הבלוג של מאיה רענן

אובדת בבית

כותבת. מגייסת. מייעצת. עוסקת בגיוס כ"א וייעוץ תעסוקתי בעשר השנים האחרונות וכמובן שכותבת. כותבת על עולם העבודה, חיפוש עבודה, על צד המגייסת וצד המחפשת, ולא עוצרת שם. כותבת על הכל.

עדכונים:

פוסטים: 217

החל מספטמבר 2010

היא לא דוגמה. היא יודעת שהיא לא דוגמה. נכון, היא הצליחה, התקדמה, כבשה עמדה בכירה. אבל היא לא דוגמה כי החברה קטנה, נישתית, הניהול פה לא רציני, זה לא העולם האמיתי שמחכה שם בחוץ.

הוא לא דוגמה, הוא יודע שהוא לא דוגמה. “מכירות בינלאומיות” נו באמת, יש לו לקוחות באירופה, אבל אלה לא החברות הבולטות ביותר בתחום הרי.

היא לא דוגמה לכלום. כבר עשר שנים שהיא עובדת באותו תאגיד עצום. נכון, היא התקדמה אבל כולם שם מתקדמים (טוב נו, הרוב. בעצם חלק. אולי חוץ ממי שנושר בדרך וחוץ מאלה שלא רוצים להתקדם ויש גם את אלה שפשוט שם), זה קרה מכח האינרציה. היא לא מעריכה את המנהלים שקידמו אותה אז איך היא באמת יכולה להעריך את עצמה?

לא, הוא לא דוגמה. הוא עובד בריבוע הקטן שלו, בחוץ זו תחרות אחרת. הוא לא דוגמה.

לקום בבוקר, להתלבש יפה- בגדים מחוייטים, מושקעים. לצאת מהבית ולהגיע למשרד, בניין משרדים חדש, העובדים כולם מהוקצעים, אפילו מבטא בריטי יש להם. כך היא מדמיינת את העולם הזה שמחכה שם בחוץ. היא רוצה להיות חלק ממנו אבל היא מפחדת, כי היא הרי לא באה מהעולם הזה.

קריירה- מילה שמכנסת אליה את כל מה שהם שואפים אליו. מילה של הצלחה, של ניחוח זר, של זוהר. הם עובדים, פועלים של העולם המודרני, לא יותר. הם יכולים רק לחלום על קריירה.

או שלא? אז זהו, שלא.

החברה הנישתית שבה עבדה, זו חברה מבריקה בתחומה, העובדים הם שהפכו אותה לכזו. התאגיד העצום שלכאורה מקדם את כולם, בוחר את הטובים ביותר. המנהלים שהיא לא מעריכה- הצליחו בזכות זיהוי נכון של עובדים שכדאי לקדם. הריבוע הקטן, הפך אותו למומחה בתחום. הלקוחות האירופאים בחברה הקטנה הם למעשה אנשי מפתח בחברה מצליחה.

העולם מחכה לכן, מה שיש שם בחוץ- אתן מוכנות לו, יכולות לו. אל תקטינו את עצמכן ואת ההישגים שלכן, נסו לראות את התמונה מזוויות אחרות. אתן דוגמה להצלחה!

IMG_4812_resize

עוד מהבלוג של מאיה רענן

תצוגה מקדימה

קבלה

אני מוצפת. מוצפת הצעות לשיפור עצמי, להתפתחות, לשינוי, להצלחה. מוצפת ביקורת מוצפנת מאנשים זרים שאומרים לי "את לא טובה מספיק, את יכולה יותר". מה שהם לא יודעים, האנשים האלה, זה שהם לא הראשונים שאומרים את הדברים האלה והם גם לא...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

סתימת פיות

הגיע הרגע, עברתי את סף המראה ודילגתי בלי לשים לב לסף הבריאות. עברתי גם אותו. אין ברירה אלא לסתום את הפה ולהפסיק לאכול. אין ברירה גם אלא להתחיל להתעמל. כן, הגעתי למצב מביך. אני מחפשת קבוצות תמיכה ולא מוצאת. לא רוצה קבוצות...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

לא ככה גדלנו

לא גדלנו ככה, גדלנו אחרת. ההורים שלנו היו בבית. אני יודעת, אני יודעת, אני לא הראשונה לדבר על זה ולא הראשונה להתלונן. זו לא תלונה, אלו הן עובדות- לא גדלנו ככה. ההורים שלנו גידלו אותנו, את הדור שלי. ההורים שלנו עבדו במשך שנים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה