הבלוג של מאיה רענן

אובדת בבית

כותבת. מגייסת. מייעצת. עוסקת בגיוס כ"א וייעוץ תעסוקתי בעשר השנים האחרונות וכמובן שכותבת. כותבת על עולם העבודה, חיפוש עבודה, על צד המגייסת וצד המחפשת, ולא עוצרת שם. כותבת על הכל.

עדכונים:

פוסטים: 217

החל מספטמבר 2010

04/07/2015

ארבעה אנשים, ארבע דמויות חמות. הם מתנהלים בחמימות הקיצית כבביתם, הם חיים, צוחקים, נושמים. יש להם עבר, עתיד והוווה מלא ויצרי. דרכם מצטלבת- שני זוגות שגרים אלה מול אלה, מציצים אלה לחייהם של האחרים, נחשפים, מתקלפים ומתקררים, עד לקיפאון רגשי מוחלט.

הם לא אוהבים ולא שונאים, הם סובלים מתוך חוסר אונים וחוסר תכלית וככל שהרגשות הללו משתלטים עליהם, כך משתלט גם הכפור על סביבתם, על משפחותיהם, על עירם. ארבעה אנשים עומדים על סף תהום, מחפשים את ההצלה אך דבר כנראה לא יצילם.

הרומן “אקלים”, מאת ערן שגיא סשיצקי, מספר על שני בני זוג, שכנים. זוג צעיר יחסית, ללא ילדים, דוקטורנט בפילוסופיה ורקדנית, מתמודדים עם קשיים כלכליים מודחקים ומולם זוג בוגר מעט יותר, הורים לילדה, חיים חיי רווחה כלכלית, הוא איש עסקים, היא מורה. כל הארבעה חיים את החלום, כל אחד מהם מייצג חלום של פלח אוכלוסיה, חלום של הצלחה כלכלית, חלום של הגשמה אומנותית, יצירתית. ארבעתם מוצלחים, ארבעתם מוכשרים, ארבעתם אומללים. מהו החלום הזה? מתי נהיה מאושרים באמת? לא האהבה, לא ההגשמה, לא החיים הנוחים, לא ההצלחה- דבר מכל אלה לא מביא את האושר לחייהם של גיבורי אקלים.

לכאורה זה לא עוד ספר על אושר, לא עוד ספר על אובדן עצמי. המילה אושר כלל לא מוזכרת בספר, אבל היא שם. היא נוכחת נפקדת. הם לא מחפשים את האושר, אבל הם מסתובבים סביבו, נוגעים ובורחים, מנסים להתקרב ומורחקים.

החום שפותח את הספר מפנה מקומו לקור מקפיא וארבעת הגיבורים האנושיים והחמימים קופאים בהתאמה. הנפש קופאת, אף אחד מהם לא מחוסן.

אחד הספרים הטובים שקראתי לאחרונה.

מומלץ!

אקלים

עוד מהבלוג של מאיה רענן

תצוגה מקדימה

קבלה

אני מוצפת. מוצפת הצעות לשיפור עצמי, להתפתחות, לשינוי, להצלחה. מוצפת ביקורת מוצפנת מאנשים זרים שאומרים לי "את לא טובה מספיק, את יכולה יותר". מה שהם לא יודעים, האנשים האלה, זה שהם לא הראשונים שאומרים את הדברים האלה והם גם לא...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

סתימת פיות

הגיע הרגע, עברתי את סף המראה ודילגתי בלי לשים לב לסף הבריאות. עברתי גם אותו. אין ברירה אלא לסתום את הפה ולהפסיק לאכול. אין ברירה גם אלא להתחיל להתעמל. כן, הגעתי למצב מביך. אני מחפשת קבוצות תמיכה ולא מוצאת. לא רוצה קבוצות...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

לא ככה גדלנו

לא גדלנו ככה, גדלנו אחרת. ההורים שלנו היו בבית. אני יודעת, אני יודעת, אני לא הראשונה לדבר על זה ולא הראשונה להתלונן. זו לא תלונה, אלו הן עובדות- לא גדלנו ככה. ההורים שלנו גידלו אותנו, את הדור שלי. ההורים שלנו עבדו במשך שנים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה