הבלוג של מאיה רענן

אובדת בבית

כותבת. מגייסת. מייעצת. עוסקת בגיוס כ"א וייעוץ תעסוקתי בעשר השנים האחרונות וכמובן שכותבת. כותבת על עולם העבודה, חיפוש עבודה, על צד המגייסת וצד המחפשת, ולא עוצרת שם. כותבת על הכל.

עדכונים:

פוסטים: 217

החל מספטמבר 2010

זה לא חד פעמי , הבנתי את זה כבר לפני מספר שנים. זה לא חד פעמי אלא חוזר על עצמו שוב ושוב ושוב, מדי בוקר צהריים וערב- הילדים אוכלים. הם לא לבד בעניין הזה כמובן, זה הכל חינוך שלנו, הענין הזה עם אוכל שלוש פעמים ביום, חייבים לקחת אחריות.

החזרה הזו, היומיומית, הופכת את כל הסיפור לדי משמים. נודה על האמת- כמה אפשר לגוון את ארוחות הערב? אנחנו מנסים להקפיד על מספר כללים בסיסיים- 1. לאכול ירקות. 2. לאכול ביצים 3. לאכול מוצרי חלב. שלושה דברים. זה לא משאיר הרבה מקום לתמרון ועם הניסיון לצמצם פחמימות, אנחנו בכלל נשארים די משועממים.

אז נכון, אוכל לא צריך בהכרח להיות מעניין, אבל זה בהחלט יכול להיות נחמד. מדי פעם ככה.

השבוע נפלה לידנו חוברת של מועצת החלב ובה הצעות הגשה מעניינות פרי יצירתה של נעמי גטניו מהבלוג “כן משחקים עם אוכל”. נעננו לאתגר ויצרנו ארוחות ערב מגוונות. אמנם לא גיוונו את המוצרים, אבל גיוונו את ההגשה. כל ילדה בחרה לה הצעת הגשה ויצאה לדרך.

המנה הראשונה נבחרה על ידי בת התשע- ינשוף חמוד. המנה השניה נבחרה על ידי בת השש- רקדנית בלט.

יובי ינשוף

אז מה היה לנו שם, על צלחת הינשוף-

שתי פרוסות לחם שיפון. אחת נחצתה לשני חלקים- הכנפיים המונחות בצד. השניה שימשה כגוף הינשוף, עליה נמרחה גבינת שמנת ועליה נפרסו חצאי פרוסות מלפפונים. גזר, פרוסות מלפפונים, ופרוסות תפוח שימשו לפנים. גרגרי חומוס קישטו את הצלחת. היוצרת טוענת שהמנה היתה מוצלחת בהרבה מסתם פרוסה עם גבינה וירקות.

היצירה השניה-

רקדנית בלט. ביצת עין שטוגנה בתוך פרוסת פלפל צהוב, פרוסת תפוח ירוק כבסיס לעיניים, טבעות זיתים כאישונים, רצועות גזר שימשו כשיער ולבסוף- גבינה צהובה כידיים ורגליים. גם במקרה הזה נמסר שהיצירה טעימה מסך חלקיה.

ופרט טריוויה לסיום- הידעתם שמוצרי חלב הם מקור טוב לחלבון, סידן וויטמין B12? אז הנה, עכשיו אתם יודעים.

בתיאבון.

ילדת אוכל

עוד מהבלוג של מאיה רענן

תצוגה מקדימה

קבלה

אני מוצפת. מוצפת הצעות לשיפור עצמי, להתפתחות, לשינוי, להצלחה. מוצפת ביקורת מוצפנת מאנשים זרים שאומרים לי "את לא טובה מספיק, את יכולה יותר". מה שהם לא יודעים, האנשים האלה, זה שהם לא הראשונים שאומרים את הדברים האלה והם גם לא...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

סתימת פיות

הגיע הרגע, עברתי את סף המראה ודילגתי בלי לשים לב לסף הבריאות. עברתי גם אותו. אין ברירה אלא לסתום את הפה ולהפסיק לאכול. אין ברירה גם אלא להתחיל להתעמל. כן, הגעתי למצב מביך. אני מחפשת קבוצות תמיכה ולא מוצאת. לא רוצה קבוצות...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

לא ככה גדלנו

לא גדלנו ככה, גדלנו אחרת. ההורים שלנו היו בבית. אני יודעת, אני יודעת, אני לא הראשונה לדבר על זה ולא הראשונה להתלונן. זו לא תלונה, אלו הן עובדות- לא גדלנו ככה. ההורים שלנו גידלו אותנו, את הדור שלי. ההורים שלנו עבדו במשך שנים...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה