הבלוג של מאיה שגב

mayaseg

מאמנת ומלווה תהליכי התפתחות וצמיחה אישיים, מטפלת בתטא הילינג, כותבת ואוהבת לקרוא. לפני הכל אני אמא לשלושה,הגדולה מביניהם היא המלאכית שלי אשר לוקה בתסמונת רט והיא המורה הכי טובה שלי לחיים. מאמינה גדולה שהחיים הם מה שאנחנו... +עוד

מאמנת ומלווה תהליכי התפתחות וצמיחה אישיים, מטפלת בתטא הילינג, כותבת ואוהבת לקרוא. לפני הכל אני אמא לשלושה,הגדולה מביניהם היא המלאכית שלי אשר לוקה בתסמונת רט והיא המורה הכי טובה שלי לחיים. מאמינה גדולה שהחיים הם מה שאנחנו עושים מהם :)

עדכונים:

פוסטים: 34

החל מספטמבר 2013

מהרגע בו בתי, ניקה, נולדה נולדתי גם אני כאמא. אמא מיוחדת, לילדה מיוחדת. וכך מאותו היום אני מחפשת איזשהו שביל שהוא רק שלי, בתוך המציאות הכה מורכבת הזו. אני מאמינה שלהיות אמא מיוחדת זאת זכות!

09/09/2013

מהיום שהפכתי לאמא, בעצם כשנה אחרי, נוספה לי הכותרת “מיוחדת”.

ניקה, בתי הבכורה, היום כמעט בת 9, אובחנה בגיל שנתיים כלוקה מתסמונת רט.

עוד לפני האבחון הסופי ,כשהתחילו כל מיני סימנים לא ברורים, נכנסתי לעולם שלא חשבתי שאהיה חלק ממנו בכלל. עולם שבו הרוב הוא לא חלק מהנורמה. עולם שבו יש ביורוקרטיה אין סופית, מלחמות שלא נגמרות, בדיקות חוזרות ונשנות, תקשורת חליפית (כגון כרטיסיות, מחשב…) מטפלים, סייעות, מורים, גננות, מלווים, רופאים מומחים… אורטופד ונוירולוגית, פיזיותרפיה, הידרותרפיה, היפותרפיה, ריפוי בעיסוק, טיפול סיעודי סביב השעון, דאגה אין סופית…..ואת כל זה אני צריכה לנהל.

לפני שניקה נולדה הייתי נערה- אשה ביישנית, שקטה, שלא רואה שום מלחמות ברקע…נאיבית משהו. הגישה שלי בחיים היתה לא מתאמצת, ללא מחשבה קדימה לעתיד הרחוק. שאני אתאמץ כל כך?! ציון עובר זה מספיק! העיקר לעבור.

מיד לאחר האבחון של ניקה  ילדתי עוד שני ילדים, בן, היום בן 6 וליהי בת שנתיים וארבעה חודשים, עברתי בתים, החלפתי רצונות וחלומות והגעתי לגיל 40. מין מערבולת שכזו.

פה התחילה להבהב אצלי נורה. בתוך כל הסיפור הזה שנקלעתי אליו, הרגשתי צורך לדעת מי זו אני? מה אני בכלל רוצה להיות כשאהיה גדולה?

מעולם לא הייתי אשת קריירה וזה גם אף פעם לא עניין אותי. לגדל משפחה היה הדבר הכי חשוב מבחינתי תמיד. אבל כשהנורה הזאת החלה להבהב זה היה השלב שבו אמרתי לעצמי, אוקיי מאיה , עכשיו תורך!

למדתי הרבה דברים בחיים שלי ועסקתי מטיפול ברפואה סינית ועד לימודי אוריגמי בבתי ספר יסודיים. אני מאוד אוהבת אופנה, חולת מוסיקה אבל הדבר שהכי טבוע בי מאז שאני זוכרת את עצמי זאת פשוט אהבה לבני אדם. אני אוהבת להכיר אנשים , לא טובה בסמול טוק זה תמיד נכנס לעומק ותמיד נמשכתי לכל מה שנסתר ורוחני.

אחרי שנים של הדרכה וליווי של מורה רוחנית, השנה, התחלתי גם אני לקרוא ולייעץ דרך קלפי טארוט.

מבחינתי מצאתי את האני שלי, את ההגדרה שלי, את מה שאני רוצה לעשות “כשאהיה גדולה”. אבל הדבר הכי חזק וברור לי זה ששום דבר לא היה קורה לולא ניקה היתה נולדת לי.

דרכה אני לומדת על עצמי. גיליתי שאני חזקה, מצחיקה, אהובה, מכילה, מקשיבה, אמא וגם ילדה. לפעמים אני נשברת אבל מהר מאוד יוצאת מזה, אני אוהבת אהבה שאין לה גבול!  והדבר הכי חשוב זה שאני יכולה! כי אם ניקה יכולה להתמודד עם אין ספור בעיות בריאותיות, טיפולים ועוד  ללא יכולת לדבר! אז גם אני יכולה להיות כל מה שאני רוצה.

כי מה לעשות?! עם הכותרת באה גם המחויבות ואני חושבת שלהיות אמא מיוחדת זאת זכות.

עוד מהבלוג של מאיה שגב

תצוגה מקדימה

לחיות את החלום ושברו

ניקה היא הילדה הראשונה שלי, חווית ההורות הראשונה שלי, לפניה לא ידעתי על זה דבר. כולם מסביב הכינו אותי ללילות ללא שינה, הנקה, בכי, גזים ואני הייתי עסוקה בלסדר חדר לפני הלידה ההתרגשות היתה רבה בעיקר כי מאוד שמחתי שיש לי...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

הקטנה שלי כבר בת עשר

ניקה שלי כבר בת עשר אני לא מאמינה איך שהזמן עבר כל כך מהר מהיום בו נולדת. שלושים שעות של סבל וצירים עד שיצאת היית התינוקת הכי יפה במחלקה ואחר כך גם הכי יפה בגן ובכיתה החלומות שלי כשנולדת היו אחרים לגמרי ממה שהמציאות...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

סדר בלב

זאת הפעם הראשונה מזה הרבה זמן שאני מרגישה חלשה ומובסת. לא משנה מה אני עושה, מה שאני מנסה, לתסמונת הארורה הזאת יש את התסמינים שלה וזהו. שנים שאני מתעסקת בראיה אופטימית קדימה, ללא יותר מידי התעסקות בפחד ובמה יהיה בעתיד...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה