הבלוג של מאיה כהן בן שלוש

מאיה בארץ הפלאות

אישה, ישראלית, נשואה ל ד', אמא ל 3 ילדים, הגדול, המתבגרת והקטנה. אני מרצה בתחום התפתחות רוחנית. בלוגרית בסלונה, כותבת טור קבוע במקומון רמת גן פור יו. עברתי המון אתגרים בחיי וכל כך הרבה שינויים והיום אני הכי אני שאי פעם... +עוד

אישה, ישראלית, נשואה ל ד', אמא ל 3 ילדים, הגדול, המתבגרת והקטנה. אני מרצה בתחום התפתחות רוחנית. בלוגרית בסלונה, כותבת טור קבוע במקומון רמת גן פור יו. עברתי המון אתגרים בחיי וכל כך הרבה שינויים והיום אני הכי אני שאי פעם רציתי להיות. אתם.ן יותר ממוזמנות ומוזמנים להציע לי חברות בפייס, אני חיה שם וגם כאן. תודה והמון אהבה ממני.

עדכונים:

פוסטים: 58

עוקבים: 14

החל מפברואר 2011

הסרט עוסק בשתי נשים שברחו מכורדיסטן, שתיהן מנקות בתים, הן שכנות, יש להן יחסים יפים והשיחות ביניהן גורמות לנו להבין המון, על ההיסטוריה שלהן, על האמונות שלהן, אחת אופטימית וחזקה והשנייה הפוכה ממנה לגמרי, הוא עוסק במקומות הכי כואבים של הקיום, בצורה כל כך יפה שאי אפשר שלא להתאהב בדמויות, את רוצה לעזור להן, לשבת איתן לשיחה, לחבק.

21/10/2016

 

אתמול בלילה קפצה אליי חברה טובה שלי, חברות מגיל 9, מכירות טוב אחת את השנייה, ישבנו במרפסת, ד’ היה אצל חבר ואני תכננתי להכנס מוקדם לישון, אבל אז ג’ התקשרה ושאלה אם זה נוח, תוך כמה דקות היינו ישובות עם שתי כוסות יין ואני גם עם סיגרייה, מפטפטות, על החיים ואז נזכרתי בסרט הזה, סיפרתי לה עליו, ואמרתי לה איזו זכות יש לנו לשבת ככה במרפסת ולפטפט, ללא פחד עם המון אהבה, פטפוטים ערכיים, שיחות על אלוהים וכזה, ואנחנו שתי נשים עצמאיות שמנסות להגיע לגיל 40 הכי צעירות שיש, הכי עומדות במטרות וביעדים שהצבנו לעצמינו, כל אחת לעצמה, שתינו יושבות ואני מספרת לה איך שתי הדמויות הראשיות של הסרט מרגשות, כל הסרט הייתי כמהופנטת,  נשים שלא חושבות על טיפול מיזותרפיה נגד קמטים, הן נשים שמנקות בתים לנשים שהולכות לטיפולים מצעירים, מה שיפה במערכת היחסים הכל כך מיוחדת שלהן, שכל אחת מהן מייצגת השקפת עולם שונה, אחת חזקה, אחת חלשה, שתיהן פליטות, חיות בשכונת עוני, הילדה המדהימה שמשחקת להפליא( כולן משחקות להפליא) יסמין שמה, היא מדהימה, הילדה הזו מייצגת מליוני ילדים במצבה, ילדים פליטים שנאלצו לברוח ולמצוא מקלט במדינה זרה, הילדה הזו, היא ילדה שאין לה מסגרת חינוכית ללכת אליה כל בוקר, היא ממש כמו עוד מליוני ילדים ברחבי העולם, ילדים ללא בית, חינוך, ביטחון ועתיד מבטיח לא מצפה להם.

הסרט עוסק בשתי נשים שברחו מכורדיסטן, שתיהן מנקות בתים, הן שכנות, יש להן יחסים יפים והשיחות ביניהן גורמות לנו להבין המון, על ההיסטוריה שלהן, על האמונות שלהן, אחת אופטימית וחזקה והשנייה הפוכה ממנה לגמרי, הוא עוסק במקומות הכי כואבים של הקיום, בצורה כל כך יפה שאי אפשר שלא להתאהב בדמויות, את רוצה לעזור להן, לשבת איתן לשיחה, לחבק.

הצילום נפלא בסרט הזה, את מרגישה שאת חלק מהן.

בשנים האחרונות אני מתחברת יותר לסרטים זרים כאלו ללא סוף הוליוודי, פסטיבל חיפה מציג בפעם ה -32 מגוון סרטים עשיר ורחב ממדינות שונות.

מטלית אבק זכה בפרס הסרט הטוב ביותר, תורכיה 2016 , זוכה לתשבוחות רבות בעולם.

לדעתי הסרט עשוי כל כך טוב מכל הבחינות, סרט חובה במיוחד אם אתם אוהבים לחוות קתרזיס, אז זה סרט מצויין שפותח את הלב ואת פתחי הדמעות.

לא הפסקתי לבכות כשנגמר הסרט, רציתי לראות עוד, שיהיה המשך, שנדע עליהן עוד, בכיתי כי מה אני יכולה לעשות למענן ? ואיך ג’ אמרה לי “קודם עניי עירך” ! אז אני אומרת גם עניי עירי וגם זרים כי כולנו בסופו של דבר חוזרים למקום אחד, לאדמה או לשמיים זה לא משנה אנחנו אנושות אחת , עולם אחד, שתינו מעריכות את החיים הלא פשוטים כאן, הפער הזה בין הנשים של הסרט לנשים שאני ו ג’ הוא עצום ועצוב.

אני אוהבת את החיים וכל יום הוא מבחינתי נס, כל יום שכולם בריאים סביבי, כל יום שעובר בשלום, כל תינוק שנולד לעולם הזה הוא עולם ומלואו של פלא ויצירת מופת של הבריאה.

מהסרטים שילוו אותי כל החיים.

1068_movie_poster

  • בימוי אהו אוזטורק (סרט ביכורים )

  • תסריט אהו אוזטורק

  • צילום מרים יאבוז

  • פסטיבלים ברלין, איסטנבול (פרסי הסרט הטוב, השחקנית והתסריט)

  • משחק-אסיה דינקסוי, נזאן קסאל, סרה ילמז, דידם אינסלל

הקולנוע מאפשר לנו להחשף לסיפורי חיים, לצערי הסרט הזה, הוא סיפורם של רבים ורבות בעולם הזה.

תודה,

מאיה.

עוד מהבלוג של מאיה כהן בן שלוש

תנוחי, אחותי, תנוחי....

הי מה שלומך? לא כתבתי פה שנים ויש להוסיף שגם לא בשום מקום במיוחד, בזמנו כשפתחתי את הבלוג לא ממש הבנתי מה אני עושה אבל הרגשתי שאני חייבת לכתוב ועכשיו אחרי כמה שנות גלות כתיבתית שהילדים קצת גדלו יש לי המון זמן, אפילו מנוחת...

תגובות

פורסם לפני 3 years

נשות הועד

טוב אז במקום לשבת ולראות דה וויס, (אופס), אקס משהו או במקום ללמוד על הפילוסופים הגדולים (ובעיות המוסר שהם העלו) למבחן הקרב ובא, אני עמוק בענייני הוועד ובמקרה שהיה השבוע. מחר שביתה, כל תלמידי רמת גן (כמעט כולם )יתחילו את...

תגובות

פורסם לפני 3 years

" יתומה חסרת מנוח "

הי מה קורה? באמת שאני מתעניינת בכן ורוצה לדעת מה שלומכן, איך עבר החופש המאוד גדול? אז זהו שאני רק עכשיו מתחילה לנשום, מאוגוסט שלושתם היו בבית, אין צורך להוסיף נכון? אז לא , רק אציין בקטנה שזה שנתנו לנו כמה ימי חסד להתארגן...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה