הבלוג של Sharon Magnezi

Magnezina

לא נחה לרגע, כותבת מאז ומתמיד ועוסקת בקופירייטינג, כתיבת תוכן לכל סוגי המדיה וכתיבה עיתונאית. יש לי מילה טובה:https://www.facebook.com/millatova רכה על הרצף, משוננת בקצוות, אופטימית גדולה, עם אמונה חזקה באמת ובסוף הטוב.

עדכונים:

פוסטים: 103

החל מנובמבר 2011

אומרים שהיא ‘חיה בסרט’, אבל אם זה אכן כך, אין ספק שהיא מככבת בו בתפקיד הראשי, תפקיד אופי ויופי. כי ציפי לבני הפוליטית של היום, היא אחרת לגמרי, מציפי לבני הפוליטית של אז. כך הפגינה בתצוגת התכלית שלה, כשכיבדה אותנו במפגש ענייני ומרתק, עם קריצה ונחישות מחויכת, כש’שבת המלכה’ נוקשת בדלת. ציפי לבני מסירה מעליה את מסך העמימות שאפיין אותה בקדנציה הקודמת, היא לא הססנית ונסוגה אחורה, אלא שועטת קדימה בתנועה בוטחת.

21/01/2013

אומרים שהיא ‘חיה בסרט’, אבל אם זה אכן כך, אין ספק שהיא מככבת בו בתפקיד הראשי, תפקיד אופי ויופי. כי ציפי לבני הפוליטית של היום, היא אחרת לגמרי, מציפי לבני הפוליטית של אז. כך הפגינה בתצוגת התכלית שלה, כשכיבדה אותנו במפגש ענייני ומרתק, עם קריצה ונחישות מחויכת, כש’שבת המלכה’ נוקשת בדלת.

צילום: יעל ברזילי

היא מכוונת מטרה ומאמינה בכל מאודה, כי תגיע ל’דו ספרתי’ ותכניס לכנסת, לפחות את כל העשירייה הראשונה ברשימתה, לכן היא עונה בתשובה בוטחת לאחת התהיות הראשונות, שצצות משולחן נציגות הכבוד של סלונה, שנסובו לשולחן: מדוע אחרייך ברשימה, נמצאות נשים רק במקום התשיעי והעשירי, מרב כהן (ראו ריאיון של שגית פסטמן עמה בסלונה-ממליצה) ואורית זוארץ,(בהתאמה)?

‘חיה בסרט’ כבר אמרנו? ואולי לא? היא הלא, הצליחה לזנב במפלגת ‘יש עתיד’ של יאיר לפיד ולגזול לו כמה וכמה מנדטים, מהלך שאולי יהיה לו לרועץ ב’מאני טיים’, אבל נראה שציפי לבני לא מסתכלת דרך ה’חור של הגרוש’, או במקרה זה, דרך עמודות הסקרים של מינה צמח. יש לה סקרים משלה וקהל תומכים משלה ויותר מכל, יש בה את הרוח. הרוח שנושבת תחת כנפיה ומעניקה לה מעוף גבוה, יחד עם העשייה הפוליטית והמקצועית רבת הזכויות. בין אם תסכימו עם משנתה או לא, יש לה קבלות בעלות ערך רב. יש לה אמונה בדרכה, בעשייתה, באנשים שמובילים עמה את התנועה ויש לה פרגון מעצים לנשים שאיתה ברשימה וזה מעורר השראה, גם אם יש חילוקי דעה.

יש לה, לא פחות חשוב, ועל כך בנות יקרות אני לא מתכוונת להתנצל מחמת שטחיות, רדידות ועוד מילים נרדפות ורודפות- סילואטה מרשימה, מראה פנים נעים ומטופח,( הייתי קרובה) וסטיילינג נפלא. את כל אלו היא מחברת לכדי אישה שלמה ואסופה, שמנצלת את יתרונותיה כאישה, גם בחיצוניות וגם בניואנסים של צפונות האופי, של מי שיודעת שנשיות היא כח ולמרות שהגיעה לעמדות רמות דרג, שדרשו ממנה קשיחות ונוקשות לעיתים, היא עדיין משאירה מקום לצד הרך, הנשי, העוטף ומחבק. זו בעיניי אישה רבת עוצמה, אישה שמביאה את כל המכלול, את כל כולה.

ציפי לבני חזרה לפוליטיקה בכדי לקדם את האג’נדה המדינית שלה, ראשית דבר, והיא פורטת את הצעדים הקונקרטיים שבהם תנקוט מיד עם היבחרה. אני שואלת אותה, האם תוכל לעשות זאת בתפקיד שרת החוץ בממשלתה של שלי? ( מקווה שההיפותטיות של השאלה הזו תתפוגג, לאחר השעה 22:00 ביום הבחירות).

היא עונה שתצטרף לממשלה, בין אם בראשותה של שלי, או בראשותו של נתניהו, רק אם תוכל לקדם מטרות מדיניות, שהרי ראש הממשלה הוא זה המתווה את המדיניות. היא אינה מתכוונת להיות ‘עלה תאנה’ של אף ‘ראש’ או ‘ראשה’,( ‘ראשה’-מונח מגוחך ומיותר, סליחה. גם ציפי מסכימה).

הבעיה בשלב זה, היא טוענת, שגוש השמאל-מרכז אינו מאוחד. יכלו להתקיים שתי אופציות: ישיבה של כל הגוש ( לבני, שלי ויאיר), באופוזיציה חזקה, שתשאיר ממשלה צרה וקצרת טווח, או באופציה השנייה, הצטרפות מאוחדת של כל הגוש לממשלה, הצטרפות שתחסום כניסה של מפלגות ימין קיצוניות ותאפשר לקדם מטרות משותפות.

לצערה של לבני, זה לא יקרה ככל הנראה, כי שלי חזרה בה מן ה’איוולת הפוליטית’ והכריזה, שלא תשב בממשלת נתניהו, אם לא תצליח להפילו ויאיר, אמנם, מחכה גם הוא לשעה 22:00 ביום הבחירות, אך לא נע לכיוון איחוד עם התנועה.

אז מה עוד צופה לנו לבני ?

חוקה שתהווה מערכת חוקתית אחת משותפת, גם אם לא תהיה הסכמה של קבוצות המיעוט, כי לא ייתכן שיהיה פה רוב שמפחד לקבל החלטות בשל התנגדות של קבוצות מיעוט, בדיקה של הפרטת התשתיות הלאומיות, שיוויון בנטל, חוק זכויות חברתיות- מה מגיע לכל אזרח וכיצד יקבל זאת, בכלכלה היא ‘בין שלי לביבי’, לדבריה- סל חינוך שווה, קיצוץ בהגדלת קצבאות החרדים, בדיקה מקיפה של תקציב הביטחון, העלאה מתונה של מס החברות, מע”מ דיפרציאלי, בדיקת רשימת הפטורים ממס לקבוצות מסוימות.

כאישה בוטחת וענפת ידע, היא לא חששה לומר במקומות מסוימים שאינה בטוחה, או אינה מכירה היטב את הנושא ואפילו רשמה לעצמה ‘שיעורי בית’- לבדוק את נושא ‘ועדת שניט’, הרפורמה ב’דיני משפחה’, הרחבת ידיעתה בכל הרבדים של היעוץ הגנטי ועוד.

ציפי לבני מסירה מעליה את מסך העמימות שאפיין אותה בקדנציה הקודמת, היא לא הססנית ונסוגה אחורה, אלא שועטת קדימה בתנועה נמרצת.

עוד מהבלוג של Sharon Magnezi

תצוגה מקדימה

כמה יפה פורחת הלילך

ברקע מתנגן לו השיר 'פרח הלילך' בקולה האלמותי של חווה אלברשטיין. זה השיר שעשה לי פליי בלב, כשראיתי את לילך זרצקי, (29), בחלון הבלקוני של בוטיק הפרחים הנייד שלה ולא רק בגלל שהיא יפה כמו הלילך, אלא בזכות היותה אחת מאלו שמגשימים...

תצוגה מקדימה

אל תחכי, פשוט תקחי- מלכה פורצת גבולות

"יש כאלה שאומרות לי איזה כיף שיש לך בן זוג ש'נותן לך'. זה מצחיק אותי ואני עונה תמיד: מה זאת אומרת נותן? אני לוקחת, לא מחכה שיתנו לי. אישה צריכה לדעת לפרגן לעצמה." "נשים פוחדות לקחת את מה שמגיע להן ולכן בהרצאות שלי מול קהלים...

תצוגה מקדימה

Oh, girls just wanna have fun...

אחת הבנות שממש יודעת לעשות FUN, היא כוכבת הפופ הפרובוקטיבית, ריהאנה, שלא שמה על אף אחד, ( ולעיתים גם שוכחת לשים בגד על עצמה..). עד גיל 25, הספיקה הכוכבת האקסטרה-מגנטית לספק כמה דברים לעולם חוץ ממוזיקה:  לחטוף מהחבר שלה ולחזור...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה