הבלוג של מאיה רענן

אובדת בבית

כותבת. מגייסת. מייעצת. עוסקת בגיוס כ"א וייעוץ תעסוקתי בעשר השנים האחרונות וכמובן שכותבת. כותבת על עולם העבודה, חיפוש עבודה, על צד המגייסת וצד המחפשת, ולא עוצרת שם. כותבת על הכל.

עדכונים:

פוסטים: 217

החל מספטמבר 2010

הגיוס הזה תקוע. כבר חודשיים שהם משנים את ההגדרות, הולכים קדימה ואחורה. הם ראיינו עשרות, עשרות מועמדים לתפקיד הזה וכל ראיון נוסף רק מערער אותם יותר. הם לא מוצאים את האחת.

עוד ראיון. החיפוש הזה תקוע. חודשים היא מחפשת ולפעמים נראה שהיא רק הולכת אחורה. כששואלים אותה מה היא עושה, היא מספרת שהיא עובדת בחיפוש עבודה. היא מדקלמת את השורות ששיננה- זה מה שאני מחפשת…אם אתם מכירים…אם תשמעו על משהו.  אבל מראיון לראיון האמונה מתפוררת, היא כבר לא בטוחה שזה בדיוק מה שהיא מחפשת ולא בטוחה שהיא בכלל טובה בתחום הזה. היא מתראיינת שוב ושוב ומשהו שם לא עובר. היא לא יכולה לחזור שוב על אותם משפטים שחוקים, על הבדיחות הקטנות שוברות הקרח. נמאס לה. היא רוצה לעבוד!

הם רוצים את הטובה ביותר. הם יודעים מה הם מחפשים. אבל מה אם הם לא יכולים לספק לה את מה שהיא צריכה? מה אם האתגר שהם מציעים כלל לא יאתגר אותה?  הם מחפשים את הטובה ביותר ולא באמת בטוחים שהם יכולים לתת את הכלים להצליח.  כל כך הרבה ראיונות ומשהו פה לא עובר.

הם לא חסרי בטחון. גם היא לא. אבל כשחיפוש אחר עובדת או חיפוש אחר עבודה מתמשכים- משהו מתערער אצל שני הצדדים.

חשוב לזכור, כשאנחנו מחפשות עבודה, שגם הצד השני מחפש את הטובה ביותר עבורו. גם הצד השני מנסה לשווק את עצמו. גם הצד השני עומד למבחן.

גשי לראיונות עם ראש מורם, גאווה וידיעה שלמרות הזמן שעבר, את מצבור של ידע, ניסיון, יכולות וכישורים. את בדיוק העובדת שהם מחפשים. כנסי לראיון עם הידיעה הזו, עזרי למגייסים למצוא את העובדת הטובה ביותר והמתאימה ביותר. היי את.

 

עוד מהבלוג של מאיה רענן

תצוגה מקדימה

קבלה

אני מוצפת. מוצפת הצעות לשיפור עצמי, להתפתחות, לשינוי, להצלחה. מוצפת ביקורת מוצפנת מאנשים זרים שאומרים לי "את לא טובה מספיק, את יכולה יותר". מה שהם לא יודעים, האנשים האלה, זה שהם לא הראשונים שאומרים את הדברים האלה והם גם לא...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

סתימת פיות

הגיע הרגע, עברתי את סף המראה ודילגתי בלי לשים לב לסף הבריאות. עברתי גם אותו. אין ברירה אלא לסתום את הפה ולהפסיק לאכול. אין ברירה גם אלא להתחיל להתעמל. כן, הגעתי למצב מביך. אני מחפשת קבוצות תמיכה ולא מוצאת. לא רוצה קבוצות...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

לא ככה גדלנו

לא גדלנו ככה, גדלנו אחרת. ההורים שלנו היו בבית. אני יודעת, אני יודעת, אני לא הראשונה לדבר על זה ולא הראשונה להתלונן. זו לא תלונה, אלו הן עובדות- לא גדלנו ככה. ההורים שלנו גידלו אותנו, את הדור שלי. ההורים שלנו עבדו במשך שנים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה