הבלוג של מאיה רענן

אובדת בבית

כותבת. מגייסת. מייעצת. עוסקת בגיוס כ"א וייעוץ תעסוקתי בעשר השנים האחרונות וכמובן שכותבת. כותבת על עולם העבודה, חיפוש עבודה, על צד המגייסת וצד המחפשת, ולא עוצרת שם. כותבת על הכל.

עדכונים:

פוסטים: 217

החל מספטמבר 2010

משברים קטנים, רסיסי כאב, לפעמים הם חלק בלתי נפרד מתהליך של שינוי, בעיקר בתחום התעסוקה. תנו לזה לקרות ותנו לזה לעבור. בלי פחד, בלי ייאוש.

28/11/2017

התפוררות עדינה, בשוליים. פיסות קטנטנות של אכזבות מרחפות בין רגעי הקיום השגרתיים. חיפוש עבודה, סנדוויצ’ים לבית ספר, מחשבות על דיאטה, שיגרה. ולרגע אחד קטן היא מופרת. שניה שבה חולף מידע שמרסק חלום. לא את כולו, אבל חלק ממנו. שבריר שניה ונעלם. טלפון או מייל לקוני שאומר – תודה, אבל לא תודה. זו לא את, פשוט יש מישהי יותר. היא רצתה להיות שם. כל כך רצתה.

והיום ממשיך. הרגע חולף והשגרה שבה ומשתלטת, כאילו לא התרחשה פה התנפצות. חוגים, חברים, קצת מטבח, ספר-של-לפני-השינה ושוב מתפוצץ משהו. עברה תהליך, לא כזה רגשי, תהליך של גיוס- ראיונות, מבחנים ועוד ראיונות והיא כבר ראתה את החוזה בעיני רוחה. ואז הטלפון. או המייל, שדוחק אותה החוצה, שדוחה אותה.

וממשיכה. כי ממשיכים. התפוררות. ועוד מתפורר, כי ככה זה- הבסיס נחלש ופיצוצים נוספים מתרחשים ברגעים פזורים על פני הקיום היבש. לא זיקוקים, אלו לא. והאוויר נעים, קריר והנשימה קלה ואז הפיצוץ, קטן ככל שיהיה, מתעצם נוכח היופי והנעימות שאליהם התפרץ. במקום שיחפו עליו, הוא מכתים אותם. את היופי. את הקסם שבנשימה הקלה. שורה של פיצוצים, פזורים, כמו אפטר שוקס של רעידות אדמה. רגע לפני שהלב שוכך ונרגע, הוא שב ומטלטל, נזרק לעוד פיצוץ ועוד אחד. ושוב שיגרה. כי שיגרה.

ושוב מחפשת. והלב נוקשה יותר משהיה בעבר. נוקשה. הוא עטוף מעטפת כמעט חסינת פיצוצים, אבל הרוח מערערת על החוזק ויוצרת סדקים דרכם חודרים רסיסים. מבחנים קטנים, בחנים, עפים עם כל פיצוץ כזה. בוחנים את האומץ, את הסבלנות, את האמונה.

היא מסתכלת עליהם בעיניים לחות, מישירה מבט ויודעת שיכולה להן, לאכזבות. יכולה למבחנים. יכולה לבירוקרטיה ולעלבונות קטנים. יכולה להניח את הפחדים בצד ולאחוז אחיזה אמיצה באמונה. בעצמה.

IMG_9079

 

עוד מהבלוג של מאיה רענן

תצוגה מקדימה

קבלה

אני מוצפת. מוצפת הצעות לשיפור עצמי, להתפתחות, לשינוי, להצלחה. מוצפת ביקורת מוצפנת מאנשים זרים שאומרים לי "את לא טובה מספיק, את יכולה יותר". מה שהם לא יודעים, האנשים האלה, זה שהם לא הראשונים שאומרים את הדברים האלה והם גם לא...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

סתימת פיות

הגיע הרגע, עברתי את סף המראה ודילגתי בלי לשים לב לסף הבריאות. עברתי גם אותו. אין ברירה אלא לסתום את הפה ולהפסיק לאכול. אין ברירה גם אלא להתחיל להתעמל. כן, הגעתי למצב מביך. אני מחפשת קבוצות תמיכה ולא מוצאת. לא רוצה קבוצות...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

לא ככה גדלנו

לא גדלנו ככה, גדלנו אחרת. ההורים שלנו היו בבית. אני יודעת, אני יודעת, אני לא הראשונה לדבר על זה ולא הראשונה להתלונן. זו לא תלונה, אלו הן עובדות- לא גדלנו ככה. ההורים שלנו גידלו אותנו, את הדור שלי. ההורים שלנו עבדו במשך שנים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה