הבלוג של מאיה רענן

אובדת בבית

כותבת. מגייסת. מייעצת. עוסקת בגיוס כ"א וייעוץ תעסוקתי בעשר השנים האחרונות וכמובן שכותבת. כותבת על עולם העבודה, חיפוש עבודה, על צד המגייסת וצד המחפשת, ולא עוצרת שם. כותבת על הכל.

עדכונים:

פוסטים: 217

החל מספטמבר 2010

היא לא מחפשת עבודה, היא לא רוצה לעבוד. היא לא מחפשת עבודה, היא דוחה את הרגע, דוחה אותו שוב.

מחר היא תירשם לאולג’ובס או ג’ובמאסטר או איזה אתר ג’ובי אחר עם ניחוח של חיפוש ג’וב ולא עבודה. מחר. לא היום. היום היא לא מחפשת עבודה.

היא זוכרת את זה מהחיפוש הקודם. היא זוכרת ששלחה קורות חיים- העמוד הזה שכולם המליצו לה לנסח כך או אחרת, להכניס את כל הניסיון המקצועי שלה בעמוד אחד ולא לחרוג והיא לא טובה עם כללים כאלה. היא לא זוכרת אם צריך לכתוב כמה מילים מקדימות ומכתב מקדים וכל אחד אומר משהו אחר. היא לא מחפשת עבודה כי היא זוכרת את עצמה יושבת מול המחשב, מול הגדרת משרה והדמעות זולגות כי היא לא מתאימה. אבל אולי כן? היא רוצה לעשות את זה, היא רוצה לקום כל בוקר מאושרת לעבודה אבל אולי אין בכלל אפשרות כזו?

הפייסבוק הארור, כולם שם מאושרים בעבודות שלהם, ככה הם מספרים. גם היא רוצה, אבל היא לא מחפשת עבודה. היא מפחדת.

היא מפחדת שלא יחזרו אליה, היא מפחדת שיחזרו אליה, היא מפחדת מהיציאה מהאזור הזה שכולם מדברים עליו “אזור הנוחות” אפילו שהיא לא מרגישה שם נוח בכלל. היא מפחדת לשבת מול המראיינת שתשאל אותה שאלות שהיא יודעת את התשובה עליהן אבל היא יודעת שברגע אחד המבט שלה ייתקע על התמונה של העץ היפה מאחורי גבה של המראיינת ולרגע קצר אחד חוט המחשבה שלה ייקרע והיא לא תזכור את התשובה. היא מפחדת כי העולם בחוץ מפחיד אותה.

היא מפחדת כי היא מספרת לעצמה סיפור, את הסיפור שלה, אבל הוא סיפור.

אני רואה אותה ורוצה לחבק אותה ולהגיד לה שזה רק סיפור, לא צריך לפחד מסיפורים, גם אם אנחנו בטוחים שהם נכונים. הם רק סיפורים.

אפשר לשנות את הסיפור. כולנו יכולים לשנות את הסיפור ולהפסיק לפחד.

זה רק סיפור.

 

 

תותים

עוד מהבלוג של מאיה רענן

תצוגה מקדימה

קבלה

אני מוצפת. מוצפת הצעות לשיפור עצמי, להתפתחות, לשינוי, להצלחה. מוצפת ביקורת מוצפנת מאנשים זרים שאומרים לי "את לא טובה מספיק, את יכולה יותר". מה שהם לא יודעים, האנשים האלה, זה שהם לא הראשונים שאומרים את הדברים האלה והם גם לא...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

סתימת פיות

הגיע הרגע, עברתי את סף המראה ודילגתי בלי לשים לב לסף הבריאות. עברתי גם אותו. אין ברירה אלא לסתום את הפה ולהפסיק לאכול. אין ברירה גם אלא להתחיל להתעמל. כן, הגעתי למצב מביך. אני מחפשת קבוצות תמיכה ולא מוצאת. לא רוצה קבוצות...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

לא ככה גדלנו

לא גדלנו ככה, גדלנו אחרת. ההורים שלנו היו בבית. אני יודעת, אני יודעת, אני לא הראשונה לדבר על זה ולא הראשונה להתלונן. זו לא תלונה, אלו הן עובדות- לא גדלנו ככה. ההורים שלנו גידלו אותנו, את הדור שלי. ההורים שלנו עבדו במשך שנים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה