הבלוג של מאיה שגב

mayaseg

מאמנת ומלווה תהליכי התפתחות וצמיחה אישיים, מטפלת בתטא הילינג, כותבת ואוהבת לקרוא. לפני הכל אני אמא לשלושה,הגדולה מביניהם היא המלאכית שלי אשר לוקה בתסמונת רט והיא המורה הכי טובה שלי לחיים. מאמינה גדולה שהחיים הם מה שאנחנו... +עוד

מאמנת ומלווה תהליכי התפתחות וצמיחה אישיים, מטפלת בתטא הילינג, כותבת ואוהבת לקרוא. לפני הכל אני אמא לשלושה,הגדולה מביניהם היא המלאכית שלי אשר לוקה בתסמונת רט והיא המורה הכי טובה שלי לחיים. מאמינה גדולה שהחיים הם מה שאנחנו עושים מהם :)

עדכונים:

פוסטים: 34

החל מספטמבר 2013

“כשתמות, משהו ממך בי, משהו ממך בי ימות איתך, ימות איתך.”

24/11/2013

אבא,

אתה לא היית אתה כבר הרבה זמן. תהליך הפרידה ממך כבר התחיל לפני כשנתיים כשהפכת להיות סיעודי והפסקת לזכור ולזהות.

ולמרות “ההכנה” המתמשכת, עזיבתך את העולם לפני שבועיים וחצי, הכתה בי והפכה את עולמי. הבנתי שבעצם שום דבר לא יכול להכין לפרידה מאדם כל כך קרוב, במיוחד לא כשמדובר באדם כמוך אבא.

זאת הפעם הראשונה שאני נפרדת מאדם כל כך קרוב, זאת פעם ראשונה שאני יושבת שבעה ונמצאת באבל כזה עמוק. בהלוויה שלך, נקברה יחד איתך גם חלק משמחת החיים הכל כך אופיינית לי.

הזיכרונות מהשנתיים האחרונות מרגישים כאילו נמחקו ואני זוכרת אותך רק כמו שהיית לפני הדמנציה. אדם טוב לב, ישר, אוהב אדם, חבר נאמן, אוהב לצחוק, דואג, נמרץ, בעל אוהב, סבא מקסים ואבא נהדר. אבא שלי.

בתקופה שגברים היו עסוקים רק בעבודה ולא היו מעורבים בגידול הילדים ובניהול הבית אתה ,אבא, היית אופה עוגיות בשבת בבוקר כדי לשלוח לאחותי ,בתך הגדולה, שגרה אז בלונדון. עושה קניות הביתה, יושב איתנו בלילות כשהיינו חולים, מקריא סיפורים, מטייל איתנו בשבתות, לוקח אותנו לאכול גלידה מסטיק ביפו (כל כך אהבת גלידה) מכין שקשוקה יוונית שאהבנו נורא ודואג, כל כך דואג לנו.

בגלל שבדור שלך לא היה נהוג לשוחח עם הילדים כמו היום, היית שולח את אמא שתדבר איתנו, היית כל הזמן עם היד על הדופק. וכשיצאנו מהבית המשכת לשלוח את אמא שתתקשר, שתשאל, שתדאג גם בשבילך.

שמחתי מאוד שאתה, מכל המשפחה, יצרת קשר מיוחד עם ניקה עוד לפני שחלית, שותפות הגורל שלכם נראתה כמשהו שרק שניכם יכולים לחלוק ולהבין. באופן מוזר לדימנציה ותסמונת רט יש הרבה תופעות דומות.

זה היה מקסים לראות איך כל פעם כשבאנו לבקר, ניקה קודם כל היתה מתקרבת לכיסא הגלגלים שלך, נעמדת מולך, מישירה אליך מבט חודר ואתה היית מקשקש אליה ומחייך והיא היתה צוחקת אליך חזרה. דיברתם ללא מילים ובעיניים היו לכם סודות שרק אתם חלקתם אותם.

גם כשכבר הפסקת לזהות אותנו, את ניקוש עדיין זיהית.

הערב אני הולכת לערב ההתרמה של העמותה לתסמונת רט והפעם יהיה לי קשה כפליים.

קשה לי שאתה לא תהיה לצידי, לא תחבק אותי , לא אראה את עיניך מתמלאות גאווה כשתראה את הסרטון, שיקרינו הערב, בו ניקה ואני משתתפות ולא תגיד לי יותר “יהיה בסדר, תהיה תרופה”.

אבא, אני מתגעגעת נורא. נוצר אצלי חלל שכנראה לא יתמלא אף פעם.

בשישי האחרון בסעודת שבת אצל אמא חיכיתי שתפתח את הדלת ותגיד לנו שבת שלום, כמו שנהגת לעשות בכל שישי כשחזרת מבית הכנסת.

כל פעם שהטלפון בבית של אמא מצלצל אני חושבת שאולי זה אתה, מתקשר לומר לנו שלא נדאג לך שאתה בסדר.

בצורה מאוד מוזרה, אני מרגישה שעכשיו כשאתה כבר לא כאן פיזית, אתה יכול להתפנות להיות רק שלי.

אני מדברת אליך ומדמיינת אותך יושב מולי ומקשיב, מייעץ, מחייך, מלטף ומחבק.

עכשיו נותר רק להסתכל בתמונות, להיזכר ולנצור את כל הרגעים והזיכרונות שלנו יחד.

אני מרגישה שלא אמרתי לך את זה מספיק בחייך, אז תדע שאני אוהבת אותך כל כך. אתגעגע לנצח ותהיה בליבי לעד.

אני מקווה שעכשיו אתה יושב עם סבא וסבתא, עם החברים שלך מהפרלמנט, שותה בירה אוכל פיצוחים וצוחק.

אני אוהבת אותך אבא שלי.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

עוד מהבלוג של מאיה שגב

תצוגה מקדימה

לחיות את החלום ושברו

ניקה היא הילדה הראשונה שלי, חווית ההורות הראשונה שלי, לפניה לא ידעתי על זה דבר. כולם מסביב הכינו אותי ללילות ללא שינה, הנקה, בכי, גזים ואני הייתי עסוקה בלסדר חדר לפני הלידה ההתרגשות היתה רבה בעיקר כי מאוד שמחתי שיש לי...

תגובות

פורסם לפני 6 years

שמי מאיה ואני אמא מיוחדת

מהיום שהפכתי לאמא, בעצם כשנה אחרי, נוספה לי הכותרת "מיוחדת". ניקה, בתי הבכורה, היום כמעט בת 9, אובחנה בגיל שנתיים כלוקה מתסמונת רט. עוד לפני האבחון הסופי ,כשהתחילו כל מיני סימנים לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

הקטנה שלי כבר בת עשר

ניקה שלי כבר בת עשר אני לא מאמינה איך שהזמן עבר כל כך מהר מהיום בו נולדת. שלושים שעות של סבל וצירים עד שיצאת היית התינוקת הכי יפה במחלקה ואחר כך גם הכי יפה בגן ובכיתה החלומות שלי כשנולדת היו אחרים לגמרי ממה שהמציאות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה