הבלוג של מאיה שגב

mayaseg

מאמנת ומלווה תהליכי התפתחות וצמיחה אישיים, מטפלת בתטא הילינג, כותבת ואוהבת לקרוא. לפני הכל אני אמא לשלושה,הגדולה מביניהם היא המלאכית שלי אשר לוקה בתסמונת רט והיא המורה הכי טובה שלי לחיים. מאמינה גדולה שהחיים הם מה שאנחנו... +עוד

מאמנת ומלווה תהליכי התפתחות וצמיחה אישיים, מטפלת בתטא הילינג, כותבת ואוהבת לקרוא. לפני הכל אני אמא לשלושה,הגדולה מביניהם היא המלאכית שלי אשר לוקה בתסמונת רט והיא המורה הכי טובה שלי לחיים. מאמינה גדולה שהחיים הם מה שאנחנו עושים מהם :)

עדכונים:

פוסטים: 34

החל מספטמבר 2013

אנחנו עומדים בפתחו של חודש המודעות לתסמונת רט והפעם התחשק לי לשתף אתכם באחד מהסיפורים הקצרים שכתבתי. הסיפור הזה הוא בעצם אחד מה wishful thinkig שלי לגבי העתיד של ניקה ושלנו :)

26/10/2014

אנחנו עומדים בפתחו של חודש המודעות לתסמונת רט , שוב, והפעם התחשק לי לשתף אתכם באחד מהסיפורים הקצרים שכתבתי. הסיפור הזה הוא בעצם אחד מה wishful thinkig שלי לגבי העתיד של ניקה ושלנו :)

כמובן שהסוף הוא תמיד שהניסוי מצליח וניקה ( שבסיפור קראתי לה רעות) מצליחה לדבר. את התקווה הזאת לעולם לא אאבד. הבטחתי לעצמי.

nika01

היא הגיעה אל הצוק המשקיף על הים, עצרה את האוטו הכי קרוב לקצה, תמונת החוף והגלים נפרשה אל מול עיניה, היא דוממה את המנוע. זאת היתה שעת ערב, בשעה זו בדרך כלל היא עסוקה בהכנת ארוחת ערב, מקלחות והשכבות של הילדים, אבל הפעם היתה חייבת להיות לבד. לעשות לעצמה קצת סדר במחשבות.

מחר היום הגדול. מחר זה קורה. הפחד והתקווה שיתקו אותה שוב לכמה דקות.

היא נשארה באוטו, הורידה את המושב למצב של חצי שכיבה, עצמה את העיניים והקשיבה לשקט סביב. אח, חשבה לעצמה, כמה חיכיתי לרגע הזה. בחוץ היה קר, גשם ירד ברכות ותופף קלות על חלונות הרכב. היא כל כך אהבה את קולות הטפטוף וריח הגשם, את משב הרוח החורפי שהביא איתו תחושת נקיון.

אט אט הגשם פסק. היא פתחה את החלון עצמה עיניים ולקחה שאיפה חזקה פנימה, כאילו ביקשה מהרוח לנקות את כל איבריה הפנימיים, נשפה נשיפה ארוכה ארוכה ופקחה שוב עיניים. מחר בשעה הזאת הם יהיו בדרך לבוסטון. רעות משתתפת בטיפול נסיוני חדש. שישה חודשים הם הולכים להיות שם. תלויים בין תקווה לפחד. רק שלא יכאיבו לה , חשבה לעצמה, היא עברה מספיק והיא רק בת 15.

זה הצ’אנס האחרון מבחינתי, שמעה את עצמה אומרת בקול רם.

אני לא מוכנה לראות אותה סובלת יותר. אם זה לא מצליח אני מרפה, שתחיה את חייה ברוגע, את הזמן שנשאר לה לחיות.

היא התעטפה בשמיכת הצמר העבה שהביאה איתה מהבית ויצאה מהאוטו. נעמדה על הצוק הביטה על הים, על השמיים הכהים והקשיבה לקול הגלים שהתנפצו בחוזקה על החוף. הים היה סוער, בדיוק כמו הסערה הפנימית שהרגישה.

אני חייבת להישאר חזקה, אסור לי להתפרק, לא עכשיו. אני חייבת לשדר לרעות אופטימיות, אחרת זה לא יצליח, חשבה לעצמה.

היא לקחה שוב נשימה עמוקה והרגישה איך עם כל גל שמתנפץ מתנפצת גם המועקה . ואז בבת אחת החלו הדמעות להציף את עיניה והיא בכתה בקול גדול, ללא שליטה. כל גופה רעד, היא צעקה את כל הפחד והכאב אל השמיים, כאילו מבקשת מהם תשובה. היא הרגישה איך השמיים מחבקים אותה ומרגיעים, הם היו המשענת היחידה שלה.אט אט הרעד פסק, הדמעות יבשו והיא הרגישה הקלה.

יש לי עוד הרבה דברים לארוז, חשבה. נכנסה חזרה לאוטו, התניעה את המנוע ונסעה חזרה הביתה.

עוד מהבלוג של מאיה שגב

תצוגה מקדימה

לחיות את החלום ושברו

ניקה היא הילדה הראשונה שלי, חווית ההורות הראשונה שלי, לפניה לא ידעתי על זה דבר. כולם מסביב הכינו אותי ללילות ללא שינה, הנקה, בכי, גזים ואני הייתי עסוקה בלסדר חדר לפני הלידה ההתרגשות היתה רבה בעיקר כי מאוד שמחתי שיש לי...

תגובות

פורסם לפני 7 years

שמי מאיה ואני אמא מיוחדת

מהיום שהפכתי לאמא, בעצם כשנה אחרי, נוספה לי הכותרת "מיוחדת". ניקה, בתי הבכורה, היום כמעט בת 9, אובחנה בגיל שנתיים כלוקה מתסמונת רט. עוד לפני האבחון הסופי ,כשהתחילו כל מיני סימנים לא...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

הקטנה שלי כבר בת עשר

ניקה שלי כבר בת עשר אני לא מאמינה איך שהזמן עבר כל כך מהר מהיום בו נולדת. שלושים שעות של סבל וצירים עד שיצאת היית התינוקת הכי יפה במחלקה ואחר כך גם הכי יפה בגן ובכיתה החלומות שלי כשנולדת היו אחרים לגמרי ממה שהמציאות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה