הבלוג של מאיה רענן

אובדת בבית

כותבת. מגייסת. מייעצת. עוסקת בגיוס כ"א וייעוץ תעסוקתי בעשר השנים האחרונות וכמובן שכותבת. כותבת על עולם העבודה, חיפוש עבודה, על צד המגייסת וצד המחפשת, ולא עוצרת שם. כותבת על הכל.

עדכונים:

פוסטים: 217

החל מספטמבר 2010

לא כל תחביב אפשר לטפח לנצח. היה לי תחביב כזה, זנחתי אותו לפני כמה שנים כי הזמן הלך ואזל והוא לא הניב דבר פרט למרירות צהובה ופנטזיות בלתי ממומשות.

התחביב הזנוח שלי היה חלונות. במשך מספר שנים, מהיום שבו קיבלתי את רשיון הנהיגה שלי ועד לפני שנים מעטות, נהגתי לצאת לטיולי רכב ברחבי העיר (הקטנטונת) ולתצפת על חלונות של אחרים. לא לתוך הבתים, אלא על החלונות מבחוץ. הנסיעות האלה התרחשו בעיקר בלילה, כשאפשר לעצור ולבהות בלי הפרעות של עוברי אורח. בלילה, עם הפסקול הנכון, חלונות היו זורקים אותי לעולמות אחרים.

חלון אחד, עם אדניות פרחוניות זרק אותי לספרד, למקום שמכבדים בו את הצורך האנושי הגדול מכולם- המנוחה. חלון מואר בבניין ישן החזיר אותי לשנות השמונים ולילדות עם פוסטרים על הקירות, מיטות מצועצעות עמוסות בובות, טלפון בצורה של בננה, גשם בחוץ, קקאו חם בפנים ומעריב לנוער זרוק על הריצפה- מסיבת פיג’מות אצל חברה. חלון מרובע בתוך עלית גג משולשת מעץ זרק אותי לחלום על חיים בכפר עם שמלות רחבות, הליכה איטית, קריאה על ספסלי חלונות וגשם מטפטף על תקרות העץ החורקות.  הרבה חלונות שלחו אותי לסרטי נעורים אמריקאיים עם מולי רינגולד ואמיליו אסטבז ואחד אפילו לטופ גאן עם השקיעה היפה והמעיל טייסים על האופנוע.

לילה, שקט וכמעט כולם ישנים ואני משייטת בין החלונות המוארים המעטים ומדמיינת עולמות שלמים מהעבר השני שלהם.

בשנים האחרונות הפסקתי לתחזק את התחביב הזה. לא רואים את החלונות של בנייני הענק מהרחוב וגם אם פה ושם יש איזה חלון מואר, הוא לא זורק אותי לשום מקום- סתם חלון עם אור.

עוד מהבלוג של מאיה רענן

תצוגה מקדימה

קבלה

אני מוצפת. מוצפת הצעות לשיפור עצמי, להתפתחות, לשינוי, להצלחה. מוצפת ביקורת מוצפנת מאנשים זרים שאומרים לי "את לא טובה מספיק, את יכולה יותר". מה שהם לא יודעים, האנשים האלה, זה שהם לא הראשונים שאומרים את הדברים האלה והם גם לא...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

סתימת פיות

הגיע הרגע, עברתי את סף המראה ודילגתי בלי לשים לב לסף הבריאות. עברתי גם אותו. אין ברירה אלא לסתום את הפה ולהפסיק לאכול. אין ברירה גם אלא להתחיל להתעמל. כן, הגעתי למצב מביך. אני מחפשת קבוצות תמיכה ולא מוצאת. לא רוצה קבוצות...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

לא ככה גדלנו

לא גדלנו ככה, גדלנו אחרת. ההורים שלנו היו בבית. אני יודעת, אני יודעת, אני לא הראשונה לדבר על זה ולא הראשונה להתלונן. זו לא תלונה, אלו הן עובדות- לא גדלנו ככה. ההורים שלנו גידלו אותנו, את הדור שלי. ההורים שלנו עבדו במשך שנים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה