הבלוג של ד"ר יוסף ברנר

Joseph Brenner

ד"ר יוסף ברנר אונקולוג מוסמך, בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב עם התמחות באונקולוגיה במרכז הרפואי ע"ש שיבא, תל-השומר, ובמרכז לסרטן Memorial Sloan Kettering Cancer center, ארה"ב. בעבר, הקים וניהל את המרכז האונקולוגי בבית... +עוד

ד"ר יוסף ברנר אונקולוג מוסמך, בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב עם התמחות באונקולוגיה במרכז הרפואי ע"ש שיבא, תל-השומר, ובמרכז לסרטן Memorial Sloan Kettering Cancer center, ארה"ב. בעבר, הקים וניהל את המרכז האונקולוגי בבית החולים וולפסון, חולון. מזה למעלה מ-15 שנה שד"ר ברנר מטפל בחולי סרטן באמצעות דרכי טיפול משלימות, לאחר שעבר הכשרה בנושאי היפרתרמיה ורפואה שולבת-משלימה בסרטן בגרמניה ובארצות הברית. ד"ר ברנר מנהל את מרכז "ניו הופ" לטיפול בחולי סרטן באמצעות טיפולי היפרתרמיה ותזונה בריאה. משמש כנשיא האיגוד הבינלאומי להיפרתרמיה קלינית (International Clinical Hyperthermia Society) ומרצה בכנסים בכל העולם בנושאי היפרתרמיה ורפואה משולבת-משלימה בסרטן.

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מפברואר 2014

אם אתן קוראות נאמנות של הבלוג ודאי שמתן לב לאמונה הרבה שאני רוחש לתזונה נכונה במסגרת טיפול ומניעה של סרטן. למידע נוסף בנושא, ניתן לקרוא גם את הפוסטים על “טיפול בסרטן באמצעות תזונה – דיאטה או אורח חיים?” ואת “תזונה – המפתח לריפוי הסרטן“.

 צלחת מאוזנת, או: צריכת בשר וירקות
במחקר שנערך במרכז הגרמני לחקר הסרטן בהיידלברג נמצא כי צריכה גבוהה של בשר מעלה ב-85% את הסיכון של נשים לפני חידלון הווסת לחלות בסרטן השדואילו צריכה גבוהה של ירקות מפחיתה את הסיכון ב-36%. כיוון שחשוב לי להציג בפניכן את מצב המחקר באופן מיטבי, כדאי לעיין גם בתוצאות מחקר The Nurses’ Health Study לפיו במעקב שבוצע במשך 18 שנה אחר 88,647 אחיות רפואיות, נמצא ש-4,107 מהן פיתחו סרטן שד חודרני. בהשוואה בין הרגלי האכילה של האחיות שחלו בסרטן השד לבין אלה שלא חלו, לא נמצא קשר בין צריכת בשר, בשר אדום וחלבונים מהחי לבין הסיכוי לחלות בסרטן השד.

שמן פשתן
נמצא כי לחולות סרטן שד עם רמות נמוכות של אומגה 3 יש יותר גרורות בבלוטות ובהמשך, הן מפתחות גרורות רבות יותר. שמן פשתן מקטין את הסיכוי לחלות בסרטן השד ובמחקר אף התגלה שהוא מונע היווצרות גרורות אצל חיות מעבדה. 
שמן הפשתן משפר את פעילות המערכת החיסונית ואת תצרוכת החמצן של התא. שמן הפשתן עשיר בליגננים ההופעות במערכת העיכול לאנטרלקטינים ולאנטרודיול, שהם חומרים אנטי סרטניים פעילים. הם מתקשרים לקולטנים של אסטרוגן ומונעים סרטן שד. הסיכוי של נשים עם רמות גבוהות של ליתגנים בשתן לחלות בסרטן שד – נמוך.

A, C ו-E: ה-abc של הויטמינים
במחקר שנערך בקרב 83,234 נשים לגביה צריכה של ויטמינים A, C ו-E, קרוטנואידים ופירות וירקות, נמצא כי צריכת הויטמינים האמורים, הירקות והפירות הייתה נמוכה בקרב 784 הנשים בגיל שלפני חידלון הווסת שחלו בסרטן השד, לעומת בקרב אלו שלא פיתחו סרטן שד.

במחקר אחר נמצא כי רמות נמוכות של ויטמינים A, C וקרוטן בדם היו קשורות לעלייה בסיכון לחלות בסרטן השד ובסרטן צוואר הרחם. ככל שהרמות היו נמוכות יותר, שלב המחלה היה גבוה יותר. מחקר אחר שנערך בשוויץ העלה כי תזונה עשירה בויטמין C ובליקופן מפחיתה את הסיכון לחלות בסרטן השד. במחקר השתתפו 289 חולות סרטן השד ו-442 נשים בקבוצת ביקורת. נמצא קשר בין צריכה גבוהה של נוטריאנטים – בעיקר ויטמין C וליקופן – לבין הפחתה משמעותית של הסיכון לחלות בסרטן השד. מחקרים ככלל מצביעים על קשור הדוק בין צריכה מוגברת של ויטמין C ובין הפחת בשכיחות סרטן השד.

 סויה וסרטן השד
צריכת סויה בתקופת הבגרות עומדת ביחס הפוך לסכנה לפתח סרטן השד - מחקרים רבים מצביעים על הקשר בין צריכת סויה לבין מניעת סרטן השד. מחקר של מדענים מאוניברסיטת וונדרבליט בנשוויל טנסי, בהשתתפות נשים סיניות, הראה קשר בין מזון מסוים – המכיל סויה – שנאכל על ידי נשים מתבגרות לבין הסיכון לפתח סרטן השד. במחקר הושוו 1,459 חולות סרטן השד ל-1,556 בקבוצת ביקורת. צריכה נמוכה הפחיתה את הסיכון ב-25% וצריכה גבוהה ב-49%.

 Breast cancer - Brenner

עוד מהבלוג של ד"ר יוסף ברנר

תצוגה מקדימה

הידעת?! תזונה היא המפתח לריפוי סרטן

לפני כשבועיים צוין בעולם "יום הסרטן הבינלאומי" וזו עשויה להיות הזדמנות טובה עבורנו להיזכר באחד המפתחות המשמעותיים ביותר לריפוי - תזונה. בספרות האונקולוגית הקונבנציונלית יש כיום אלפי מאמרים על חשיבות סוגי המזון השונים...

תצוגה מקדימה

הדיאטה האבסולוטית: צום

זהו הפוסט השלישי בסדרת הפוסטים שלנו על תזונה וטיפול (או מניעה) של מחלת הסרטן. בפוסטים הקודמים עסקנו בדיאטות שונות (ומשונות); ממקרוביוטיקה ונבט חיטה ועד לשמן פשתן וגבינת קוטג'. הפעם ארצה להציג בפניכם את אחת הדיאטות השנויות...

תצוגה מקדימה

טיפול בסרטן: מה זה בכלל היפרתרמיה?!

ודאי הבנתם מהמילה "היפרתרמיה" שמדובר בחום גבוה, אך במידה ולא שמעתם על זה עדיין - חשוב מאוד שתכירו! מדובר בשיטת הטיפול הרביעית בסרטן, לאחר ניתוח, הקרנות וכימותרפיה. זוהי שיטה באמצעותה ניתן לגרום להרס גידולים בבאמצעות חום...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה