הבלוג של ד"ר יוסף ברנר

Joseph Brenner

ד"ר יוסף ברנר אונקולוג מוסמך, בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב עם התמחות באונקולוגיה במרכז הרפואי ע"ש שיבא, תל-השומר, ובמרכז לסרטן Memorial Sloan Kettering Cancer center, ארה"ב. בעבר, הקים וניהל את המרכז האונקולוגי בבית... +עוד

ד"ר יוסף ברנר אונקולוג מוסמך, בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב עם התמחות באונקולוגיה במרכז הרפואי ע"ש שיבא, תל-השומר, ובמרכז לסרטן Memorial Sloan Kettering Cancer center, ארה"ב. בעבר, הקים וניהל את המרכז האונקולוגי בבית החולים וולפסון, חולון. מזה למעלה מ-15 שנה שד"ר ברנר מטפל בחולי סרטן באמצעות דרכי טיפול משלימות, לאחר שעבר הכשרה בנושאי היפרתרמיה ורפואה שולבת-משלימה בסרטן בגרמניה ובארצות הברית. ד"ר ברנר מנהל את מרכז "ניו הופ" לטיפול בחולי סרטן באמצעות טיפולי היפרתרמיה ותזונה בריאה. משמש כנשיא האיגוד הבינלאומי להיפרתרמיה קלינית (International Clinical Hyperthermia Society) ומרצה בכנסים בכל העולם בנושאי היפרתרמיה ורפואה משולבת-משלימה בסרטן.

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מפברואר 2014

כיום, ההמלצה לנשים החל מגיל 21 היא לעבור בדיקת פאפס (Pap Smear) אחת לשנה עד גיל 30 והחל מגיל 30 בכל שנתיים-שלוש עד לסיום גיל הפוריות. מהי אותה בדיקה ידועה? בדיקה פשוטה באמצעותה נלקחת דגימת תאים מצוואר הרחם, לצורך איתור מאפיינים שעשויים לרמוז על הימצאות נגעים סרטניים או טרום סרטניים. הקפדה על ביצוע הבדיקה וגילוי המחלה בשלבים מוקדמים מעלים משמעותית את סיכויי ההישרדות ויותר מכך, מקטינים את הסיכוי לטיפולים פולשניים-ניתוחיים. למעשה, מאז שנעשתה בדיקת הפאפ סמיר נפוצה, הופחת היקף מקרי הסרטן הפולשני מסוג זה בלמעלה מ-50%.

כיצד תקטיני את הסיכוי ללקות בסרטן צוואר הרחם באמצעות תזונה?
מלבד פיקוח יכולה כל אחת ואחת להקפיד גם על צעדים מניעתיים, שהפשוט שבהם הוא ההיבט התזונתי. נשים רבות מכירות את השניים הללו כמרכיבי יסוד במוצרים קוסמטיים אבל… רטינול וויטמין A, כאשר הם נצרכים בהיקף גבוה, יכולים למנוע הופעה של סרטן צוואר הרחם. במחקר case-control שנערך בתאילנד בהשתתפות נשים עם קרצינומה in situ של צוואר הרחם נמצא כי ויטמין A ורטינול הם גורמים מגינים מפני סוג זה של סרטן. לויטמין A ולליקופן (הנפוץ בעגבניות, למשל) יש השפעה מגינה מפני היווצרות של סרטן צוואר הרחם. במחקר שהקיף נשים שחורות בארצות הברית נמצא כי ויטמין A וליקופן מגוננים מפני התפתחות מצבים טרום סרטניים בצוואר הרחם. החוקרים השוות רמות של מיקרו-נוטריאנטים אלה בסרום של חולות עם מחלה טרום סרטנית וקבוצות בקרה.

 A זה רטינול, C   זה חומצה אסקורבית ו- E זה אלפא טוקופרול
ויטמינים ואנטי אוקסידנטים מונעים דיספלסיה וסרטן של צוואר הרחם. ויטמינים E, C, A וביתא-קרוטן יכולים למנוע הופעת מצבים טרום סרטניים ומצבים פעילים של סרטן צוואר הרחם. לויטמינים C ו-E יש השפעה מגוננת מפני היווצרות סרטן צוואר הרחם. מדענים מהמרכז הרפואי על שם אלברט אינשטיין בברונקס, ניו יורק, השוו 378 נשים עם מצבים טרום סרטניים של צוואר הרחם (CIN) ל-366 נשים בקבוצת בקרה, והתגלה כי שימוש בויטמינים C ו-E יכול להפחית את הסיכוי של נשים לפתח מצבים טרום סרטניים.

טיפול בסרטן הצוואר הרחם באמצעות היפרתרמיה – סקירת מחקרים
במחקר אקראי על גידולים באגן (שלפוחית השתן, צוואר הרחם וחלחולת) מצאה החוקרת ההולנדית ואן דר זיי כי שיעור התגובה על הקרנות בלבד הגיע ל-39% ואילו שיעור התגובה על הקרנות בתוספת היפרתרמיה הגיע ל-55%. שיעור התגובה על ציס-פלטינום עם היפרתרמיה אצל חולות עם גידול חוזר של צוואר הרחם היה 54%. 42% מהן נותרו בחיים לאחר שנה. במחקר שנערך באוניברסיטת דיוק נמצא כי שילוב של הקרנות, כימותרפיה והיפרתרתמיה הביא להיעלמות מוחלטת של המחלה ב-8 מתוך 10 חולים שנבדקו.

שיעורי חיות גבוהים
ביפן נמצא כי שיעורי החיות (survival) והחיות ללא מחלה (disease free survival) של נשים עם קרצינומה של צוואר הרחם לאחר טיפול בהקרנות והיפרתרמיה היו 52% ו-53.8% בהתאמה, לעומת המקרים המקבילים שטופלו בהקרנות בלבד (35.6% ו-30.4% בהתאמה). במחקר אחר ביפן חולקו 40 חולות עם סרטן מתקדם של צוואר הרחם בשלב IIB לשתי קבוצות. האחת טופלה בהקרנות בלבד והאחרת טופלה בהקרנות ביחד עם היפרתרמיה. 50% מהחולות בקבוצה הראשונה ו-80% מהחולות בקבוצה השנייה הציגו תגובה מלאה ושיעורי החיות והחיות ללא מחלה, כעבור 3 שנים, היו 48.1% ו-45% בהתאמה בקבוצה הראשונה ו-58.2%  ו-63.6% בקבוצה השניה.

הצלחה גדולה בקרב חולות עם גידולים ראשוניים
במחקר בנורבגיה, ניתן שילוב של כימותרפיה, הקרנות והיפרתרמיה לחולות בגידולי צוואר הרחם ונמצא שאין רעילות מיוחדת. השילוב של הקרנות והיפרתרמיה אצל חולות עם גידולים גיניקולוגיים גדולים ראשוניים או חוזרים גרם לתגובה של 87% מביניהן. שיעור התגובה המלא עמד על 60%. השילוב של הקרנות והיפרתרמיה התגלה כיעיל ביחס לגידולים ראשוניים מתקדמים של צוואר הרחם. 5 מבין 18 מטופלות בשלב IVa היו נקיות ממחלה לאחר 5 שנים. באמסטרדם טופלו חולות עם סרטן צוואר הרחם גרורתי או לאחר חזרה מקומית, בקרבופלטין והיפרתרמיה כל גופית, תגובה לטיפול נמצאה אצל 33% מהחולות.

 cervix

עוד מהבלוג של ד"ר יוסף ברנר

תצוגה מקדימה

הידעת?! תזונה היא המפתח לריפוי סרטן

לפני כשבועיים צוין בעולם "יום הסרטן הבינלאומי" וזו עשויה להיות הזדמנות טובה עבורנו להיזכר באחד המפתחות המשמעותיים ביותר לריפוי - תזונה. בספרות האונקולוגית הקונבנציונלית יש כיום אלפי מאמרים על חשיבות סוגי המזון השונים...

תצוגה מקדימה

הדיאטה האבסולוטית: צום

זהו הפוסט השלישי בסדרת הפוסטים שלנו על תזונה וטיפול (או מניעה) של מחלת הסרטן. בפוסטים הקודמים עסקנו בדיאטות שונות (ומשונות); ממקרוביוטיקה ונבט חיטה ועד לשמן פשתן וגבינת קוטג'. הפעם ארצה להציג בפניכם את אחת הדיאטות השנויות...

תצוגה מקדימה

טיפול בסרטן: מה זה בכלל היפרתרמיה?!

ודאי הבנתם מהמילה "היפרתרמיה" שמדובר בחום גבוה, אך במידה ולא שמעתם על זה עדיין - חשוב מאוד שתכירו! מדובר בשיטת הטיפול הרביעית בסרטן, לאחר ניתוח, הקרנות וכימותרפיה. זוהי שיטה באמצעותה ניתן לגרום להרס גידולים בבאמצעות חום...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה