הבלוג של מאיה שגב

mayaseg

מאמנת ומלווה תהליכי התפתחות וצמיחה אישיים, מטפלת בתטא הילינג, כותבת ואוהבת לקרוא. לפני הכל אני אמא לשלושה,הגדולה מביניהם היא המלאכית שלי אשר לוקה בתסמונת רט והיא המורה הכי טובה שלי לחיים. מאמינה גדולה שהחיים הם מה שאנחנו... +עוד

מאמנת ומלווה תהליכי התפתחות וצמיחה אישיים, מטפלת בתטא הילינג, כותבת ואוהבת לקרוא. לפני הכל אני אמא לשלושה,הגדולה מביניהם היא המלאכית שלי אשר לוקה בתסמונת רט והיא המורה הכי טובה שלי לחיים. מאמינה גדולה שהחיים הם מה שאנחנו עושים מהם :)

עדכונים:

פוסטים: 34

החל מספטמבר 2013

אני מוצאת את עצמי בזמן האחרון בהתלבטות, בעודי מנסה להתרגל לקצת שקט אחרי שנים של תהפוכות, אם מישהו מוצא שקט הוא מוזמן לארוז אותו יפה יפה ולשלוח אלי , מבטיחה לטפל בו טוב :)

09/01/2015

מהיום הראשון לנישואי , לפני יותר מ 11 שנים, כמעט ולא ידעתי תקופה שקטה מה היא.

זה התחיל כבר בירח הדבש. אני לא יכולה לפרט כל מה שעברנו, כי גם אם אספר לא תאמינו…

שנים של תהפוכות, הריונות, לידות, מעברי בתים וישובים, שינויים מקצועיים, משבר זוגי, משבר גיל הארבעים , שינויים בהרגלי הצריחה (כן. לפעמים אני מוצאת את עצמי צורחת!) הרבה הומור שחור, הרבה דמעות, התמודדות עם הורים מתבגרים וילדה נכה אחת מדהימה שההתמודדות איתה היא אין סופית.

ואז פתאום, בלי הזהרה מראש נהייה טיפה שקט תעשייתי.

מצאנו את המקום שלנו מבחינת מגורים, את המקום לילדים במסגרות הנכונות, מצאתי את המקום המקצועי שלי את התחביבים שלי ורגעי הסערה תפסו להם מקום שהוא בין דגל לבן לאדום ,אבל גובה הגלים סביר.

זה לא שהכל על מי מנוחות בכל רגע נתון, אבל התנודות כבר לא כמו לפני רעידת אדמה כל הזמן.

ולאט לאט התחילה לחלחל אצלי מחשבת הילד הרביעי.

חברות סביבי או בהריון או ילדו לאחרונה את השלישי, או אפילו את הראשון.

הילדים רוצים עוד אח, לבן זוגי היקר לא אכפת להביא עוד ילד ואני מוצאת את עצמי מתגעגעת לריח הזה שלהם שאני כל כך אוהבת להסניף כשהם קטנטנים וחסרי ישע.

אבל אז אני נזכרת כמה אני סובלת בהריון, וכמה אני שונאת את עצמי עם העודפים שאחרי. כמה זה קשה בשנתיים הראשונות ,כי לגדל ילדה נכה ותינוק במקביל זה כמו להיות עם תאומים כל פעם מחדש. כמה אין לי כח שוב לרוץ לטיפת חלב , לקום כל שעתיים בערך, להחליף חיתולים, ללכת לג’ימבורי, להרתיח בקבוקים. לא ,אני לא מהמניקות.

כמה זמן לוקח לי להתאושש מהעייפות הכרונית, כי אצלי הם נולדים קטנים ולוקח לי בערך שלוש שנים עד שאני חוזרת לישון לילה שלם.

ואז אני משכנעת את עצמי שבעצם אין לי כח ועדיף להביא אולי כלב ושאני כבר בת 43 ,ממש לא ילדה ואני לא רוצה להיות אמא זקנה. ושיחנקו כל אלה שאומרים לי שעוד עשר שנים אני אתחרט שלא הבאתי עוד אחד.

ככה הלופ המחשבתי הזה חוזר על עצמו כל חודש מחדש, בעודי מסתכלת על חבילת הגלולות שליד המיטה.

וברגעים עמוקים יותר, ככה ביני לביני, אני מודה שבעצם אני לא יודעת מה היא רגיעה. אני לא יודעת להרגיע את הראש מהמחשבות הבלתי פוסקות ומהצורך הזה בעוד, ואולי במקום ללדת שוב יצור חדש אמשיך ללדת את עצמי דרך היצירה והעשייה שלי.

ואולי יום אחד ,השקט הזה ,יצליח להתגנב על קצות האצבעות אל כל אותם ספקות, וזה יהיה בסדר רק לחשוב ולא ליישם ולא יהיו רגשות אשם ולא יהיו רעידות אדמה. תהיה רק אני עם עצמי וזה יספיק.

 שלח לי שקט בקופסא

embedded by Embedded Video

YouTube Direktwww.youtube.com/watch?v=ITVfJL-t33A

 

עוד מהבלוג של מאיה שגב

תצוגה מקדימה

לחיות את החלום ושברו

ניקה היא הילדה הראשונה שלי, חווית ההורות הראשונה שלי, לפניה לא ידעתי על זה דבר. כולם מסביב הכינו אותי ללילות ללא שינה, הנקה, בכי, גזים ואני הייתי עסוקה בלסדר חדר לפני הלידה ההתרגשות היתה רבה בעיקר כי מאוד שמחתי שיש לי...

תגובות

פורסם לפני 7 years

שמי מאיה ואני אמא מיוחדת

מהיום שהפכתי לאמא, בעצם כשנה אחרי, נוספה לי הכותרת "מיוחדת". ניקה, בתי הבכורה, היום כמעט בת 9, אובחנה בגיל שנתיים כלוקה מתסמונת רט. עוד לפני האבחון הסופי ,כשהתחילו כל מיני סימנים לא...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

הקטנה שלי כבר בת עשר

ניקה שלי כבר בת עשר אני לא מאמינה איך שהזמן עבר כל כך מהר מהיום בו נולדת. שלושים שעות של סבל וצירים עד שיצאת היית התינוקת הכי יפה במחלקה ואחר כך גם הכי יפה בגן ובכיתה החלומות שלי כשנולדת היו אחרים לגמרי ממה שהמציאות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה