הבלוג של מאיה כהן בן שלוש

מאיה בארץ הפלאות

אישה, ישראלית, נשואה ל ד', אמא ל 3 ילדים, הגדול, המתבגרת והקטנה. אני מרצה בתחום התפתחות רוחנית. בלוגרית בסלונה עובדת ברשת ערוץ 13 אני אוהבת לכתוב את החיים. אתם.ן יותר ממוזמנות ומוזמנים להציע לי חברות בפייס, אני חיה שם... +עוד

אישה, ישראלית, נשואה ל ד', אמא ל 3 ילדים, הגדול, המתבגרת והקטנה. אני מרצה בתחום התפתחות רוחנית. בלוגרית בסלונה עובדת ברשת ערוץ 13 אני אוהבת לכתוב את החיים. אתם.ן יותר ממוזמנות ומוזמנים להציע לי חברות בפייס, אני חיה שם וגם כאן. תודה והמון אהבה ממני.

עדכונים:

פוסטים: 59

החל מפברואר 2011

מה שבטוח שכולנו משלמים על השתיקה, על קשר השותפות, בעיקר כחברה שקוברת את חושפי השחיתות במקום להלל אותם ולחזק אותם ובכך להעלות את רמת המוסר החברתית שלנו

26/03/2017

היי

מה שלומך?

בשנים האחרונות אנחנו עירות  לירידה בערכים ובמוסר.

יצא לי לצאת במאבק נגד שחיתות סביב נושא הבנייה בשכונה שלי. ראש העיר עם כניסתו לתפקיד דאג לאשר בנייה ברחוב תש”י  ברמת גן, הבניין שכרגע כבר החלה בנייתו קיבל חריגות והתרים שלא יעלו על הדעת. זילזול בתושבי השכונה והעיר כולה כדי שמשפחתו הרשומה על האדמה תרוויח עוד כמה שקלים.

לא אלאה אתכן בפרטים אבל מה שקרה כשיצאתי למאבק, המון תושבים בעיר תמכו בי, קבלתי תמיכה מהמון מקומות בארץ וגם משגריר ישראל בצרפת. הבעיה הייתה שאנשים שהצטרפו למאבק  אויימו מכל מיני גורמים והופחדו גם אותי הפחידו ודאגו לסכסך ביני לבין גורמים אחרים בעיר ודאגו למדר אותי.

שיטת ניהול כזאת, או שאת בפנים בקומבינות או בלי להתקמבן פשוט שותקת למען הסדר הטוב, הכוונה לסדר הטוב של חייך.

לרוב האנשים לא ממש אכפת, הם לא יקומו ויצאו למאבק, גם אם הוא מתחת לאף שלהם. לקטר כן, להתלונן ולצעוק ולאיים בזה כולנו טובים.

למדתי כמה שיעורים בפוליטיקה בשלוש שנים שהייתי יו”ר וועד ההורים. תפקיד כפוי טובה, אנשים מתהפכים עלייך לפי האינטרסים  שלהם.

התפקיד לימד אותי שיש כל כך הרבה אינטרסים ומשחקי אגו, הוציא אותי מאיזור התמימות שלי וגרם לי להבין שרוב האנשים ישבו בשקט כי אין להם כוח למאבקים פרטיים שלהם, הם  גם ילכו עם הצד שאליו הם מתחברים, לאו דווקא עם האמת, עוד משהו שלמדתי בפוליטקה, שאם את רוצה להצליח אז תלכלכי על אחרים בכל מחיר ואת חייבת שיווק עצמי,  שתי תכונות דוחות בעייני במיוחד כשהן באות יחד בתפקידי מפתח מתוך שליחות למען הציבור.

אני תוהה עד כמה זה הופך אותנו לשותפים לפשע?

מה שבטוח שכולנו משלמים על השתיקה, על קשר השותפות, בעיקר כחברה שקוברת את חושפי השחיתות במקום להלל אותם ולחזק אותם ובכך להעלות את רמת המוסר החברתית שלנו.

כי אם אנחנו ממדרים חושפי שחיתות, אם אנחנו כחברה בזים להם, לאלו שמגנים עלינו אז מגיע לנו שימשיכו לגנוב מאיתנו, מכספי הציבור שלנו, מהאדמה שלנו, מהמרחב הציבורי שלנו, מהאוויר שאנחנו נושמים.

אנחנו זה גם ילדינו, עתיד המדינה לאן?

מעטים האנשים שיוצאים נגד שחיתות, אני מעריצה אותם.

אני גאה בחושפת השחיתות הכי אמיצה שיצא לי להכיר, היא גרה בשכונה שלי, אנחנו לא חברות, מעולם לא הייתי בביתה, ילדינו לא באותם גילאים אך עם זאת מכירות מהשכונה.

אז כשהתחילו להפיץ עליה שמועות בפייס, הבנתי שהיא עושה משהו טוב. היא גילתה שחיתויות בישיבה הראשונה שהתקיימה עם כניסתו לתפקיד של ראש העיר, היא יצאה נגד כל העוולות והצוות של זינגר השתיקו אותה, אחרי הישיבה כרמל שאמה פנה אליה ועזר לה בכל תהליך חשיפת השחיתויות.

כשראיתי את הכתבה הזאת הבנתי שאני חייבת לכתוב משהו על סיגל ועל חושפי השיחותויות באשר הם. בכתבה המצורפת ניתן להבין עד כמה קשה להיות חושף שחיתות בארץ.  גם כשיש לך צו הגנה ממבקר המדינה, מתנכלים בעבודה ועושים את חייהם לקשים ביותר.

ממליצה לראות את הכתבה של טל מיכאל.

embedded by Embedded Video

הכתבה מציגה את המורכבות והבעיתיות בין משרד מבקר המדינה לבין נציבות תלונות הציבור.

 

אז אני מריעה בקול רם ובגאווה גדולה, לכל חושפי השחיתות וכמובן לך סיגל חורש האמיצה והיקרה.

לקבל צו הגנה קבוע זה מורכב ומאוד לא פשוט כך שזה לא מייצר חושפי שחיתות חדשים והמונים. מה גם שכבר יש לך צו אף אחד לא מכבד אותו בעבודה וכולם ממדרים את העובד ההגון.

בארצות הברית, מהללים את חושפי השחיתות ואף משלמים להם חמישה עשר אחוז מסכום הכסף שהם הצילו עבור המדינה, הם יצרו מנגנון שמועדד עובד להיות  הגון ואף לחשוף שחיתות.

ומה פה? מי יעודד אותנו להיות ישרים? מוסריים?

אז יש עמותה שהוקמה בדיוק כדי לעזור לעובדים שחושדים או יודעים על שחיתות במקום העבודה שלהם.

הטיפ הכי טוב שאני יכולה לכתוב פה זה שלפני שעושות.ים  צעד, חייבים להתייעץ, קבלו ייעוץ מקצועי. עוגן זאת עמותה ללא מטרות רווח.

- אשמח לדעת את דעתכן.ם בנושא אפשר לכתוב לי פה בתגובות

ויותר מאשמח שתהפכו לעקובות.ים  בבלוג – (בלחיצה קטנה למעלה בתחילת הדף)

ותודה,

מאיה

 

עוד מהבלוג של מאיה כהן בן שלוש

תנוחי, אחותי, תנוחי....

הי מה שלומך? לא כתבתי פה שנים ויש להוסיף שגם לא בשום מקום במיוחד, בזמנו כשפתחתי את הבלוג לא ממש הבנתי מה אני עושה אבל הרגשתי שאני חייבת לכתוב ועכשיו אחרי כמה שנות גלות כתיבתית שהילדים קצת גדלו יש לי המון זמן, אפילו מנוחת...

תגובות

פורסם לפני 5 years

נשות הועד

טוב אז במקום לשבת ולראות דה וויס, (אופס), אקס משהו או במקום ללמוד על הפילוסופים הגדולים (ובעיות המוסר שהם העלו) למבחן הקרב ובא, אני עמוק בענייני הוועד ובמקרה שהיה השבוע. מחר שביתה, כל תלמידי רמת גן (כמעט כולם )יתחילו את...

תגובות

פורסם לפני 5 years

" יתומה חסרת מנוח "

הי מה קורה? באמת שאני מתעניינת בכן ורוצה לדעת מה שלומכן, איך עבר החופש המאוד גדול? אז זהו שאני רק עכשיו מתחילה לנשום, מאוגוסט שלושתם היו בבית, אין צורך להוסיף נכון? אז לא , רק אציין בקטנה שזה שנתנו לנו כמה ימי חסד להתארגן...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה