הבלוג של מאיה רענן

אובדת בבית

כותבת. מגייסת. מייעצת. עוסקת בגיוס כ"א וייעוץ תעסוקתי בעשר השנים האחרונות וכמובן שכותבת. כותבת על עולם העבודה, חיפוש עבודה, על צד המגייסת וצד המחפשת, ולא עוצרת שם. כותבת על הכל.

עדכונים:

פוסטים: 217

החל מספטמבר 2010

02/03/2013

צילום: שי רענן

דרושים נסים. לא משהו דרמטי, נסים קטנים. למרבית האנשים הם יהיו בוודאי חסרי משמעות, אבל לי הם נחוצים. רשימה של דברים שעייפתי מלנסות לשנות, צריכה נס קטן, קטנטן.

צריכה נס שיעצור אותי מלאכול מתוק, שום דבר אחר לא עוזר. נס אחד שיעזור לי להתמיד בספורט כי זה באמת הכרחי ואני כבר מזדקנת. בעניין הזה, אם אפשר נס קטן שיעצור את התקמטות הפנים ולובן השיער. אני צריכה נס שיעצור את מהפכות הבטן הסוררת שלי, נס כזה מיוחד שישליט סדר בחיים שלי. אני צריכה נס שיסדר את הבית ונס שינהל לי את המטלות. בעיקר אני צריכה נס שיהפוך אותי לאחת שמנהלת היטב מטלות- זוכרת בדיוק מה צריך, קוראת את מליון הרשימות שכותבת כל כמה דקות, רשימות שכמובן אמורות לעשות סדר בחיים שלי,  ככה ממליצים כל המומחים לענייני קשב וריכוז. לו רק הייתי מסוגלת לקרוא רשימות, או בכלל דברים שכתבתי. נס, זה מה שאני צריכה. מטה קסם שייגע בכל התחומים הפגועים או המגומגמים שלי. ואני אפילו לא מדברת על כסף, אבל כולנו זקוקים לאיזה נס כלכלי ולו משום היותנו אזרחים במדינה הקטנה והעניה שלנו. כן, עניה. הגיע הזמן שנודה באמת הזו.

אז בעצם אני לא מחפשת ניסים אגואיסטיים, חושבת על אחרים, כזו אני. זה אומר שהניסים יגיעו מהר יותר? או יגיעו בכלל? מי אחראי על כל הסיפור הזה של ניסים?

מדי פעם אני שומעת על אנשים שלומדים נסים, יש קורסים כאלה- איך להביא את הנסים לחיינו, איך לייצר נסים. אז אני צריכה כזה, כנראה, כי אני צריכה איזה נס. וזה לא שלא היו לי נסים עד כה- שק של נסים קטנים וגדולים. גם החוויות וההתמודדויות הקשות יותר שחוויתי נכנסות אצלי בהגדרה לשק הנסים. אני אשמע קצת גרידית, אבל זה לא מספיק לי,  מכוונת לנסים יותר חיוביים, קסומים כאלה, נסים נו, מנוצנצים כאלה ומתוקים.

ואז אני חושבת על אלו שזקוקים באמת לנסים עצומים, גדולים, דרמטיים. נסים של חיים ומוות, זאת אומרת של חיים בדרך כלל, ואני תוהה אם לא מוגזם לבזבז בקשות מהיקום על בעיות בטן או הפרעות קשב או בכלל- כסף. גם אם זה יהיה נס לאומי, הכסף כלומר. אני חושבת עליהם ומרגישה קטנה כזו וחוששת לגעת בנסים האלה, הרי בטח ליקום יש איזו מכסה של קסם, לא? אז אולי קסם זה לא משהו שאני צריכה לשאוף לו, צריכה לחשוק שיניים, לשנס מותניים וכל הדברים האלה שיגרמו לי בסופו של דבר לייצר את הקסם באופן עצמאי.

אולי ארכיב עוד רשימה- ‘קסמים שצריכה לייצר’, אולי אפילו אסתכל עליה ואולי אולי גם איישם.

עוד מהבלוג של מאיה רענן

Thumbnail

קבלה

אני מוצפת. מוצפת הצעות לשיפור עצמי, להתפתחות, לשינוי, להצלחה. מוצפת ביקורת מוצפנת מאנשים זרים שאומרים לי "את לא טובה מספיק, את יכולה יותר". מה שהם לא יודעים, האנשים האלה, זה שהם לא הראשונים שאומרים את הדברים האלה והם גם לא...

תגובות

פורסם לפני 9 years
Thumbnail

סתימת פיות

הגיע הרגע, עברתי את סף המראה ודילגתי בלי לשים לב לסף הבריאות. עברתי גם אותו. אין ברירה אלא לסתום את הפה ולהפסיק לאכול. אין ברירה גם אלא להתחיל להתעמל. כן, הגעתי למצב מביך. אני מחפשת קבוצות תמיכה ולא מוצאת. לא רוצה קבוצות...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

לא ככה גדלנו

לא גדלנו ככה, גדלנו אחרת. ההורים שלנו היו בבית. אני יודעת, אני יודעת, אני לא הראשונה לדבר על זה ולא הראשונה להתלונן. זו לא תלונה, אלו הן עובדות- לא גדלנו ככה. ההורים שלנו גידלו אותנו, את הדור שלי. ההורים שלנו עבדו במשך שנים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות