הבלוג של מאיה שגב

mayaseg

מאמנת ומלווה תהליכי התפתחות וצמיחה אישיים, מטפלת בתטא הילינג, כותבת ואוהבת לקרוא. לפני הכל אני אמא לשלושה,הגדולה מביניהם היא המלאכית שלי אשר לוקה בתסמונת רט והיא המורה הכי טובה שלי לחיים. מאמינה גדולה שהחיים הם מה שאנחנו... +עוד

מאמנת ומלווה תהליכי התפתחות וצמיחה אישיים, מטפלת בתטא הילינג, כותבת ואוהבת לקרוא. לפני הכל אני אמא לשלושה,הגדולה מביניהם היא המלאכית שלי אשר לוקה בתסמונת רט והיא המורה הכי טובה שלי לחיים. מאמינה גדולה שהחיים הם מה שאנחנו עושים מהם :)

עדכונים:

פוסטים: 34

החל מספטמבר 2013

אני לא גיבורה ואני לא אוהבת שרואים אותי ככזאת, אבל, יש נושא שמעלה לי את הפיוז כל פעם מחדש כשאני נתקלת בו. הנושא הזה לא גורף ,יש הרבה יוצאים מן הכלל אבל זה נחשב כמשהו שמוסכם בשתיקה וזהו נושא הנטישה של האב כשמסתבר שהילד “לא בסדר”.

27/01/2017

יש נושא שמעלה לי את הפיוז כל פעם מחדש כשאני נתקלת בו ולצערי אני נתקלת בזה יותר ויותר.

הנושא הזה לא גורף ,יש הרבה יוצאים מן הכלל אבל זה נחשב כמשהו שמוסכם בשתיקה וזהו נושא הנטישה של האב כשמסתבר שהילד “לא בסדר”.

ידוע שאחוז הגירושין גבוה יותר בקרב זוגות שהם הורים לילדים עם צרכים מיוחדים. אבל מה שמוסכם בשתיקה בחברה בכלל , לא רק בארץ, אלא גלובלית , זה שזה בסדר לאב לקום וללכת. בטענה שלגברים יותר קשה להתמודד, כשמדובר בבת נכה כנראה לגבר עוד יותר קשה להתחבר ועוד כל מיני “תירוצים” מוצדקים מהתחת.

בתור אמא לילדה מאוד נכה, שיש לה חברים שהם הורים לילדים מכל הסוגים , נמאס לי לשמוע מסביב שנותנים לזה לגיטימציה.

אני לא אומרת שזה כולם. יש לי חברים, גברים, שמסורים לילדים שלהם פי אלף מהאם, אבל הם נחשבים נדירים בנוף הזה ויחידי סגולה.

ככל שהשנים עוברות חולפות להן, אני מכירה יותר ויותר אמהות שבן הזוג עזב בגלל שהילד לא בסדר, יותר ויותר אמהות סביבי שהזוגיות נהרסה בעקבות ההתמודדות היומיומית בגידול ילד עם צרכים מיוחדים, יותר ויותר נשים שנאלצות להתמודד לבד עם כל הנושא הזה ללא בן זוג תומך ברקע והעובדה שזה הפך להיות הנורמה , זה מה שלא בסדר, בעיני. העובדה, שזה נחשב בסדר, כי אנחנו האמהות “צריכות” להישאר, היא מה שלקוי פה.

אם חלילה האם היא זו שתחליט שפאק איט , אני פה לא נשארת, הרי יצלבו אותה. כי היא זו שילדה את הילד, היא זו שעברה את ההריון, היא ה אמא אז איך לעזאזל היא מסוגלת לנטוש את הילד שלה?

אבל כשהאבא לא מתמודד זה נחשב בסדר גמור, ואז יש את רשימת התירוצים השנואה עלי ביקום- הוא מסכן, קשה לו, גברים לא יודעים להתמודד עם כאלה דברים, ועוד…ומה איתנו האמהות? לנו לא קשה? אותנו מישהו שאל אם אנחנו רוצות להתמודד? לא. אבל זאת המציאות שלנו . זה המכתוב ועם זה נסתדר ונמשיך לחיות.

אני לא גיבורה ואני לא אוהבת שרואים אותי ככזאת. אין גיבורים בעלילה הזאת, יש רק ילדים פגועים שזקוקים לשני ההורים שלהם שיגדלו אותם, ללא סטיגמות, ללא תירוצים, ללא הנחות- כי זה לא מבצע בסופר, ויעניקו המון אהבה, קבלה ומסירות, כמו לכל ילד.

 יד-ביד (425x282)

עוד מהבלוג של מאיה שגב

תצוגה מקדימה

לחיות את החלום ושברו

ניקה היא הילדה הראשונה שלי, חווית ההורות הראשונה שלי, לפניה לא ידעתי על זה דבר. כולם מסביב הכינו אותי ללילות ללא שינה, הנקה, בכי, גזים ואני הייתי עסוקה בלסדר חדר לפני הלידה ההתרגשות היתה רבה בעיקר כי מאוד שמחתי שיש לי...

תגובות

פורסם לפני 6 years

שמי מאיה ואני אמא מיוחדת

מהיום שהפכתי לאמא, בעצם כשנה אחרי, נוספה לי הכותרת "מיוחדת". ניקה, בתי הבכורה, היום כמעט בת 9, אובחנה בגיל שנתיים כלוקה מתסמונת רט. עוד לפני האבחון הסופי ,כשהתחילו כל מיני סימנים לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

הקטנה שלי כבר בת עשר

ניקה שלי כבר בת עשר אני לא מאמינה איך שהזמן עבר כל כך מהר מהיום בו נולדת. שלושים שעות של סבל וצירים עד שיצאת היית התינוקת הכי יפה במחלקה ואחר כך גם הכי יפה בגן ובכיתה החלומות שלי כשנולדת היו אחרים לגמרי ממה שהמציאות...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה