הבלוג של מאיה שגב

mayaseg

מאמנת ומלווה תהליכי התפתחות וצמיחה אישיים, מטפלת בתטא הילינג, כותבת ואוהבת לקרוא. לפני הכל אני אמא לשלושה,הגדולה מביניהם היא המלאכית שלי אשר לוקה בתסמונת רט והיא המורה הכי טובה שלי לחיים. מאמינה גדולה שהחיים הם מה שאנחנו... +עוד

מאמנת ומלווה תהליכי התפתחות וצמיחה אישיים, מטפלת בתטא הילינג, כותבת ואוהבת לקרוא. לפני הכל אני אמא לשלושה,הגדולה מביניהם היא המלאכית שלי אשר לוקה בתסמונת רט והיא המורה הכי טובה שלי לחיים. מאמינה גדולה שהחיים הם מה שאנחנו עושים מהם :)

עדכונים:

פוסטים: 34

החל מספטמבר 2013

לפעמים, בשקט בשקט בלי שנשים לב, מתגנבים להם רגעים מיוחדים. רגעים כאלו שיישארו לנו, ההורים, כרגעי קסם בזיכרון ולילדים, זו תישאר חוויה קסומה מהילדות שלהם.

26/01/2014

גדלתי כמעט כמו בת יחידה, ללא החיכוך הזה שיש בין אחים עם הפרשים קטנים, בגלל הפרש הגילאים הגדול שיש ביני לבין אחי ואחותי (10 ו20 שנה).

התקופה הכי מאושרת שלי בילדות היתה התקופה שהאחים שלי עוד גרו בבית ואני ואחי חלקנו חדר משותף, לכן ידעתי שכשאני אהיה אמא אני ארצה שהפרש הגילאים בין הילדים שלי לא יהיה גדול. היה לי חשוב שיגדלו יחד ויחוו יחד כמה שיותר דברים. זה כיף גדול.

ההפרש בין ניקה ובן הוא שנתיים ותשעה חודשים ולצערי הרב בגלל התסמונת והפרעות השינה של ניקה לא יכולתי לשים אותם באותו החדר. בן גדל למציאות בה אין לו חוויות רגילות כמו שיש עם אחות גדולה, דבר שיצר אצלו המון תסכול עד לא מזמן, אבל ככל שהוא גדל הוא לומד לתקשר איתה והוא יודע שאם הוא רוצה לשחק איתה הוא צריך סבלנות ותיווך של מישהו מאיתנו.

בין ליהי ובן הקשר הרבה יותר טבעי וזורם, יש ביניהם כמעט 4 שנים הפרש, הם חולקים יחד את אותו החדר, הם משחקים לפעמים יחד, יש קינאה, מריבות, חיבוקים, כמו אחים רגילים.

הקשר של ליהי וניקה עדיין בהתהוות, ליהי יודעת ומרגישה שניקה לא אחות גדולה רגילה והרבה פעמים היא עוזרת לנו להלביש אותה, לסרק אותה, להאכיל אותה. מבחינת ליהי ניקה היא הבובה הגדולה שלה :)

בתור אמא לשלושתם אני לא מוותרת על הפנטזיה למשחק משותף וחוויות משותפות למרות המגבלות. זה דורש תיווך שלנו, זה דורש סבלנות מצידם של בן וליהי וזה לא תמיד אפשרי, באופן טבעי לא תמיד מתחשק להם לשחק יחד אבל כשזה קורה אין רגעים יותר מאושרים מאלה .

השבוע היה לנו אחה”צ אחד כזה, שבו ניקה עבדה על המחשב עם המורה שלה ובן החליט שהוא משחק במשפחה עם ליהי ושתי בובות שהיו התינוקות שלהם. בן רצה שאני אהיה בתפקיד האמא ולא ממש התחשק לי וראיתי בעיניים של ניקה שהיא ממש רוצה להשתתף. שאלתי אותו ואת ניקה אם ירצו לשחק יחד ולשמחתי זה התאים לשניהם, דבר שלא קורה הרבה.

ניקה בחרה להיות הרופאה ובן וליהי כל אחד בתורו ניגש אליה עם ה”תינוק” שלו ועם המיחושים שלו. לתינוק של בן כאבה היד אז ניקה בדקה אותו ואמרה ,בעזרת איות במחשב, שהיא צריכה לשים לו תחבושת ויחד עזרנו לה וחבשנו לבובת תינוק את היד. אח”כ ליהי הביאה את בובת התינוקת שלה שסבלה מכאב ראש וחום וניקה רשמה לה מרשם לאקמולי.

חבל שלא היה מישהו נוסף שהסריט את אחה”צ הקסום הזה. אמנם היינו צריכים שלושה מבוגרים כדי לעמוד במשימה אבל לראות את בן כל כך סובלני וקשוב, את ניקה כל כך חייכנית ומאושרת ואת ליהי הקטנה משחקת כל כך יפה ובסבלנות עם שניהם – זה היה פשוט האושר במנה מזוקקת.

אחרי המשחק ניקה ביקשה לומר מה היא מרגישה והיא בחרה במילה שמחה.

נשבעת לכם שעליתי במשקל באותה שניה בכמה קילוגרמים.

בשבת היינו במיני לונה פארק וכל אחד בחר לעלות על מתקן אחר וניקה בחרה להיות במכוניות המתנגשות עם אבא.

התמונות מדברות בעד עצמן.

אחרי כזה שבוע אני מרשה לעצמי להמשיך ולפנטז על טיול משותף ליורו דיסני ביום מן הימים.

כשאני מסתכלת עלינו מהצד ברגעים האלה ,אני יודעת שההתעקשות שלי לבלות יחד כולם עם ניקה היא התעקשות מוצדקת.

אני מקווה שליהי ובן יגדלו להיות אנשים טובים יותר בזכות הנוכחות של ניקה בחייהם והרגעים המשפחתיים האלה יחד הם פשוט רגעי קסם.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=bXRq2r5z4HI]

עוד מהבלוג של מאיה שגב

Thumbnail

לחיות את החלום ושברו

ניקה היא הילדה הראשונה שלי, חווית ההורות הראשונה שלי, לפניה לא ידעתי על זה דבר. כולם מסביב הכינו אותי ללילות ללא שינה, הנקה, בכי, גזים ואני הייתי עסוקה בלסדר חדר לפני הלידה ההתרגשות היתה רבה בעיקר כי מאוד שמחתי שיש לי...

תגובות

פורסם לפני 7 years

שמי מאיה ואני אמא מיוחדת

מהיום שהפכתי לאמא, בעצם כשנה אחרי, נוספה לי הכותרת "מיוחדת". ניקה, בתי הבכורה, היום כמעט בת 9, אובחנה בגיל שנתיים כלוקה מתסמונת רט. עוד לפני האבחון הסופי ,כשהתחילו כל מיני סימנים לא...