הבלוג של מאיה רענן

אובדת בבית

כותבת. מגייסת. מייעצת. עוסקת בגיוס כ"א וייעוץ תעסוקתי בעשר השנים האחרונות וכמובן שכותבת. כותבת על עולם העבודה, חיפוש עבודה, על צד המגייסת וצד המחפשת, ולא עוצרת שם. כותבת על הכל.

עדכונים:

פוסטים: 217

החל מספטמבר 2010

אני קוראת שוב ושוב את המשפט שבחרתי לכותרת הפוסט ולמרות שהוא מרגיז, כל כך מרגיז, אני משאירה אותו. הוא מרגיז כי הוא נכון, הוא מרגיז כי אנחנו טוענות, ובצדק, לאי שיוויון, ובלי משים ממשיכות להנציח את אי השיוויון. אני עוסקת בגיוס מזה עשר שנים בקירוב, בשנים האחרונות אני חובשת שני כובעים דומים- מנהלת גיוס ויועצת תעסוקתית. זהו אותו כובע, אבל החזית שלו מתחלפת. אני רואה גברים שמחפשים עבודה ואני רואה נשים שמחפשות עבודה ובכאב רב אני קוראת לנשים- חפשו עבודה כמו הגברים.

אמצו מס’ כללים-

1. זיכרו שאתן רוצות להתקדם. גם אם חיפוש העבודה נכפה עליכן ולא בחרתן בכך, זו הבעיטה בתחת שתעיף אתכן קדימה. תתקדמו. אל תחפשו את אותו התפקיד שכבר ביצעתן ועייפתן ממנו, חפשו תפקיד אחר שאתן יודעות שאתן מסוגלות לו.

2. אל תייחסו חשיבות, בשעת החיפוש לשעות העבודה שמצויינות במודעה. הכל אפשר לשנות במשא ומתן בעת החתימה על החוזה. האמינו שאתן מביאות עמכן ערך מוסף שיעלה על מגבלות בלוחות זמנים (במידה ויש כאלה).

3. הגישו מועמדות לכל משרה שבה אתן חושקות ואשר אתן מאמינות ביכולות שלכן לבצע אותה. אל תשלחו רק למשרות שאתן יכולות לסמן ‘וי’ על כל רשימת הדרישות שמופיעות במודעה, שילחו גם לכאלו שחסרים בהן מס’ סימוני ‘וי’.

4. אל תשלימו עם שכר נמוך רק בגלל ש”זה מה שהולך עכשיו”…”השוק חלש”….”זה מה שמשלמים היום”. חפשו את המשרות עם השכר שאתן רוצות להשתכר, שכר שאתן מאמינות שמגיע לכן עם הניסיון והיכולות שאתן מביאות.

5. זיכרו ש’ניסיון’ לא בהכרח מחוייב להיות ניסיון מאותו התפקיד בדיוק. אתן צוברות נסיון וכלי עבודה בכל עבודה שבה אתן עובדות, רבים מהכלים ישמשו אתכן גם בתפקידים שונים בתכלית.

חפשו את העבודה הבאה שלכן בעוצמה, בטחו ביכולות שלכן, צאו לשם עם אומץ ואמונה בעצמכן. ככה גברים מחפשים עבודה.

מיקלה

 

 

עוד מהבלוג של מאיה רענן

תצוגה מקדימה

קבלה

אני מוצפת. מוצפת הצעות לשיפור עצמי, להתפתחות, לשינוי, להצלחה. מוצפת ביקורת מוצפנת מאנשים זרים שאומרים לי "את לא טובה מספיק, את יכולה יותר". מה שהם לא יודעים, האנשים האלה, זה שהם לא הראשונים שאומרים את הדברים האלה והם גם לא...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

סתימת פיות

הגיע הרגע, עברתי את סף המראה ודילגתי בלי לשים לב לסף הבריאות. עברתי גם אותו. אין ברירה אלא לסתום את הפה ולהפסיק לאכול. אין ברירה גם אלא להתחיל להתעמל. כן, הגעתי למצב מביך. אני מחפשת קבוצות תמיכה ולא מוצאת. לא רוצה קבוצות...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

לא ככה גדלנו

לא גדלנו ככה, גדלנו אחרת. ההורים שלנו היו בבית. אני יודעת, אני יודעת, אני לא הראשונה לדבר על זה ולא הראשונה להתלונן. זו לא תלונה, אלו הן עובדות- לא גדלנו ככה. ההורים שלנו גידלו אותנו, את הדור שלי. ההורים שלנו עבדו במשך שנים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה