הבלוג של ד"ר יוסף ברנר

Joseph Brenner

ד"ר יוסף ברנר אונקולוג מוסמך, בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב עם התמחות באונקולוגיה במרכז הרפואי ע"ש שיבא, תל-השומר, ובמרכז לסרטן Memorial Sloan Kettering Cancer center, ארה"ב. בעבר, הקים וניהל את המרכז האונקולוגי בבית... +עוד

ד"ר יוסף ברנר אונקולוג מוסמך, בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב עם התמחות באונקולוגיה במרכז הרפואי ע"ש שיבא, תל-השומר, ובמרכז לסרטן Memorial Sloan Kettering Cancer center, ארה"ב. בעבר, הקים וניהל את המרכז האונקולוגי בבית החולים וולפסון, חולון. מזה למעלה מ-15 שנה שד"ר ברנר מטפל בחולי סרטן באמצעות דרכי טיפול משלימות, לאחר שעבר הכשרה בנושאי היפרתרמיה ורפואה שולבת-משלימה בסרטן בגרמניה ובארצות הברית. ד"ר ברנר מנהל את מרכז "ניו הופ" לטיפול בחולי סרטן באמצעות טיפולי היפרתרמיה ותזונה בריאה. משמש כנשיא האיגוד הבינלאומי להיפרתרמיה קלינית (International Clinical Hyperthermia Society) ומרצה בכנסים בכל העולם בנושאי היפרתרמיה ורפואה משולבת-משלימה בסרטן.

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מפברואר 2014

מעת לעת צצות דיאטות חדשות, כל אחת מבטיחה יותר מהאחרת. זו מגבילה אכילת פחמימות והיא דוגלת בהן, האחת מעודדת צריכה מבוקרת של שומנים ואילו השנייה טוענת שעלינו לאכול הכל מהכל. במינונים קטנים. כידוע, בני האדם שונים זה ומזה ובהתאם, גם אופן הפעולה של גופם. לכן גם אם השכנה מהדירה ממול הצליחה להשיל עשרה קילוגרם באמצעות דיאטה המושתתת כל כולה על אכילת כרוב, אין זה מעיד על כך שאנו נצליח לעשות זאת. עלינו לזכור זאת גם כאשר מדובר בדיאטות המיועדות לטיפול במחלת הסרטן.

רשימת קניות
אם חיפשתם מידע ברשת או בספרים על דיאטות לטיפול בסרטן, ודאי נתקלתם בהצהרות לפיהן אם רק תעקבו באופן מדוקדק אחר ההוראות, תזכו לריפוי מוחלט. מרבית הדיאטות אכן מבוססות על כללים ידועים אך לרוב הן מצריכות השקעה של מאמץ רב ברכישת חומרי המזון ובהכנתם. חלק ממוצרי המזון יקרים מאוד, נדירים ולעיתים נדרשת הכנה מסובכת וממושכת. כך עשוי למצוא עצמו החולה מקדיש חלק ניכר מזמנו להתעסקות באוכל. ואם לא די בכך, לעיתים המזון חסר טעם או שהוא כלל לא טעים.

שמירה על כללי תזונה נכונים היא חלק בלתי נפרד מהטיפול בסרטן, אך בשום פנים ואופן אינה יכולה להוות טיפול יחיד במחלה. תזונה נכונה אינה אמורה למרר לחולי הסרטן את החיים. עליהם להקדיש זמן סביר להכנתו וליהנות מטעמו כמו כל אדם אחר. אנסה לפרוש בפניכם מספר שיטות המוכרות כיום, אלו שאני מוצא מוצלחות יחסית.

דיאטת קלי – סיווג מטבולי
את השיטה פיתח רופא השיניים ד”ר ויליאם דונלד קלי. שיטה זו דוגלת בחיזוק הלבלב, שכן באיבר זה מיוצרים ההורמונים המפעילים את המערכת הסימפטטית ואת המערכת הפרה-סימפטטית. המערכת הסימפטטית ערוכה לטיפול במצבי עקה (סטרס). פעולה מפעילה את המערכת ההורמונלית של בולוטות יותרת המוח (היפופיזה), יותרת הכליה (אדרנל), בלוטת התריס ומערכת הייצור של הורמוני מין, מאיצה את חילוף החומרים (מטבוליזם) ומבטיחה את תקינות הלב, השרירים ומוח העצם.

בתקופות עקה – כמו במהלך מחלה – מערכת העיכול (כולל הכבד והלבלב) משותקת. כאשר המערכת הפרה-סימפטטית פועלת, מערכת העיכול פועלת במלוא המרץ. המערכת הסימפטטית פועלת ביום ואילו הפרה סימפטטית פועלת בלילה. יש מי שהמערכת הסימפטטית שולטת בפעילות הלבלב שלהם; יש כאלה שפעילות הלבלב שלהם נמצאת בשליטת המערכת הפרה-סימפטטית; וישנם אלה אצלם שתי המערכות פועלות במידה שווה במקביל. לכל אחת מהקבוצות מומלצת דיאטה מיוחדת בצירוף תוספי מזון, בעיקר אנזימים, המפעילים את המטבוליזם בצורה הטובה ביותר. קביעת הסיווג המטבולי מבוצעת באמצעות שאלון מפורט וטבלאות מיוחדות. כיום מיושמת שיטת קלי על ידי ד”ר גונזלס בניו-יורק.

דיאטת גרסון
את השיטה פיתח הרופא הגרמני ד”ר מקס גרסון, ששילב תזונה צמחונית עם הדגשים ייחודיים (כמו ריבוי אשלגן, מיצים וקפה). זוהי “שיטה מטבולית” לטיפול בסרטן. הגישה שימשה ועדיין משמשת כבסיס להתפתחות “דיאטות טיפול לא קונבנציונליות” נוספות ואמצעי טיפול נלווים. ד”ר גרסון פיתח את השיטה במשך כ-50 שנות עבודה וכיום, בתו שרלוט היא שממשיכה בשיטת הטיפולים שפיתח. הדיאטה מושתתת על ארבעה מאפיינים עיקריים:

  1. דיאטה דלת שומן, דלת חלבונים מהחי, עשירה בפחמימות מפירות, מירקות ומדגנים
  2. כוללת שתייה של 12 כוסות של מיצי פירות מגוונים ביום
  3. דיאטה דלת נתרן ועשירה באשלגן
  4. דה טוקסיפיקציה (ניקוי רעלים) בשיטות שונות

ד”ר גרסון טוען שהסרטן הינו למעשה מחלה ניוונית וכדי לרפא אותה, יש צורך בהתמודדות תזונתית אינטנסיבית. הוא האמין כי התהליך הסרטני מעיד על אי שיווי משקל בין פחמימות, שומנים, חלבונים, ויטמינים ומינרלים ועל ליקויים שונים בפעילות אנזימים בגוף. לכן הוא פיתח שיטה שאמורה ליצור ביוכימיה פנימית המאפשרת שחרור מרבי של משאבי הריפוי. השיטה נועדה “להציף” את הגוף בחומרי תזונה טריים, מרוכזים וזמינים, להמריץ את תפקוד הכבד (כאיבר החשוב ביותר בתהליך הניקוי של הגוף) ולקדם את פירוק הגידול.

בפוסט הבא נפרט מספר שיטות נוספות.

perot

עוד מהבלוג של ד"ר יוסף ברנר

תצוגה מקדימה

הידעת?! תזונה היא המפתח לריפוי סרטן

לפני כשבועיים צוין בעולם "יום הסרטן הבינלאומי" וזו עשויה להיות הזדמנות טובה עבורנו להיזכר באחד המפתחות המשמעותיים ביותר לריפוי - תזונה. בספרות האונקולוגית הקונבנציונלית יש כיום אלפי מאמרים על חשיבות סוגי המזון השונים...

תצוגה מקדימה

הדיאטה האבסולוטית: צום

זהו הפוסט השלישי בסדרת הפוסטים שלנו על תזונה וטיפול (או מניעה) של מחלת הסרטן. בפוסטים הקודמים עסקנו בדיאטות שונות (ומשונות); ממקרוביוטיקה ונבט חיטה ועד לשמן פשתן וגבינת קוטג'. הפעם ארצה להציג בפניכם את אחת הדיאטות השנויות...

תצוגה מקדימה

טיפול בסרטן: מה זה בכלל היפרתרמיה?!

ודאי הבנתם מהמילה "היפרתרמיה" שמדובר בחום גבוה, אך במידה ולא שמעתם על זה עדיין - חשוב מאוד שתכירו! מדובר בשיטת הטיפול הרביעית בסרטן, לאחר ניתוח, הקרנות וכימותרפיה. זוהי שיטה באמצעותה ניתן לגרום להרס גידולים בבאמצעות חום...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה