הבלוג של מאיה שגב

mayaseg

מאמנת ומלווה תהליכי התפתחות וצמיחה אישיים, מטפלת בתטא הילינג, כותבת ואוהבת לקרוא. לפני הכל אני אמא לשלושה,הגדולה מביניהם היא המלאכית שלי אשר לוקה בתסמונת רט והיא המורה הכי טובה שלי לחיים. מאמינה גדולה שהחיים הם מה שאנחנו... +עוד

מאמנת ומלווה תהליכי התפתחות וצמיחה אישיים, מטפלת בתטא הילינג, כותבת ואוהבת לקרוא. לפני הכל אני אמא לשלושה,הגדולה מביניהם היא המלאכית שלי אשר לוקה בתסמונת רט והיא המורה הכי טובה שלי לחיים. מאמינה גדולה שהחיים הם מה שאנחנו עושים מהם :)

עדכונים:

פוסטים: 34

החל מספטמבר 2013

בהתחלה כשרק עברנו למושב ראיתי בעיני רוחי איך שיערי מתבדר ברוח בזמן שאני קוטפת מהגינה ירקות לארוחות שאכין. היום אני רק רוצה הביתה – לתל אביב

28/10/2013

נולדתי וגדלתי בתל אביב של שנות ה70 או אם לדייק, ברמת אביב של פעם.

כשהייתי קטנה רמת אביב היתה שיכון ירוק לזוגות צעירים, מלאה בילדים ובשדות ירוקים. כולם הכירו את כולם, היה מרכז אחד קטן קרוב לבית עם מכולת ובית מרקחת. אז עוד לא חלמו על קניונים ועל רמת אביב ג’.

בשבילי זה הרגיש כמו קיבוץ.

היה לי שדה מול הבית ושדה מלא חמציצים מאחורי הבית, כנראה שזה מה שהשפיע עלי לאהוב כל כך נופים ירוקים ושדות עם פרחים ולחלום שיום אחד יהיה לי בית קטן בערבה.

כשליעד ואני החלטנו להתחתן היה ברור לשנינו שאנחנו לא רוצים לגדל את ילדינו בתל אביב, למרות ששנינו גדלנו בה. ובאמת מיד אחרי החתונה שלנו עברנו לגור במושב נווה ירק שבשרון, מושב מקסים ומאוד אהבנו לגור שם.

אחרי שניקה ובן נולדו קיבלנו עוד יותר תיאבון לחיי מושב והחלטנו לחפש משק.

ליעד היה אז בטריפ של גידולים אורגנים וגידל בחצר שלנו קצת ירקות בחממה קטנה שהקים. אני הייתי שאובה לבית עם כל נושא הגידול של ניקה ובן ובגלל שאני מאוד אוהבת לבשל ולאפות הייתי אופה לחמים בבית. החלום על משק נראה לי אז מאוד הגיוני.

ממש ראיתי את עצמי בעיני רוחי יוצאת עם סינר לחצר, כמו לורה אינגלס (מסדרת הטלוויזיה “בית קטן בערבה”), קוטפת תבלינים וירקות מהגינה, אוספת ביצים מהלול ומדלגת חזרה הביתה, עם חיוך על הפנים, תוך כדי ששערי מתבדר ברוח ומכינה לכולנו ארוחה טעימה מהגידולים שלנו.

ממש, רק אני. היום אני לא יכולה להבין איך חשבתי כך אז.

ניקה באותו הזמן למדה בגן מיוחד ליד בית ינאי והיתה אמורה להיות כיתה משולבת לילדים נכים בבית הספר בבת חפר, לכן חיפשנו משק באזור אותו מצאנו במושב בעמק חפר. משק עם שטח עצום צמוד לבית, בוסתן גדול עם עצי פרי וחוות סוסים צמודה של השכן. מקסים אין מה לומר.

עברנו באוגוסט לפני שלוש שנים והפנטזיה מיד התפוצצה לי בפנים.

לא לורה ולא אינגלס, לא גידולים ולא ביצים. הריח מהרפתות במושב עשה לי בחילה, נכנסתי להריון עם ליהי והכל הפריע לי עוד יותר. המשפחה והחברים עדיין נשארו בתל אביב ולא יכלו “לקפוץ” לעזור. היה לי נורא קשה להתרגל לעובדה שאני צריכה לנסוע עשרים דקות לכספומט הקרוב ו- 45 דקות לתל אביב. אין קניון או מרכז קניות צמוד. רק שדות ושדות ועוד שדות.

ואני בכלל בן אדם של אנשים, לא טובה בלדבר אל חיות ופרחים, ומה גם שתכנית הכיתה המשולבת בבת חפר לא יצאה לפועל וניקה חזרה לנסוע לרעננה כל יום שעה כל כיוון.

עמק חפר זה אחד המקומות היפים בארץ, יש פה נופים משגעים בדרך לסופרמרקט ואת האנשים הכי מקסימים שפגשתי בחיי אבל הבנתי שאני לא בנויה לחיי מושב ושאני בעצם מאוד מתגעגעת הביתה.

התגעגעתי לדברים כמו ללכת ברחוב ולראות אנשים, לרדת למכולת השכונתית, לאנרגיה של העיר, לשכנים כמו שהיו בבניין בו גדלתי, למרות שאין ולא יהיו כאלה שכנים בשום מקום.

מצאתי את עצמי יותר ויותר נוסעת לתל אביב וגם כשרציתי לנפוש ולבלות עם ליעד העדפתי לישון בתל אביב מאשר בצימר בצפון.

לליעד המעבר לא היה קשה כמו לי, מה גם שהוא היה בעבודה כל היום ואני הייתי בבית. לקח לנו הרבה זמן לגשר על פער הפנטזיות, וגם הצרכים השתנו בעקבות העבודה והילדים.

ואז לפני שנה החלטנו – אנחנו עוברים לתל אביב! חוזרים הביתה!

בזמן שאני כותבת את הבלוג אני אורזת את הבית ונמצאת בסידורים אחרונים לפני המעבר. עוד כמה ימים אנחנו עוברים לדירת גן בצפון תל אביב, בכל זאת התרגלנו לחצר.

אם זה היה תלוי רק בי היינו עוברים למרכז או דרום תל אביב, ויכול להיות שגם זה יגיע יותר מאוחר, בינתיים אני חוזרת להיות “צפונית” ואני מתכוונת להינות  מכל רגע  :)

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

עוד מהבלוג של מאיה שגב

תצוגה מקדימה

לחיות את החלום ושברו

ניקה היא הילדה הראשונה שלי, חווית ההורות הראשונה שלי, לפניה לא ידעתי על זה דבר. כולם מסביב הכינו אותי ללילות ללא שינה, הנקה, בכי, גזים ואני הייתי עסוקה בלסדר חדר לפני הלידה ההתרגשות היתה רבה בעיקר כי מאוד שמחתי שיש לי...

תגובות

פורסם לפני 6 years

שמי מאיה ואני אמא מיוחדת

מהיום שהפכתי לאמא, בעצם כשנה אחרי, נוספה לי הכותרת "מיוחדת". ניקה, בתי הבכורה, היום כמעט בת 9, אובחנה בגיל שנתיים כלוקה מתסמונת רט. עוד לפני האבחון הסופי ,כשהתחילו כל מיני סימנים לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

הקטנה שלי כבר בת עשר

ניקה שלי כבר בת עשר אני לא מאמינה איך שהזמן עבר כל כך מהר מהיום בו נולדת. שלושים שעות של סבל וצירים עד שיצאת היית התינוקת הכי יפה במחלקה ואחר כך גם הכי יפה בגן ובכיתה החלומות שלי כשנולדת היו אחרים לגמרי ממה שהמציאות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה