הבלוג של מאיה רענן

אובדת בבית

כותבת. מגייסת. מייעצת. עוסקת בגיוס כ"א וייעוץ תעסוקתי בעשר השנים האחרונות וכמובן שכותבת. כותבת על עולם העבודה, חיפוש עבודה, על צד המגייסת וצד המחפשת, ולא עוצרת שם. כותבת על הכל.

עדכונים:

פוסטים: 217

החל מספטמבר 2010

10/12/2011

אני מוצפת. מוצפת הצעות לשיפור עצמי, להתפתחות, לשינוי, להצלחה. מוצפת ביקורת מוצפנת מאנשים זרים שאומרים לי “את לא טובה מספיק, את יכולה יותר”. מה שהם לא יודעים, האנשים האלה, זה שהם לא הראשונים שאומרים את הדברים האלה והם גם לא החשובים ביותר. אני אומרת אותם לעצמי כבר למעלה משלושה עשורים.

זה לא התחיל היום. זה התחיל אי שם בגן חובה, כשהרגשתי שהשיר “הילדה הכי יפה בגן” נכתב בעצם עלי. לא מהצד של הילדה הכי יפה כמובן, אני הייתי הילדה ש “כשהיא מחייכת, אני מחייכת וכשהיא עצובה אני לא מבינה איך אפשר להיות עצובה, כשאת הילדה הכי יפה בגן”. רונית הייתה הילדה הכי יפה בגן ואני הייתי זו שחשבה את זה עליה. זה המשיך עם הרבה בנות יפות יותר, רזות יותר, חכמות יותר ומוכשרות יותר (לא ברור למה, בנים מעולם לא החשבתי כמתחרים רציניים). התחרות העמיקה עם השנים ואני מצאתי את עצמי מתנשפת במאסף, מנסה להדביק את הצעדים של כל האחרות, אלו עם הג’ינסיים ההורסים שישבו עליהן בול, אלה עם החברים הראשונים, אלה עם החוש האופנתי והציונים המעולים. הרבה פעמים התחרות נשאה פירות, היו לי הצלחות, לא מעטות אפילו, אבל אי אפשר היה להתעלם מכך שההישגים היו כרוכים במאמץ לא מבוטל.

בשנות ההתבגרות היו לי לא מעט חלומות על העתיד, בעיקר כי קיוויתי שהתחרות תסתיים בשלב מסויים. לא העליתי על דעתי שככל שמתבגרים כך התחרות מתעצמת, ובמיוחד היא הופכת קיצונית כאשר מצטרפים ילדים למשפחה.

היום התחרות מתנהלת בשני מסלולים מקבילים- ההצלחות שלי וההצלחות של הבנות שלי שהן כמובן תוצאה של הצלחות או כשלונות שלי ושל בן זוגי. דווקא היום, כשאני נמצאת במקום שאמור היה להיות הרגוע ביותר עבורי- יש לי משפחה, קריירה, חברים, דווקא היום אני מרגישה שהתחרות יוצאת מכל פרופורציה. דווקא היום אני מוצפת בקריאות לשיפור, להצלחה, לשינוי. אני מוקפת מאמנים ואנשים ש”עשו את זה” והצליחו למרות כל הסיכויים. אנשים רוצים להעביר את ההצלחה שלהם הלאה. איזו הצלחה? הצלחה עסקית, כלכלית, תזונתית. הצלחה היא המילה המשומשת והשחוקה של העשור. אני לא יודעת מה מטריד אותי יותר, העובדה שאנשים (זרים בד”כ) מנסים לדרבן אותי להצליח, או העובדה שאני מוצאת את עצמי משתתפת במרדף ההזוי אחר המילה. האמת היא אחרת- מה שמטריד אותי יותר מכל, היא העובדה שאני משתתפת במירוץ אחר מילה שאני לא באמת מאמינה בה, לפחות לא כמו שאחרים מגדירים אותה.

ברגעים של כנות אני יודעת שההצלחה שלי היא בכלל אחרת. הצלחה בעיני היא לא להצליח לשמור על הדיאטה, אלא להצליח לאהוב את עצמי גם עם עשרה קילו עודפים. הצלחה היא לא ילדה עם תעודה מושלמת, אלא ילדה מאושרת. הצלחה בעיני היא שלמות ושלווה, היא ההודיה על מה שיש ולא המאבק להשיג מה שיש לאחרים.

לפעמים אני חושבת שאולי זה תלוי מקום המגורים שבחרתי בו. אני גרה בעיר, מוקפת אנשים עשירים ו”מצליחנים” במהות שלהם, אני עובדת יותר מדי שעות ביום כדי להצליח לפרנס את אורח החיים שלנו ואני נמצאת במירוץ מתמיד אחר הזמן. אני מנסה לעשות הכל ולהצליח בהכל- לטפח קריירה מוצלחת, לגדל ילדות מצליחות, לבנות חיים שיש להתגאות בהם ותמיד תמיד עם איזו קריצה לסובבים אותי, תמיד מרחפת לה איזו השוואה מול אחרים ופה אני נתקעת. משתתפת בתחרות וכוועסת על עצמי. מצליחה ונוזפת בעצמי. אני מצויה במצב תמידי של מלחמה פנימית.

ההחלטה נפלה- אני פורשת! לא חלילה פורשת מהמירוץ, אבל פורשת מהתחרות. החלטתי, קבל עם ועצמי שהתחרות הסתיימה ואני אפילו לא בודקת איפה ואם בכלל נרשמו ההצלחות האחרונות. מעתה אני עוברת לשיטת מדידה אחרת- מדידת הקבלה. הצלחה תושג כאשר אקבל את עצמי באהבה, על כל חולשותיי וחסרונותיי, על השוני שבי והיופי שבי וכך גם עם בנותיי.

קבלה היא ההצלחה החדשה.

עוד מהבלוג של מאיה רענן

Thumbnail

סתימת פיות

הגיע הרגע, עברתי את סף המראה ודילגתי בלי לשים לב לסף הבריאות. עברתי גם אותו. אין ברירה אלא לסתום את הפה ולהפסיק לאכול. אין ברירה גם אלא להתחיל להתעמל. כן, הגעתי למצב מביך. אני מחפשת קבוצות תמיכה ולא מוצאת. לא רוצה קבוצות...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

לא ככה גדלנו

לא גדלנו ככה, גדלנו אחרת. ההורים שלנו היו בבית. אני יודעת, אני יודעת, אני לא הראשונה לדבר על זה ולא הראשונה להתלונן. זו לא תלונה, אלו הן עובדות- לא גדלנו ככה. ההורים שלנו גידלו אותנו, את הדור שלי. ההורים שלנו עבדו במשך שנים...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

הרשימה- ביקורת ספר

"תופעה" , זו המילה שחזרה הכי הרבה באזכורים הרבים ליובל אברמוביץ' ולבלוג/הרצאה/ספר תחת השם "הרשימה". תופעה. האם זו תופעה? הייתי בהרצאה וקראתי את הספר. זו לא תופעה, זו קריאה של אדם עם לב גדול, אדם שהצליח וקורא לאחרים לבוא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות