הבלוג של מאיה שגב

mayaseg

מאמנת ומלווה תהליכי התפתחות וצמיחה אישיים, מטפלת בתטא הילינג, כותבת ואוהבת לקרוא. לפני הכל אני אמא לשלושה,הגדולה מביניהם היא המלאכית שלי אשר לוקה בתסמונת רט והיא המורה הכי טובה שלי לחיים. מאמינה גדולה שהחיים הם מה שאנחנו... +עוד

מאמנת ומלווה תהליכי התפתחות וצמיחה אישיים, מטפלת בתטא הילינג, כותבת ואוהבת לקרוא. לפני הכל אני אמא לשלושה,הגדולה מביניהם היא המלאכית שלי אשר לוקה בתסמונת רט והיא המורה הכי טובה שלי לחיים. מאמינה גדולה שהחיים הם מה שאנחנו עושים מהם :)

עדכונים:

פוסטים: 34

החל מספטמבר 2013

הכל בגלל השיער. ידעתי שאסור לי להסתפר. אחרי התספורת החל כדור השלג של חיי להתגלגל במדרון חלק. הכל קרה בבת אחת ומהר. אישפוזים, אין סוף בדיקות, רופאים וטיפולים חדשים, עוד בדיקות ועוד מחלקות וממש כמו אחרי התספורת ההיא וכמו בסיפורו של שמשון , הרגשתי שהכוח המאגי שהיה בשיערי הארוך נלקח ממני והתחלתי להחלש.

16/03/2016

הכל בגלל השיער. ידעתי שאסור לי להסתפר. בפעם הראשונה והאחרונה שהסתפרתי ממש קצר הייתי בערך בת 14 וזה לא נגמר טוב. שעות של בכי ומרירות סטייל גיל ההתבגרות ,בשנות השמונים, הסתיימו בזה שנשבעתי שלא אתן לזה לקרות שוב. האמנתי שמזלי השתנה לרעה בעקבות אותו קיצוץ ולא נתתי לספרים לקצץ אותי מאז. מקסימום דירגו קצת, צבעו, שינו את זוית הפוני אבל זהו.

 עברו שלושים שנה, עברתי בחיים איזה דבר או שניים וכוח ההתנגדות שלי לקיצוצים נחלש.

הקיץ כבר היה בסופו ,הילדים חזרו למסגרות, האוויר הפך יותר נקי והחלטתי שזה הזמן לשחרר. אז נתתי שיקצצו קצת וישנו קצת, רק כמה קצוות ועוד קצת ועוד טיפה… וזה נהיה קצר. ממש קצר!

וממש כמו שהופתעתי לקום בבוקר ולראות את עצמי בראי עם שיער קצר, כך גם בכורתי המיוחדת החליטה להפתיע ונכנסה במלוא המרץ לגיל ההתבגרות. וכיאה לגיל ההתבגרות, עם תסמונת רט, החלו שינויים לא ממש מבורכים. הרגל נשברה, האפילפסיה שינתה צורה ובנוסף לכל רשימת המכולת הארוכה של התסמונת ,גילינו אצלה גם אוסטיאופירוזיס קשה.

הכל קרה בבת אחת ומהר. אישפוזים, אין סוף בדיקות, רופאים וטיפולים חדשים, עוד בדיקות ועוד מחלקות וממש כמו אחרי התספורת ההיא וכמו בסיפורו של שמשון , הרגשתי שהכוח המאגי שהיה בשיערי הארוך נלקח ממני והתחלתי להחלש.

העונה התחלפה החורף הגיע והביא עמו סערות משונות ושלל וירוסים בכל מיני צורות וצבעים. ואני? מקבלת כל וירוס בברכה. פעם הקטנה נדבקת ואז אני ופעם האמצעי חולה ואז אני ושוב הגדולה חולה ושוב אני והשיער?  הוא החליט בדרך עקשנית לקחת את הדברים לאט. כאילו אומר לי – גם ככה קורים אצלך כל כך הרבה שינויים מהירים בחיים, אז עדיף שלפחות אני לא ארוץ ולא אצמח חזרה כל כך מהר. תלמדי להתמודד עם שיער קצר ללא כוחו של השיער הארוך שלך ז”ל.

ובחיים כמו בחיים, גם הסערות הכי גדולות נחלשות ועוברות  (גם השערות אגב) ואחרי שעוברים כמעט בטביעה את הגלים הגדולים לומדים לגלוש על הבינוניים ומתפללים לימים ארוכים עם דגל לבן שמביא איתו רוגע ושקט.

והשיער? עדיין קצר לטעמי אבל כל יום קצת פחות. וככל שהוא חוזר ומתארך ככה גם אני מרגישה את כוחותי חוזרים אלי. טיפה אחרת ממה שאני מכירה, עם גבולות אחרים. אני מודה שמידי פעם אני עוד מושכת ומותחת אותו , מנסה להאיץ את קצב הגדילה. ואפילו שקיבלתי תגובות אוהדות בסגנון – זה הוריד לך כמה שנים מהגיל, אני מרגישה שזה יותר בכיוון של – זה הוריד לי כמה שנים מהחיים. בכל זאת לא קל ביום אחד לאבד את ה”מוג’ו” שלך .

שיער3

אז בחישוב קל בעוד שלושים שנה כשאחליט להסתפר שוב, תזכירו לי שזה לא בשבילי ;-)

עוד מהבלוג של מאיה שגב

תצוגה מקדימה

לחיות את החלום ושברו

ניקה היא הילדה הראשונה שלי, חווית ההורות הראשונה שלי, לפניה לא ידעתי על זה דבר. כולם מסביב הכינו אותי ללילות ללא שינה, הנקה, בכי, גזים ואני הייתי עסוקה בלסדר חדר לפני הלידה ההתרגשות היתה רבה בעיקר כי מאוד שמחתי שיש לי...

תגובות

פורסם לפני 6 years

שמי מאיה ואני אמא מיוחדת

מהיום שהפכתי לאמא, בעצם כשנה אחרי, נוספה לי הכותרת "מיוחדת". ניקה, בתי הבכורה, היום כמעט בת 9, אובחנה בגיל שנתיים כלוקה מתסמונת רט. עוד לפני האבחון הסופי ,כשהתחילו כל מיני סימנים לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

הקטנה שלי כבר בת עשר

ניקה שלי כבר בת עשר אני לא מאמינה איך שהזמן עבר כל כך מהר מהיום בו נולדת. שלושים שעות של סבל וצירים עד שיצאת היית התינוקת הכי יפה במחלקה ואחר כך גם הכי יפה בגן ובכיתה החלומות שלי כשנולדת היו אחרים לגמרי ממה שהמציאות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה