הבלוג של meirdavidi

meirdavidi

מאיר דודי, אוהב את החיים היפים, אוהב לבלות, לקרוא ולטייל. מאיר דוידי, נהג, מטייל בעולם, אוהב אוכל טוב בבלוג הזה שלי אדבר על כל מה שמעניין אותי ואני מקווה שגם אתכם. מאיר דוידי, גרוש, חי על הקו של ישראל ואירופה.

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מאוגוסט 2018

כך תשמרו על הבטיחות של הילדים ביום הכיפורים, מאת מאיר דוידי

שמי מאיר דוידי, נהג וותיק מאד ואבא שמאד מודע לנושא הבטיחות בדרכים ושמירה על הילדים. לקראת יום כיפור, בכל שנה ושנה אני חרד ודואג. שוב עולות בי מחשבות על ילדים שיאלצו להגיע במהלך היום הזה לבתי חולים עם פציעות ועם חבלות שנגרמות בדרך כלל בגלל חוסר תשומת לב ברכיבה על אופניים או במהלך הליכה בכבישים.

 • מומלץ להגיע עם הילד לחנות האופניים כדי לבצע התאמה מלאה בחנות.
 • בעת הרכישה להקפיד שהילד מגיע עם כפות הרגליים לרצפה כשהוא עומד עם רגליים מפוסקות מעל צינור השלדה העליון. בשלב ראשון ברכיבה עם גלגלי עזר מרווח מפסעה זה זניח יחסית אבל בהמשך עם ביטול גלגלי העזר הוא הופך לחשוב לבטיחות הרוכב. אם רוכבים בלי גלגלי עזר מרווח העמידה אמור להיות לפחות 4 ס”מ.
 • חשוב לשים לב כי בעת דיווש זווית הברך בעת קיפולה לא תעלה על 90 מעלות; רכיבה עם אוכף נמוך לאורך זמן מזיקה לברכיים.
 • רכיבה עם אוכף גבוה מדי גם היא אינה נוחה ותביא אף לאובדן שליטה. בקניית האופניים יש לכוונן את האוכף בדיוק למידה המתאימה.
 • אם מידת ילד מציבה אותו על התפר בין שתי מידות, בשלב ראשון  עדיף לרכוש את הזוג במידה הקטנה, זאת כדי לאפשר את הורדת גלגלי עזר מהר ככל האפשר. זוג במידה גדולה יפגע בהתקדמות הילד בשליטה באופניים וכמו כן יפגום בהנאה שברכיבה – שהיא הסיבה העיקרית שבגללה קונים אופניים!

מאיר דוידי טיפים לרכיבה על אופניים

 המלצות בטיחות,  ציוד מומלץ ואביזרים

 • בעת קניית אופניים מומלץ לרכוש גם קסדה, וכן שמנים לשימון חלקי ההינע באופניים, חומרי ניקוי, מנעול למניעת גניבה, כפפות להגנת כפות הידיים ושוב פעם – אל תצאו לרכיבה ללא קסדה!
 • מתח שרשרת – בידקו את מתח השרשרת באופניים ללא הילוכים כי זה מה ששומר על השרשרת במקומה. מתיחת יתר תקשה על המדווש ותאט את האופניים. השרשרת צריכה להיות רפויה במידה.
 • בעת רכישת האופניים מומלץ להזריק אל הפנימיות נוזל המונע תקרים.
 • לרכיבה בשעות ערביים ובחשכה מומלץ לרכוש אמצעי תאורה- פנס קדמי ופנס מנצנץ אחורי . אסור לאפשר לילד לרכב בשעות החשיכה לבד!
 • ·      חובה לכבוש קסדה בעלת תו תקן. יש להתאים את הקסדה למידת היקף הראש ומומלץ לרכוש קסדה קלה ומאווררת.  עדיף לרכוש קסדה עם מנגנון הידוק להתאמה מושלמת לראשו של הילד. קסדה שאינה במידה מתאימה תציק בעת רכיבה ותסיט את ריכוזו של הרוכב מהמכשולים שלפניו.
 • ·      קסדה במידה גדולה מהרצוי מסוכנת!  בעת תאונה היא תגרום לנזק במקום להועיל. זכרו קסדה במידה נכונה מצילה חיים!
 • עדיף לקיים את רכיבת האימון הראשונה במגרש סגור ללא מכשולים, כלי רכב או עצמים שיפגעו בריכוז הילד ברכיבה.

עוד מהבלוג של meirdavidi

תצוגה מקדימה

שלום עולם!

שלום חברים כאן מאיר דוידי ובחרתי לקרוא לפוסט הראשון שלי שלום עולמי עם מאיר דוידי כי באמת מה שאנחנו צריכים בעולמנו זה כמה דברים פשוטים - שלום, בריאות ואהבה. אני לא היפי ולא מזוהה כאיש שמאל או ימין אבל לטעמי אין דברכים...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 11 months
תצוגה מקדימה

מאיר דוידי על סיפורו של שמן זית ישראל

שלום חברים שלי, כאן מאיר דוידי והיום אני רוצה לספר לכם על הישגיו של שמן הזית הישראלי. אני רוצה להביא בפניכם בשורה חשובה לצרכנים, למגדלים ולענף שמן הזית הישראלי הודות לכך...

תגובות

פורסם לפני 11 months
תצוגה מקדימה

מאיר דוידי על החלטות נכונות

  קבלת החלטות נכונות - מאיר דוידי האתגר הפנימי של כל אדם הינו קבלת החלטות, בחירת מסלול וקביעת הדרך על מנת ליישם את המטרות. כאן מאיר דוידי ובמאמר זה אני רוצה להתייחס לקבלת...

תגובות

פורסם לפני 8 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה