטודיו לעיצוב ואדריכלות. תואר ראשון בעיצוב ספרות פסיכולוגיה אומנות. כותבת , עובדת, מזיעה, נאבקת, מסופקת על עיצוב ותכנון ואדריכלות ותרבות ואנשים ובטון. http://www.meravsade.co.il/

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מדצמבר 2015

יאיאיאי חוזרת לשורשים : הייתי מראשונות הבלוגריות בסלונה, עברתי הרבה מאז וכעת מדגדג לי שוב בקצוות האצבעות לחלוק את הגיגי, הידע והניסיון שצברתי מאז סלונה נולדה. אז קבלו את הפוסט הראשון בבלוג החדש שלי רק בשביל שתדעו עם מי יש לכן עסק.

23/12/2015

באנגלית יש הבדל בין HOME ל HOUSE .  באופן מוזר בעברית אין לנו 2 מילים המתארות מצב פיזי לעומת מצב מנטלי.

הילדים שלנו למדים תוך כדי החיים את ההבדל בין בית לבית, להבדיל מדוברי האנגלית שלמדים יחד עם רכישת השפה את ההבדל בין HOME ל HOUSE

less house more home

less house more home-עיצוב וצילום מרב שדה

תשאלו מאיפה הדיון הפילוסופי, בלשני הזה?  אני תוהה בסוגיה הזאת שנים רבות.  כמעצבת אני מנסה להקנות ללקוחותיי את ההבדל הדק בין שני המצבים. הוא כל כך כל כך דק. לעתים זה הבדל הנובע משרבוט של ילד התלוי על דלת המקרר, ספר פתוח שזרוק על המיטה. כיור מלא כלים.   חושים נוספים מעורבים בו, ניחוח של תבשיל על האש. מגע של שמיכה נעימה בליל חורף קר, קולות דיבור של משפחה.

 

“Home isn't a place, its a feeling”

“Home isn’t a place, its a feeling” עיצוב מרב שדה. צילום : סיון אסקיו

 

במישור המקצועי אני נתקלת בסוגיה הזאת באופן יומיומי,  אני עונה על שאלות ,עשרות ביום לעתים. את השואלים ניתן לחלק ל 2, אלו ששואלים שאלות עיצוביות וטכניות ואלו שבשאלתם ניתן להרגיש את הרצון להפוך את המקום בו הם גרים למשהו אישי פרטי.  על מנת להפוך את הבית שלנו למקום אישי אנחנו צריכים להכניס את האישיות שלנו לתוכו, את האהבות שלנו, התשוקות שלנו, המהווים, הסדר המיוחד שלנו הבלגן המיוחד שלנו. הערבוב של הצבעים שעושה לנו את זה. המיקס של החומרים שמדברים אלינו.

 אי אפשר להיות שבויי טרנדים, אי אפשר לרצות לחיות בבית של השכן ( גם אם הוא ירוק יותר) ומצד שני לרצות שהמקום בו אנו גרים ישקף אותנו.

תפקידו של מעצב,להכיר את הלקוח לעומק כזה שיוכל לעזור לו לתרגם את האישיות שלו לבית. בשנים האחרונות, כפטריות אחרי הגשם צצים יותר ויותר בתים זהים בארץ. ריצופים זהים, צבעים זהים, חומרים זהים, בתים חסרי אישיות.


“Home is where my habits have a habitat” עיצוב : מרב שדה צילום : סיון אסקיו

 

 תפקיד המעצבת ותפקיד הלקוחות

כמעצבת פנים אני חשה, לעתים קרובות, את תחושת התסכול כאשר הלקוח מפיל את כל כובד האחריות ליצירת הבית עלי. אני לא מתלוננת ברמה המקצועית, אני אוהבת את עבודתי ונהנית ממנה מאוד. אבל כאשר לקוח מפיל על המעצב, מצד אחד את האחריות ליצור לו בית ומצד שני מטיל וטו מאחר והוא בעצם רוצה דירה כמו בגיליון האחרון של ירחון זה או אחר נוצר דיסוננס שבא לידי ביטוי הן בבית והן ביחסים בין הלקוח למעצב.

 פרנק לויט רייט

 

אז קיימת גם הסוגיה הנוספת : איפה מתחילה ונגמרת אחריות המעצב למוצר המוגמר ואיפה מתחילה ונגמרת אחריות הלקוח למוצר המוגמר. אני באמת מאמינה שעבודתם של מעצבים ולקוחותיהם צריכה להיות הרמונית ומאוזנת. אני לא מדברת ברמה היומיומית של סוגיות אלו או אחרות. עבודת מעצב\לקוח היא כמעט כמו זוגיות. ערכים כמו כבוד, הקשבה, נתינת מקום, שיתוף, כבוד, פרטיות, הדדיות כל אלו תקפים גם במערכת יחסים מקצועית זאת.

ואם זה לא הולך? תמיד כדי להכין הסכם ממון עוד בשלב כתיבת הכתובה.

וכעת מגיע החלק שהוכיח לי יותר מכל את משנתי.

נכנסתי לספריית הפינטרסט  שלי על מנת להוסיף צילומים לפוסט, צילומים שעושים לי בית.

יש לי במאגר אלפי צילומים ממוינים ומקוטלגים, את כולם אני אוהבת מכולם אני מקבלת השראות לעיצובים. אבל כשרציתי לבחור את אלו המשקפים בית עבורי,עברו בערך 24 שעות מאז כתיבת הפוסט עד שהצלחתי למצוא כמה בודדים. מאוד קל להתרשם מצילומי עיצוב פנים, בעיקר עם יש צלמת מוכשרת וסטייליסטית חבל על הזמן. אבל מה באמת עושה לנו את הצביטה הזאת של להרגיש את החמימות בלב: “לפה אני רוצה להיכנס, פה אני ארגיש הכי בבית בעולם”

 זה היה ממש רק על הקצה : מרב 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של מרב שדה

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה