הבלוג של Sharon Magnezi

Magnezina

לא נחה לרגע, כותבת מאז ומתמיד ועוסקת בקופירייטינג, כתיבת תוכן לכל סוגי המדיה וכתיבה עיתונאית. יש לי מילה טובה:https://www.facebook.com/millatova רכה על הרצף, משוננת בקצוות, אופטימית גדולה, עם אמונה חזקה באמת ובסוף הטוב.

עדכונים:

פוסטים: 103

החל מנובמבר 2011

אז זהו, זה מה שמחכה לנו בסוף תולעים וחושך? שואלת עלמה את ה’מחזיר בשאלה’ אליו לוקחים אותה הוריה, רגע לפני.

צלצול השכמה, רגע לפני שהיא מרפה ידיה ומתמסרת למערבולת היהדות של חסידות ברסלב, נכנסת עמוק אל ים של מסורת, אמונות ומנהגים, מתרחקת מחוף המבטחים של חילוניות הפוטושופ התל אביבית, הפוטוגנית, הפרועה, הכל יכולה.

רק שצלצול ההשכמה לא מעיר אותה מאובדנה לכאורה, אלא מאיר בה באורות גבוהים את האמת שראתה. סיפור החזרה בשאלה שאמור לעורר בה סימני שאלה, נותן לה את סימן הקריאה לו הייתה זקוקה. סימן הקריאה של החלטה שלמה. החלטה שחבלי הלידה שלה עוד יעברו מן הסתם את צירי הקושי בהתמודדות עם עצמה ה’אחרת’, עם משפחתה, עם הבועה התל אביבית שהתנפצה לה, שנדמה לעיתים שדווקא היא זו שביהירותה הכל יודעת, מנותקת מעצמה, מהבריאה.

הדיאלוג בין עלמה והמחזיר בשאלה בפרק 4 של הסדרה ‘מקימי’, מרתק אותי ואני מנסה לשים עצמי במקומה. מנסה, אבל לא יכולה.

לשלמות המוארת שלה על שראתה את האמת, אני מאמינה. באמת מאמינה. אבל אני לא הייתי במקומה.

מעולם לא חייתי או סברתי שאני חיה בואקום, בריק, בחלל. צמחתי אל תוך מסגרת חילונית, משוחררת מכבלים, אך עם גבולות. רעיתי בשדות בני אנוש שאין להם מחויבות להלכות ומצוות הדת, אך הם יודעים דבר מה על אדיקות, על דרך חיים שאינה עוטה מסכות, שאינה כופה מסגרת אחת נכונה וראויה, אבל תמיד תמיד נתקיימה בה אמונה.

ישנם חללים שצריך למצוא להם תשובות. תמיד יהיו. אך לחללים הללו אצלי יש בסיס של מלאות, של ידיעה. אני שתמיד האמנתי שהשמים לא ריקים, גם כשהכאב חרך אותי, תמיד ידעתי. עובדה שכתבתי מברק לאלוהים.

הוא לא ייתן לי אותה אבל אני לא אחזור לעולם בשביל לקבל תשובה.

אכתוב אותה לעצמי שוב ושוב, אכתוב עצמי לדעת בשביל להשקיט את חוסר ההשלמה הנצחי, אכתוב את התשובה שמקעקעת את סימני השאלה אך לא מחניקה את הזעקה.

אני לא האפיקורסית שעלמה הייתה. אמנם אני חיה כחילונית גמורה, אבל גם חילונית גמורה- מאמינה.

למרות שעברתי על דיבר או שניים, (לא הכה בי הברק אז או שהוא סלח לי או שהם לא החשובים), לא יודעת אם יש גן עדן, אבל אין לי ספק שיש אלוהים.

פפפפפפפפפפפפפ

פפפפפפפפפפפפפפ

צילום תמונה: דורון ניסים.

עוד מהבלוג של Sharon Magnezi

Thumbnail

כמה יפה פורחת הלילך

ברקע מתנגן לו השיר 'פרח הלילך' בקולה האלמותי של חווה אלברשטיין. זה השיר שעשה לי פליי בלב, כשראיתי את לילך זרצקי, (29), בחלון הבלקוני של בוטיק הפרחים הנייד שלה ולא רק בגלל שהיא יפה כמו הלילך, אלא בזכות היותה אחת מאלו שמגשימים...

Thumbnail

אל תחכי, פשוט תקחי- מלכה פורצת גבולות

"יש כאלה שאומרות לי איזה כיף שיש לך בן זוג ש'נותן לך'. זה מצחיק אותי ואני עונה תמיד: מה זאת אומרת נותן? אני לוקחת, לא מחכה שיתנו לי. אישה צריכה לדעת לפרגן לעצמה." "נשים פוחדות לקחת את מה שמגיע להן ולכן בהרצאות שלי מול קהלים...

Thumbnail

Oh, girls just wanna have fun...

אחת הבנות שממש יודעת לעשות FUN, היא כוכבת הפופ הפרובוקטיבית, ריהאנה, שלא שמה על אף אחד, ( ולעיתים גם שוכחת לשים בגד על עצמה..). עד גיל 25, הספיקה הכוכבת האקסטרה-מגנטית לספק כמה דברים לעולם חוץ ממוזיקה:  לחטוף מהחבר שלה ולחזור...

תגובות

טופ 20 - בלוגים