הבלוג של מאיה רענן

אובדת בבית

כותבת. מגייסת. מייעצת. עוסקת בגיוס כ"א וייעוץ תעסוקתי בעשר השנים האחרונות וכמובן שכותבת. כותבת על עולם העבודה, חיפוש עבודה, על צד המגייסת וצד המחפשת, ולא עוצרת שם. כותבת על הכל.

עדכונים:

פוסטים: 217

החל מספטמבר 2010

היא לבד.

היא משוטטת לבד בין מודעות הדרושים באתרים וברשתות החברתיות. היא לבד עד שהילדים חוזרים מבית הספר. היא לבד עם התהיות והחששות, הדאגות, שאלות ה-”ומה הלאה?” ו-”לאן עכשיו?” . היא נכנסת לאוטו ונותנת לוויז לנווט, היא מגיעה למשרדים של חברה שאת שמה לא שמעה עד אתמול ונכנסת לבד ושם היא רואה אותם, את העובדים האחרים, אלה שמכירים אחד את השני, אלו שעובדים יחד ויש להם הומור פנימי ותלונות משותפות. הם יודעים איפה השירותים ואיפה מכינים קפה, הם יודעים מה גלי מהכספים עשתה בסופ”ש ומתי נעמה ממשאבי אנוש מתחתנת. והיא לבד.

לבד היא צריכה לקבל את ההחלטה אם תוכל לראות את עצמה שם, אם האנשים האלו יהיו קולגות שלה או שימשיכו להיות זרים.

היא מחפשת עבודה והיא לבד. יש לה בן זוג וילדים, יש לה חברים והורים ואחים והיא מתייעצת ומשתפת, אבל היא לבד. זו החלטה שרק היא תצטרך להתמודד איתה. היא לבד כשהיא חושבת על המבוכה של הימים הראשונים במקום חדש והיא לבד כשהיא צריכה לצלוח את הראיונות ולהרשים אנשים זרים.

בתוך העולם המלא בטוב שלה, בתוך העולם ההומה, מתקיימת בדידות. הבדידות נשלפת בתקופות של חיפוש, של חיטוט וחקירה פנימית וגם בתקופות של חיפוש חיצוני- חיפוש עבודה. הייתי רוצה להגיד שזה לא חייב להיות ככה, אבל בסופו של דבר זה תהליך אישי, תמיד.יחד עם זאת,  אפשר להקל על הבדידות. אפשר לשתף אנשים שחווים בדיוק את אותה החוויה או אנשי מקצוע שמבינים את הבדידות הזו באופן שאחרים לא יבינו.

זה הזמן לנט וורקינג של מחפשי עבודה- קבוצות בפייסבוק או בחיים האמיתיים, ליווי של אנשי מקצוע בתחום העבודה וייעוץ הקריירה. תמיכה. תמיכה. תמיכה. היא עדיין לבד עם ההחלטות, אבל לא חייבת להיות לבד עם החיפוש.

לוגו בדרך לעבודה

עוד מהבלוג של מאיה רענן

תצוגה מקדימה

קבלה

אני מוצפת. מוצפת הצעות לשיפור עצמי, להתפתחות, לשינוי, להצלחה. מוצפת ביקורת מוצפנת מאנשים זרים שאומרים לי "את לא טובה מספיק, את יכולה יותר". מה שהם לא יודעים, האנשים האלה, זה שהם לא הראשונים שאומרים את הדברים האלה והם גם לא...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

סתימת פיות

הגיע הרגע, עברתי את סף המראה ודילגתי בלי לשים לב לסף הבריאות. עברתי גם אותו. אין ברירה אלא לסתום את הפה ולהפסיק לאכול. אין ברירה גם אלא להתחיל להתעמל. כן, הגעתי למצב מביך. אני מחפשת קבוצות תמיכה ולא מוצאת. לא רוצה קבוצות...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

לא ככה גדלנו

לא גדלנו ככה, גדלנו אחרת. ההורים שלנו היו בבית. אני יודעת, אני יודעת, אני לא הראשונה לדבר על זה ולא הראשונה להתלונן. זו לא תלונה, אלו הן עובדות- לא גדלנו ככה. ההורים שלנו גידלו אותנו, את הדור שלי. ההורים שלנו עבדו במשך שנים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה