הבלוג של מאיה כהן בן שלוש

מאיה בארץ הפלאות

אישה, ישראלית, נשואה ל ד', אמא ל 3 ילדים, הגדול, המתבגרת והקטנה. אני מרצה בתחום התפתחות רוחנית. בלוגרית בסלונה עובדת ברשת ערוץ 13 אני אוהבת לכתוב את החיים. אתם.ן יותר ממוזמנות ומוזמנים להציע לי חברות בפייס, אני חיה שם... +עוד

אישה, ישראלית, נשואה ל ד', אמא ל 3 ילדים, הגדול, המתבגרת והקטנה. אני מרצה בתחום התפתחות רוחנית. בלוגרית בסלונה עובדת ברשת ערוץ 13 אני אוהבת לכתוב את החיים. אתם.ן יותר ממוזמנות ומוזמנים להציע לי חברות בפייס, אני חיה שם וגם כאן. תודה והמון אהבה ממני.

עדכונים:

פוסטים: 59

החל מפברואר 2011

התגובות הקשות שאנשים מרשים לעצמם לכתוב בטרגדיות של אחרים, הביאו אותי לכתוב פוסט לזכרה של מיכל חלימי

22/08/2017

עדכון-

ביום ראשון ה 25/2/18,   7 חודשים אחרי הרצח הנוראי של מיכל חלימי ז”ל,  השופט רענן בן יוסף, (בית המשפט המחוזי בתל אביב) הצהיר כי לא די בהסדר טיעון עם רוצח נפשע, הלם על הגשת כתב האישום שהגישה הפרקליטות  וטען כי הייתה בה הקלה. היו ראיות חזקות להעמיד אותו למאסר, השופט גזר עליו מאסר עולם ועוד חמש שנים נוספות. גם תשלום של 258 אלף ש”ח.

גיטה זילברמן, אימא של מיכל חלימי ז”ל, אמרה לתקשורת, כי הם חשים סוג של נחמה, “שמה של מיכל נוקה וטוהר. התקשורת תקפה אותם והאשימו את מיכל האשמות לא הגיוניות. אתמול בית המשפט קבע, חארוף תכנן את הרצח על רקע לאומני, רצח על רקע לאומני באכזריות קשה, מיכל לא תחזור אך שמה נוקה”.

מיכל,

 יהי זכרך ברוך.

מה שלומך?

הפוסט הזה מוקדש, לזכרה של מיכל חלימי, צעירה בת 29, שנרצחה ברצח אכזרי ומר, בעודה בהריון מבעלה  בחודש מתקדם. אני לא יודעת הרבה על מיכל.

 מאז הפרסום על הרצח האכזרי , אני מנסה להבין מה עבר עלייך, ומי היית.  מכל המידע שראיתי ברשת ניסיתי לחבר את הפרטים החסרים ולאט לאט התמונה התבהרה. אך רחוקה מלהיות ברורה, יש כל כך הרבה סתירות בעדויות וכל צד מספר סיפור שונה. אני יודעת שהיה לך כישרון בציור, באחת הכתבות העלו ציורים שלך, ציורים עם עומק, מלאים בעצב וכאב.

המשטרה טוענת שהיה רומן, הבעל שמתעקש על חטיפה, הגיסה שמתארת שקרנת מאושר כשהתבשרת על ההריון מבעלך ושהיא הלכה איתך לכל הבדיקות. שהכרת את הרוצח עוד מנעורייך ושלכאורה פחדת וחשת מאויימת ממנו,שסחט ממך כספים.

המשפחה המאמצת שלא נחשפה לתקשורת כלל ובדרך אגבית המשטרה ציינה את הצד שלהם “המשפחה אמרה כי מיכל רצתה לנתק את הרומן ולחזור לבעלה”.

והסתירה שהכי לא ברורה ולא מובנת,  היא מדוע הגעת להפגש איתו בחולות חולון?

הרצח הכפול הזה, לא יכול להעלם ככה בין דפי ההיסטוריה, נשים ממשיכות להרצח ולא משנה בכלל על איזה רקע!

אף אחת ואף אחד לא יכולים לשפוט אף אישה בבחירותיה שלה.

כל צד והגרסה שלו למה שעבר עלייך. אני חושבת עלייך מה היה שם,  נחטפת? התאהבת? הלכת מרצונך? היית מבולבלת?

אף אחד לא בוחר במי להתאהב, אולי אכן היית מאוהבת, אולי היית מבולבלת, אולי באמת נסחטה ע”י הרוצח על משהו שלעולם לא נדע?!

בין אם התאהבת, בין אם פחדת וחיית תחת איום,  בין אם הייתה לך ילדות קשה ולגור עם בעלך היה קשה מנשוא, רק את ואלוהים יודעים.

לנו הציבור נשאר לנסות לסגור לעצמינו את הסיפור עם כל מיני שאריות פרטים שניתן לדלות מראיינות עם בני המשפחה, משטרה ועדות הרוצח, שלא ניתן לסמוך עליו.

 ואת זה אנחנו (הציבור) נוהגים לעשות כדי להניח את דעתינו, כדי להשקיט את הפחד הגדול המשתלט עלינו לנוכח ידיעה מצמררת ואכזרית על רצח מתועב שכזה.

 

21013431_10154566918956612_1000342439_n

תמונה: דוברות המשטרה

דבר אחד אסור לנו לעולם, להגיד ולכתוב על משהוא, משהיא, “מגיע לו, מגיע לה”.

אנחנו לא שופטים (רובינו בכל אופן), לפחות לא כמקצוע, ובכל זאת, המון אנשים עסוקים בלשפוט את הקורבן.  בכל מיני טרגדיות ותאונות שמתפרסמות לציבור. הציבור גם חש צורך לחרוץ את פסיקתו ולעיתים ללא התחשבות וללא איפוק.

הרי רוב האנשים שכותבים “מגיע לה!” לא חשבו לעומק על מה שהם כתבו בתגובתם. פשוט בלהט העצבים, או ההתרגשות, מבלי לחשוב פעמיים, משחררים את המחשבה הראשונית הזאת וממשיכים הלאה, כאילו סתם שיתפו חבר במחשבה חולפת.

לאף אחת לא מגיע להירצח !

לאף אחת לא מגיע להחליק על הראש!

לאף אחד לא מגיע לטבוע למוות!

אנחנו יכולים במקום, לחוס ולהצטער על המקרה ועל הקורבן.

אנחנו לא באמת רואים את כל התמונה כולה, לא יודעים את כל הפרטים.

אני בעד-  פחות שפיטה ויותר מחילה, חמלה וקבלת השונה.

 לאף אחת לא מגיע להרצח!

יהי זכרה ברוך.

עוד מהבלוג של מאיה כהן בן שלוש

תנוחי, אחותי, תנוחי....

הי מה שלומך? לא כתבתי פה שנים ויש להוסיף שגם לא בשום מקום במיוחד, בזמנו כשפתחתי את הבלוג לא ממש הבנתי מה אני עושה אבל הרגשתי שאני חייבת לכתוב ועכשיו אחרי כמה שנות גלות כתיבתית שהילדים קצת גדלו יש לי המון זמן, אפילו מנוחת...

תגובות

פורסם לפני 5 years

נשות הועד

טוב אז במקום לשבת ולראות דה וויס, (אופס), אקס משהו או במקום ללמוד על הפילוסופים הגדולים (ובעיות המוסר שהם העלו) למבחן הקרב ובא, אני עמוק בענייני הוועד ובמקרה שהיה השבוע. מחר שביתה, כל תלמידי רמת גן (כמעט כולם )יתחילו את...

תגובות

פורסם לפני 4 years

" יתומה חסרת מנוח "

הי מה קורה? באמת שאני מתעניינת בכן ורוצה לדעת מה שלומכן, איך עבר החופש המאוד גדול? אז זהו שאני רק עכשיו מתחילה לנשום, מאוגוסט שלושתם היו בבית, אין צורך להוסיף נכון? אז לא , רק אציין בקטנה שזה שנתנו לנו כמה ימי חסד להתארגן...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה