הבלוג של מאיה רענן

אובדת בבית

כותבת. מגייסת. מייעצת. עוסקת בגיוס כ"א וייעוץ תעסוקתי בעשר השנים האחרונות וכמובן שכותבת. כותבת על עולם העבודה, חיפוש עבודה, על צד המגייסת וצד המחפשת, ולא עוצרת שם. כותבת על הכל.

עדכונים:

פוסטים: 217

החל מספטמבר 2010

כללי ברזל אמרנו? נו, אז אמרנו.

אנחנו מחפשות כל הזמן חוקים, עולם מבולבל צריך שיהיה בו קצת סדר. אנחנו מחפשות כללים שיקלו עלינו את התהליך המורכב ממילא הזה של חיפוש עבודה,  מחפשות יד מכוונת שתגיד- עשי כך ולא אחרת, אנחנו זקוקות לסדר, לבטחון, למידע. ידע זה כח, אנחנו כבר יודעות.

מתי הזמן הכי טוב לשלוח קורות חיים?

מהו המבנה האופטימלי של קורות החיים?

איך כדאי לפנות למגייסת של משרה רצויה?

איך למצוא את משרת החלומות שלי? יש תבנית כזו? יש שיטה?

לכתוב מכתב מקדים? לוותר?

להכין מס’ קבצים שונים של קורות חיים? להתאים לתחום?

לכתוב קורות חיים כרונולוגיים או לפי תחומים?

יש תשובות לכל השאלות האלו, אבל אין כללי ברזל. אין כללי ברזל משום שאין מגייסת אחת דומה לאחרת ואין מועמדת אחת דומה לאחרת.

יודעת מה? קחי כמה כללי ברזל אלטרנטיביים בכל זאת, אולי נקרא להם כללי שמש- חזקים, מאירים, יציבים-

1. יושר. שמרי על תהליך נקי בחיפוש העבודה. אל תשקרי בקורות החיים, אל תעגלי פינות, עם האמת תמיד קל יותר להתמודד ועל כל מכשול או משוכה יש דרכים וכלים  להתגבר.

2. בתחילת התהליך, שניה לפני שאת שולחת את הקובץ הראשון של קורות החיים, שבי עם עצמך בשקט, קחי נשימות עמוקות ותהיי כנה עם עצמך- מה את מחפשת בדיוק? מהי סביבת העבודה האופטימלית מבחינתך? מהם הקווים האדומים שלך? (לא מוכנה לעמוד שעה וחצי בפקקים בבוקר? לגיטימי, תמקדי את החיפוש באזורי תעשיה קרובים). מה הוא השכר הנמוך ביותר שאת מוכנה להשתכר (קו אדום)? תכתבי את הכל, תלי את הרשימה על המקרר (או בחדר השינה).

3. ערך מוסף- צאי לחיפוש בידיעה מהו הערך המוסף שאת יכולה לתת למקום העבודה.

4. דעי מי את. מי את באמת. זה הזמן לשים בצד את הצניעות ואת החששות מ”אין הנחתום מעיד על עיסתו וכו’” דעי מי את. מה הכלים המקצועיים שהספקת לאסוף לאורך השנים, מהן היכולות שלך, מי הם האנשים המיטיבים ביותר עבורך בסביבת העבודה. דעי מהן החולשות שלך (לא בשביל שתוכלי לענות על השאלה הזו בראיונות עבודה, דעי בשבילך), דעי מהן החוזקות שלך. דעי על מה לכוון את הזרקור.

5. צעדי בשביל החיפוש בגאווה. חפשי את המשרה שתיטיב איתך ושאת תיטיבי עמה. חפשי את השילוב הזה- את המקום שיקדם אותך, המקום שאת תרצי לקדם.

יושר, אמינות, כנות, ערך מוסף, גאווה ודיוק. אלו כללי השמש שלנו בחיפוש עבודה.

חוף הבונים

 

 

עוד מהבלוג של מאיה רענן

תצוגה מקדימה

קבלה

אני מוצפת. מוצפת הצעות לשיפור עצמי, להתפתחות, לשינוי, להצלחה. מוצפת ביקורת מוצפנת מאנשים זרים שאומרים לי "את לא טובה מספיק, את יכולה יותר". מה שהם לא יודעים, האנשים האלה, זה שהם לא הראשונים שאומרים את הדברים האלה והם גם לא...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

סתימת פיות

הגיע הרגע, עברתי את סף המראה ודילגתי בלי לשים לב לסף הבריאות. עברתי גם אותו. אין ברירה אלא לסתום את הפה ולהפסיק לאכול. אין ברירה גם אלא להתחיל להתעמל. כן, הגעתי למצב מביך. אני מחפשת קבוצות תמיכה ולא מוצאת. לא רוצה קבוצות...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

לא ככה גדלנו

לא גדלנו ככה, גדלנו אחרת. ההורים שלנו היו בבית. אני יודעת, אני יודעת, אני לא הראשונה לדבר על זה ולא הראשונה להתלונן. זו לא תלונה, אלו הן עובדות- לא גדלנו ככה. ההורים שלנו גידלו אותנו, את הדור שלי. ההורים שלנו עבדו במשך שנים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה