הבלוג של ד"ר יוסף ברנר

Joseph Brenner

ד"ר יוסף ברנר אונקולוג מוסמך, בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב עם התמחות באונקולוגיה במרכז הרפואי ע"ש שיבא, תל-השומר, ובמרכז לסרטן Memorial Sloan Kettering Cancer center, ארה"ב. בעבר, הקים וניהל את המרכז האונקולוגי בבית... +עוד

ד"ר יוסף ברנר אונקולוג מוסמך, בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב עם התמחות באונקולוגיה במרכז הרפואי ע"ש שיבא, תל-השומר, ובמרכז לסרטן Memorial Sloan Kettering Cancer center, ארה"ב. בעבר, הקים וניהל את המרכז האונקולוגי בבית החולים וולפסון, חולון. מזה למעלה מ-15 שנה שד"ר ברנר מטפל בחולי סרטן באמצעות דרכי טיפול משלימות, לאחר שעבר הכשרה בנושאי היפרתרמיה ורפואה שולבת-משלימה בסרטן בגרמניה ובארצות הברית. ד"ר ברנר מנהל את מרכז "ניו הופ" לטיפול בחולי סרטן באמצעות טיפולי היפרתרמיה ותזונה בריאה. משמש כנשיא האיגוד הבינלאומי להיפרתרמיה קלינית (International Clinical Hyperthermia Society) ומרצה בכנסים בכל העולם בנושאי היפרתרמיה ורפואה משולבת-משלימה בסרטן.

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מפברואר 2014

סופי (שם בדוי), הייתה מלכת חוף הים של בת-ים. מדי שנה, נהגה להופיע בחוף הים אותה בחורה צעירה ומלהיבה ולשגע את כל הגברברים המתרוצצים בחוף. היא הייתה רובצת על החול, משתזפת או משחקת במטקות. לא היה ספק שהיא מאפילה על כל הבחורות האחרות… מפלרטטת קצת עם גברבר זה או אחר והולכת לה. אך כל הפלירטוטים והחיזורים לא הניבו את אותו אביר על הסוס הלבן וסופי נותרה ברווקותה.

למרות המראה הקליל, הייתה סופי בחורה רצינית מאד. היא גדלה באחת משכונות העוני והפשע של אזור חולון-בת ים, סיימה לימודים תיכוניים ולמדה עבודה סוציאלית באוניברסיטה. עם סיום הלימודים שבה אל שכונת ילדותה כעובדת סוציאלית וסייעה לחיים שם להתמודד עם אותן בעיות בהן נתקלה בילדותה ובנעוריה.

באחד הימים נקראתי אל הכירורג הראשי של בית-החולים להתייעצות. סופי ישבה מולו והוצגנו האחד בפני השנייה. עקב כאבי בטן, הופנתה אליו לבירור ולמרבה הצער, נמצא בבטנה גידול שאינו ניתן לניתוח. סופי עברה לטיפולי וביקשתי להפנות אותה למספר בדיקות עד להשלמת התמונה המלאה של מחלתה. כמו שקורה לאונקולוג תמיד כאשר הוא מטפל בחולה צעיר, פיתחתי אמפתיה לאותה בחורה צעירה ומלאת חיים הנאלצת להתמודד עם בעיה קשה שכזו.

עם תום הבירור ישבה סופי מולי לשם סיכום הממצאים ולהחלטה על טיפול. “הטיפול המתאים ביותר למצבך” אמרתי לה “הינו טיפול בכימותרפיה“. יש סיכוי גבוה שהטיפול יוכל להתגבר על המחלה אך לטיפול זה מחיר לא קטן. “הרבה תופעות לוואי ונזקים שהמשמעותי ביניהם – לבחורה צעירה כמוך – הוא נשירה מוחלטת של השיער”. זוהי נשירה זמנית, הסברתי לה, ומספר חודשים לאחר תום הטיפולים ישוב השיער לקדמותו.

תשובתה הייתה מפתיעה. “בשום פנים ואופן לא”, אמרה. “אני מלכת החוף, כולם מסתכלים עלי, אני רוצה להמשיך בחיי כרגיל גם בזמן הטיפולים ואני לא רוצה חס וחלילה שמישהו יידע שאני חולה. אינני רוצה שהזוהר שלי יעומעם בצורה כלשהי”. קיימת אפשרות אחרת לטיפול, הקרנות על אזור הבטן והאגן, אמרתי לה. זוהי גם כן דרך טיפול טובה אך החיסרון הגדול שלה הוא שגם השחלות כלולות בשדה הקרינה, ולאחר טיפול זה לא תוכלי אף פעם ללדת, הסברתי. “אין בעיה” ענתה “כרגע המראה שלי חשוב ואינני חושבת על זה או מתכננת ללדת ילדים”.

הפניתי  אותה למכון ההקרנות וקבעתי לה פגישה איתי מספר שבועות לאחר תום ההקרנות. לאחר מספר ימים, בהגיעי למשרדי, הופתעתי לראות את סופי  מחכה ליד דלת חדרי. “כבר שכבתי על מיטת ההקרנות אך חככתי בדעתי והחלטתי לשנות את החלטתי” אמרה לי. “אינני רוצה לאבד את היכולת ללדת. לעזאזל השיער!” ואכן, סופי קיבלה טיפולים בכימותרפיה, ולשמחתנו מחלתה נעלמה לחלוטין.

לאחר מספר שנים ילדה סופי שני ילדים והמשיכה לעשות חיל ולטפל באותם עבריינים בשכונה. כאשר ערכתי ערב התרמה למכון האונקולוגי, ריגשה סופי את המשתתפים בסיפורה והייתה חלק מהצלחת אותו ערב. סיפורים שכאלה אף פעם לא מפסיקים לרגש אותי.

yam

עוד מהבלוג של ד"ר יוסף ברנר

תצוגה מקדימה

הידעת?! תזונה היא המפתח לריפוי סרטן

לפני כשבועיים צוין בעולם "יום הסרטן הבינלאומי" וזו עשויה להיות הזדמנות טובה עבורנו להיזכר באחד המפתחות המשמעותיים ביותר לריפוי - תזונה. בספרות האונקולוגית הקונבנציונלית יש כיום אלפי מאמרים על חשיבות סוגי המזון השונים...

תצוגה מקדימה

הדיאטה האבסולוטית: צום

זהו הפוסט השלישי בסדרת הפוסטים שלנו על תזונה וטיפול (או מניעה) של מחלת הסרטן. בפוסטים הקודמים עסקנו בדיאטות שונות (ומשונות); ממקרוביוטיקה ונבט חיטה ועד לשמן פשתן וגבינת קוטג'. הפעם ארצה להציג בפניכם את אחת הדיאטות השנויות...

תצוגה מקדימה

טיפול בסרטן: מה זה בכלל היפרתרמיה?!

ודאי הבנתם מהמילה "היפרתרמיה" שמדובר בחום גבוה, אך במידה ולא שמעתם על זה עדיין - חשוב מאוד שתכירו! מדובר בשיטת הטיפול הרביעית בסרטן, לאחר ניתוח, הקרנות וכימותרפיה. זוהי שיטה באמצעותה ניתן לגרום להרס גידולים בבאמצעות חום...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה