הבלוג של mayaoraviv

mayaoraviv

אישה , אימא, בת משוררת, כותבת סיפורים קצרים מציירת כשנחה הרוח ובכלל עושה את דרכי באמצעות ערוץ הדרכה נוכח וקבוע בחיי באופן מודע כבר יותר משלושים שנה. עוסקת בפסיכותרפיה רוחנית - מפתחת גישת ה"אחד" הילינג ואימון רוחני. -... +עוד

אישה , אימא, בת משוררת, כותבת סיפורים קצרים מציירת כשנחה הרוח ובכלל עושה את דרכי באמצעות ערוץ הדרכה נוכח וקבוע בחיי באופן מודע כבר יותר משלושים שנה. עוסקת בפסיכותרפיה רוחנית - מפתחת גישת ה"אחד" הילינג ואימון רוחני. - הריפוי הספונטני עניין אותי מאז ומתמיד אבל לא פחות התחום היצירתי - רואה בחיי יצירה הקוראת מאליה אליה אני משתוקקת יותר ויותר ככל שחולפות השנים.

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מדצמבר 2014

szerelmesversek-kviz-620x330אקטואליה בראי הרוחני
מיומנה של מורה רוחנית.
=================

שקט שרר בחדר. אחד אחרי השנייה התחלנו להתעורר מהמדיטציה הנפלאה לקול צלילי נבל מרגיעים . בשקט התיישבנו שוב במעגל עוטפים עצמינו בשמיכות פלנל רכות מושכים עוד כמה רגעים של שקט ומתכרבלים לתוכן כדי לשמור על החום.
אחרי כמה דקות שאלה המנחה לשלומנו.
אני זוכרת את זה כאילו שזה היה אתמול.
אחת המשתתפות שהיא ד”ר למשהו, לא זוכרת למה .. אישה יפהפייה בסביבות החמישים המאוחרות אולי קצת יותר נעמדה על רגליה כשעל פניה מבט מופתע, משתאה , המום… והצהירה בהתרגשות כמי שלא מאמינה למשמע אוזניה “סלחתי להיטלר” זה מה שקרה לי במדיטציה, ראיתי אותו ברור הפנים שלו היו ממש מול הפנים שלי וביקש שאסלח לו, לא היה פשוט. כמה רגעים הייתי בהלם אבל היה ברור לי שאני כן.. שאני סולחת. סולחת זה לא אומר שוכחת אבל סולחת – אני מרגישה שחרור ענק .. אין לי דרך לתאר זאת..”
שתקנו רגעים ארוכים – האמנו לה ולא רק משום שהסבירה אחר כך שכל חייה נסובו סביב זוועות , השפעות וטראומות שואה של הוריה ועקב כך גם שלה כדור שני – האמנו כי דברה ממש מלבה.
הוסיפה והסבירה; כל זמן שלא סלחתי נשארתי בזעם .. בכאב שלא הצלחתי לרפא שנים.

מה אתם אומרים על כך??

אני בטוחה שרעיון זה מזעזע את אמות הסיפים של רבים ובכל זאת אם לרגע ממש לשנייה נרפה מהדחף להתנגד או לקבל.. נוכל לבחון זאת אחרת.
איך אחרת?

הפוסט הזה הגיע משום שרציתי להבין מדוע העם שלנו בוחר שוב ושוב את ביבי – מדוע אנחנו לא מרפים מהאיש החובטים בו הכי חזק שאפשר והוא עומד כאילו כלום – החיצים חוזרים אלינו
עם פתק נעוץ בחודם ” אין כלום כי היה כלום ” – זו הכחשה של משהו פגוע מאו שלא מסוגלים להרפות מהיד שלא “אבא” (סמכות נתפסת תודעתית כאבא),
המורה שלי ברט להילינג אמר ; שאלו שיש להם את “אפקט ג’ימס בונד -
יענו מחייכים תמיד עם בלורית מסודרת בלי קשר לטלטלות שעברו הם האנשים הפגועים ביותר והשריון שלהם הוא החזק ביותר..!!
אז ביבי שמייצג אותנו מייצג אותנו אנו פגועים מאוד, אנחנו כועסים מאוד.. אנחנו מתים מפחד וכמו אדם שאינו יודע את ערכו – גם מרצים מאוד.

אז כולם צועקים ביבי .. ממש כמו בספר של בשביס זינגר “שונאים סיפור אהבה” בהן נשים נפלאות העושות הכול כדי להישען על משהו שהוא בעצם שבר כלי אחרי מלחמת העולם השנייה.
לא רק אנחנו אוחזים בביבי – רוב המשטרים אחוזים על ידי אלו הפוחדים .
זה כל כך פתטי .. אבל עדיין אוחזים.. עדיין לא יודעים מה עושים עם החופש הזה.. עם החלל הזה שיווצר בלי השחקנים/ מבני תודעה שנדמה לנו שהם השחקנים הראשיים אבל לא לוקחים בחשבון שאנחנו – השותקים – הם אלו הקובעים סדרי עולם שמצב התודעה הקולקטיבי הוא זה הקובע את האירועים וכל כך רבים עדיין לא מוכנים לגעת באותו כאב גם כשעוד מעט מעט משהו ילחץ על כפתור שאין ממנו חזרה.

נאום העתונאית לבנונית פרו ישראלית בריז’יט גבריאל .

http://www.baba-mail.co.il/video.aspx?emailid=30801

כמטפלת רוחנית ברור לי שאנחנו עם שעדיין לא מסוגל לעזוב את היד
של ה”אבא” למרות שהוא לא מפותח , למרות שאולי מכה או שקרן.. או נוקשה.. או לא מודע ובעיקר שורד.
ביבי כמו מנהיגים אחרים בעולם לא שומעים את פעמוני הרוח החדשה כמו רבים מאתנו הלכודים בתודעה שה”חזק מנצח” וביבי חייב להיות חזק.. ורוב העם הזה מסתבר חושב כמוהו.. חייבים להיות חזקים אחרת משהו ינצל את החולשה ויכה .. יכה כמו היטלר -

אז איך נפעל אחר??
נקבל את הכעס והכאב שלנו. נקבל את זה שאנחנו עדיין בתהליך ריפוי אבל הגיע העת להרפות לטובת ראיית השלם לטובת חמלה לעולם ומלואו ובעיקר לעצמינו.. כן לעצמינו..

מזמינה אתכם לקרוא את אחד הספרים החשובים שאני ממליצה לכל תלמיד שלי לקרוא
של הפסיכיאטרית ד”ר אליזבט קובלר רוס ” המוות חשוב לחיים …”
היא מסבירה בפשטות שלילד לוקח 15 שניות לכעוס כאשר נותנים לו הזדמנות לבטא זאת ומיד אחר כך החיים ממשיכים באופן טבעי באופן מאוזן.
כך הטבע פועל היא מסבירה.
לי עצמי לקח לכעוס כ-50 שנה, התפילות שלי כולן הן להרפות .. ד”ר אליזבט מסבירה שכאשר אנו לא מאפשרים זאת נולד היטלר קטן.. וכך נולדים הרבה היטלרים קטנים בצורות שונות.
זו הסיבה שהעולם הזה מדמם.. ואין עדיין תודעה חזקה בתוכנו שיש משהו אחר בתוכנו.. שיש איזה פלא בעולם הזה שעדיין לא גילינו שיכול לעצור את הטילים אימתניים שעומדים להוריד עלינו לא גשמי ברכה.
הפלא – כוח האהבה והסליחה המחבר את כולנו לישות 1 .

עוד מהבלוג של mayaoraviv

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 years

גמר חתימה טובה חברות יקרות, שמחה להצטרף לשפע שקיים כאן. אשמח כמובן להכיר נשים חדשות ולהיות חלק מהקהילה המרשימה הזו. מצפה וסקרנית לגבי המשך הפנילות ברוכות הבאות לחיי אתכן מאיה אור אביב...

תגובות

פורסם לפני 2 years

למצוא ולתחזק זוגיות בעולם שכולם מחפשים בו אהבה

זוגיות, מין , כסף, בריאות ואוכל אלו הנושאים שמעסיקים אותנו כל שנות חיינו ב"משמרות" מתחלפות. והתשובות שאני בדרך כלל מספקת בהקשר לנושאים הללו וגם לעצמי .. הן - תזכירי לעצמך מי את !! תזכירי לעצמך את כל הדרך שעשית עד לרגע זה, מבלי...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה