הבלוג של מאיה רענן

אובדת בבית

כותבת. מגייסת. מייעצת. עוסקת בגיוס כ"א וייעוץ תעסוקתי בעשר השנים האחרונות וכמובן שכותבת. כותבת על עולם העבודה, חיפוש עבודה, על צד המגייסת וצד המחפשת, ולא עוצרת שם. כותבת על הכל.

עדכונים:

פוסטים: 217

החל מספטמבר 2010

יקירתי, זכית. נבחרת להתארח באחת הערים הנחמדות בצד הזה של הכדור. לא, זו לא תל אביב, אמרתי נחמדה, רק נחמדה. גם לא באמת עיר, לא בשבילי בכל אופן. ‘עיירה’ אולי הגדרה מתאימה יותר. כשעברתי לפה (לפני אלפיים שנה, פלוס מינוס) היא הייתה בכלל מושבה. תמיד אהבתי את ההגדרה. נראתה לי עירונית יותר ממושב ומושבית יותר מעיר- ככה היא באמצע.

הוד השרון היא העיר שלי. לא נולדתי פה, אבל שודרגתי לפני אי אלו שנים מפתח תקווה. מקום נעים, נחמד כזה, שלא עוזבים. לא עוזבים גם כששדות התותים נעלמים ומתחלפים בבנייני ענק כעורים. לא עוברים גם כאשר רחוב המגורים נמלא חנויות. בעצם- זו אחת הסיבות שבגללן לא עוברים.

אני מתגוררת ברחוב כמעט ראשי. רחוב קטן היוצא מהרחוב הראשי והמכוער של מגדיאל (הצ’כונה שלנו בהוד השרון), רחוב אשר הפך בשנתיים האחרונות לרחוב עסקי תוסס. יש לנו הכל ברחוב- יש לנו שלוש מעדניות, בית קפה איכותי, סושיה כשרה (ובכל זאת מוצלחת), חנות פיצ’פקעס, חנות משקאות, ירקן, שתי מכולות (אחת מהן תל אביבית כזו, מפונפנת). יש לנו הכל, ממש פה מתחת לבית ואם פעם חשבתי שזה דבר שיגרום לי לברוח מרחוב בלי להביט אחור, היום אני נשארת. הרחוב שלנו, על כל חנויותיו (והשמטתי לא מעט מהרשימה), שומר על מראה נעים, מיוחד מאוד. יש לנו אפילו רפדיה מחדשת רהיטים והתצוגה מחוץ לחלונו מקסימה. יש פה הכל ויש דבר נוסף ואולי לא אופייני לרחוב הומה בעיר גדולה- יש פה חום אנושי. כולם מכירים את כולם. מכירים את בעלי החנויות ואת הקונים הקבועים, מכירים את השכנים מהבניינים המרוחקים יותר, מכירים את החברים של החברים של הילדים, מהשכבות האחרות.

בזכות המגורים ברחוב הזה, וויתרתי על רכב. לא צריך רכב כשהכל בהישג יד. כל דבר שתרצי לרכוש, כל דבר שיעלה על דעתך- תמצאי פה ברחוב החמוד הזה. אפילו חנות יד שניה מלאת קסם יש לנו פה.

יקירתי- דבר לא יחסר לך בזמן שהותך ברחוב שלנו, אני בטוחה שתהני ושבתום התקופה, גם את, ובכן- לא תרצי לעזוב.

עוד מהבלוג של מאיה רענן

תצוגה מקדימה

קבלה

אני מוצפת. מוצפת הצעות לשיפור עצמי, להתפתחות, לשינוי, להצלחה. מוצפת ביקורת מוצפנת מאנשים זרים שאומרים לי "את לא טובה מספיק, את יכולה יותר". מה שהם לא יודעים, האנשים האלה, זה שהם לא הראשונים שאומרים את הדברים האלה והם גם לא...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

סתימת פיות

הגיע הרגע, עברתי את סף המראה ודילגתי בלי לשים לב לסף הבריאות. עברתי גם אותו. אין ברירה אלא לסתום את הפה ולהפסיק לאכול. אין ברירה גם אלא להתחיל להתעמל. כן, הגעתי למצב מביך. אני מחפשת קבוצות תמיכה ולא מוצאת. לא רוצה קבוצות...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

לא ככה גדלנו

לא גדלנו ככה, גדלנו אחרת. ההורים שלנו היו בבית. אני יודעת, אני יודעת, אני לא הראשונה לדבר על זה ולא הראשונה להתלונן. זו לא תלונה, אלו הן עובדות- לא גדלנו ככה. ההורים שלנו גידלו אותנו, את הדור שלי. ההורים שלנו עבדו במשך שנים...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה