הבלוג של מאיה כהן בן שלוש

מאיה בארץ הפלאות

אישה, ישראלית, נשואה ל ד', אמא ל 3 ילדים, הגדול, המתבגרת והקטנה. אני מרצה בתחום התפתחות רוחנית. בלוגרית בסלונה עובדת ברשת ערוץ 13 אני אוהבת לכתוב את החיים. אתם.ן יותר ממוזמנות ומוזמנים להציע לי חברות בפייס, אני חיה שם... +עוד

אישה, ישראלית, נשואה ל ד', אמא ל 3 ילדים, הגדול, המתבגרת והקטנה. אני מרצה בתחום התפתחות רוחנית. בלוגרית בסלונה עובדת ברשת ערוץ 13 אני אוהבת לכתוב את החיים. אתם.ן יותר ממוזמנות ומוזמנים להציע לי חברות בפייס, אני חיה שם וגם כאן. תודה והמון אהבה ממני.

עדכונים:

פוסטים: 59

החל מפברואר 2011

בתקופת מעברים הכל מתעצם, אבל יש גם משהו מאוד משחרר בגיל המעבר. איך מתמודדים עם כל השינויים הפיזים ומאמצים כללים לנפש טובה ושלווה יותר? זה מה שלימדתי את בנות סדנת “עוברות את זה ביחד”

02/08/2017

כנשים, נדמה שאנחנו תמיד נמצאות בסוג של גיל מעבר. אנחנו הנשים עוברות שינויים רבים במהלך חיינו, וצריכות בכל פעם ללמוד להסתגל, וללמוד מה עושה לגוף שלנו טוב. אחד הדברים שמסייע לי מאוד בכל התהפוכות הללו של מצבי רוח ועייפות עקב חוסר שינה,  הם מדיטציות ותרגילי נשימות, שעוזרות לתודעה שלי להתמודד עם שינויים, לחץ וחרדה.

את מה שלמדתי על התמודדות עם לחץ וחרדה, הבאתי לנשים הנהדרות של סדנת #עוברות_את_זה_ביחד”, של אלטמן וסלונה, לנשים בגיל המעבר.

הבסיס למה שאני מלמדת הוא מחשבה בריאה. מחשבה בוראת מציאות, מתוך הבנה שאישה בריאה מנהלת את המחשבות שלה מתוך הקשבה לכל מה שמתרחש בעולמה הפנימי.

בהרצאה אני מסבירה איך לצאת ממצב של חשיבה שלילית ולחצים, בעזרת חוקי יקום. לדוגמא, “כל מה שאני שמה עליו דגש, גדל בהתמדה” , זאת אומרת שכאשר אני שמה דגש על חוסר, פועלת מאנרגיית פחד, בתודעה קורבנית, אז כל יום אני מגדילה את החוסר. אני בוראת ומייצרת מציאות של חוסר וכאב, כל יום אני מחייה בתוכי את אותו מצב תודעתי  ונשארת תקועה באותו תסריט שנים. והפוך – כשאני שמה דגש במחשבותיי על חיוביות בחיי, כל יום מתמידה בלחשוב על עצמי דברים חיוביים, זה הולך וגדל בתוכי, משפיע על מצבי הפיזי והרגשי.

2

בתקופת מעברים הכל מתעצם, נשים מדברות על הפרעות שינה, גלי חום ועוד תופעות. אבל יש גם משהו מאוד משחרר בגיל המעבר, את כבר אחרי המון תהליכים וזאת הזדמנות לשינויים ולקחת את עצמך למקומות שרק חלמת ולא העזת. אף פעם לא מאוחר לשנות ולהגשים, דווקא בגיל שבו סיימת לגדל ילדים, שעבדת סביב השעון ועכשיו התפנה לך מלא מקום, זה הזמן לדאוג לעצמך בראש ובראשונה.

אז איך מתמודדים עם כל השינויים הפיזים?

1. נשימה מודעת

אחת הדרכים היא לנשום, נשימה מודעת, ברצף, להכניס – להחזיק – ולהוציא אויר 5 פעמים ואז הפסקה ושוב. נשימות עוזרות לנו להשתחרר במצבי לחץ, כעס וכל פעם שאנחנו חוות תקיעות וחסימה מחשבתית. הנשימה עוזרת לשחרר חסימות מחשבתיות ולחצים, היא מעבירה אותנו ממצב תודעה אחד לאחר, טוב יותר.

2. דמיון מודרך

דרך נוספת היא לדמיין. לדמיון יש כוח רב עוצמה על חיינו, כשאנו מדמיינות וממש חיות בתוך הדימיון, אנחו מרגישיות את כל 5 החושים בתוך הדימיון, כאילו אנחנו ממש חיות את מה שאנו מדמיינות. זה משפיע על המצב הפיזי ואף על המציאות שלנו.

כך למשל, לדמיין את עצמי בנהר מים קרים וצלולים מקרר באופן ישיר את גופי. מומלץ מאד לדמיין דברים טובים לפני השינה, זה משפיע על תת המודע שלנו ומסייע לנו להרגע ולהיות שלוות.

1

3. להתחבר לתדר הודיה

דבר אחרון וחשוב ביותר. כשאני רואה בדמיון את כל הדברים בחיי שאני יכולה להודות עליהם, אני מעצימה את השפע בתוכי, כשאני עסוקה בלהודות על מה שיש לי, אני מתחברת לתדר אנרגטי גבוה שעוזר לי להגדיל את הטוב בחיי, לראות את הטוב משפיע עלינו לטובה.

היה לי מדהים לראות את המשתתפות בסדנת #עוברות_את_זה_ביחד בתוך מסע בדימיון שהעברתי להן. הן התחברו ואף חוו חוויה מהנה, חלקן נגשו לשתף אותי במה שהרגישו.

קישור לקטע לייב מההרצאה.

https://www.facebook.com/saloonaweb/videos/10155323374125700/

אחת המשתתפות שלחה לי הודעה מרגשת:

הודעה

saloonaschool

אלטמן

עוברותאתזהיחד!

תודה,

מאיה.

***** הצטרפי לקהילה “החיים מתחילים עכשיו” בפייסבוק ותוכלי לקבל מידע ותמיכה ואולי תזכי לקחת חלק בסדנאות הבאות***** 

עוד מהבלוג של מאיה כהן בן שלוש

תנוחי, אחותי, תנוחי....

הי מה שלומך? לא כתבתי פה שנים ויש להוסיף שגם לא בשום מקום במיוחד, בזמנו כשפתחתי את הבלוג לא ממש הבנתי מה אני עושה אבל הרגשתי שאני חייבת לכתוב ועכשיו אחרי כמה שנות גלות כתיבתית שהילדים קצת גדלו יש לי המון זמן, אפילו מנוחת...

תגובות

פורסם לפני 5 years

נשות הועד

טוב אז במקום לשבת ולראות דה וויס, (אופס), אקס משהו או במקום ללמוד על הפילוסופים הגדולים (ובעיות המוסר שהם העלו) למבחן הקרב ובא, אני עמוק בענייני הוועד ובמקרה שהיה השבוע. מחר שביתה, כל תלמידי רמת גן (כמעט כולם )יתחילו את...

תגובות

פורסם לפני 4 years

" יתומה חסרת מנוח "

הי מה קורה? באמת שאני מתעניינת בכן ורוצה לדעת מה שלומכן, איך עבר החופש המאוד גדול? אז זהו שאני רק עכשיו מתחילה לנשום, מאוגוסט שלושתם היו בבית, אין צורך להוסיף נכון? אז לא , רק אציין בקטנה שזה שנתנו לנו כמה ימי חסד להתארגן...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה