הבלוג של מאיה כהן בן שלוש

מאיה בארץ הפלאות

אישה, ישראלית, נשואה ל ד', אמא ל 3 ילדים, הגדול, המתבגרת והקטנה. אני מרצה בתחום התפתחות רוחנית. בלוגרית בסלונה עובדת ברשת ערוץ 13 אני אוהבת לכתוב את החיים. אתם.ן יותר ממוזמנות ומוזמנים להציע לי חברות בפייס, אני חיה שם... +עוד

אישה, ישראלית, נשואה ל ד', אמא ל 3 ילדים, הגדול, המתבגרת והקטנה. אני מרצה בתחום התפתחות רוחנית. בלוגרית בסלונה עובדת ברשת ערוץ 13 אני אוהבת לכתוב את החיים. אתם.ן יותר ממוזמנות ומוזמנים להציע לי חברות בפייס, אני חיה שם וגם כאן. תודה והמון אהבה ממני.

עדכונים:

פוסטים: 59

החל מפברואר 2011

אחד הסוכנים אומר בכתבה שהעלתה איילה חסון, כי יש את הבנות שזה לא מפריע להן! באמת? נראה לך מר סוכן יקר שאותה צעירה/ קטינה יודעת ומבינה משהוא על החלטות בחיים שלה?

28/07/2016

 פעם אמרה לי משהיא חכמה “הכל אפשר להגיד, רק יש דרך לומר את הדברים” משפט חכם, לשמחתי פגשתי בחיי, פוגשת ועוד אפגוש המון נשים חכמות, מצליחות, חזקות, עצמאיות, מתרוצצות בין אלפי מטלות, רעננות ויפות, לכולן היה מזל, מזל הכוונה שלכולן היה את הקול הפנימי הזה שלא ויתר להן ואיפשר להן לעשות את הבחירות הנכונות, לא להמצא במצבים שהן נאלצו לבחור בחירה מתוך אפשרויות דלות ואני כותבת על נשים שעברו המון בחיים שלהן, רוב הנשים שאני מכירה עברו ניצול, פגיעה, הטרדה מינית, כולן חוו החפצה בדרך כזו או אחרת.

אבל יש את קבוצת הנשים השקופות, נשים שחלמו להציל את המשפחה הענייה שלהן, שרצו חיים טובים, לצאת ממעגל העוני, או האלימות אותן חוו בילדות, המון בנות יפות גדלות על החלום שהן יהיו דוגמניות מצליחות ובכסף שירוויחו הן יצילו את משפחתן מעוני קשה, מה שקורה אחת למיליון, יפות יש בלי סוף.

צילום מסך

לפני 7 שנים, התנדבתי בסלעית, מרכז שיקום לנשים במעגל הזנות, במשך שנה, לשעה שבועית הגעתי להקשיב לבנות ורק להיות שם בשבילן, לא אשקר זאת הייתה חוויה לא פשוטה, לראות נשים שאי אפשר לקרוא להן נשים, הגוף שלהן גמור מסמים ואלכוהול שהן צרכו במשך שנים כדי ליצור ניתוק מהעולם בו הן חיות, עולם אלים וקשה. יום אחד הגיעה לשיקום משהיא שהייתה מוכרת לי מאוד, לא האמנתי שאני מזהה אותה, שמרתי על כבודה, לא הראיתי לה שאני מזהה וכל הזמן הסתובבה לי בראש השאלה,  ”איך יכול להיות שדוגמנית צעירה ויפה כמוה נמצאת במקום כזה?”

תמיד סרסרו נשים יפות וחלשות, מאז ומעולם, כדי להגיד לא, כדי לברוח מיחסים בעייתים צריך הרבה אמונה בעצמך והמון כוח, אם סוכן דוגמניות מסרסר אותן לליווי פלוס הרפייה ומסביב כולם יודעים אז אנחנו באמת חיים פה כסדום.

הרי צעירה ויפה ששואפת להצליח לא יודעת לאיזה עולם היא נכנסת, אם ציפי רפאלי לא אמא שלה והיא לא עשויה מחומר אנושי חזק כזה שליטפו לה את האגו וקיבלה מסר בבית שאם לא תצליח אבא ואמא מחכים לה ונמצאים שם בשבילה אז רוב הסיכויים שינצלו אותה, אם היא חלשה מאוד כי בבית שלה ניצלו אותה אז היא מורגלת לזה ובקלות יסרסרו אותה עד זוב דם, יסממו אותה ויגרמו לה להתמכר, זאת השיטה, אף צעירה לא באמת רוצה לעסוק בזנות, אבל כמעט לכל צעירה יש חלום להיות דוגמנית ולהצליח בדרך הקלה, אין דרך קלה בחיים האלו והיופי הוא זמני כמו הנעורים.

בלונדון יש כ 2000 בתי בושת, 80% מהנשים בזנות הן זרות, מסובכות כלכלית עם מאפיה או שהמשפחה חייבת כספים, (בדיוק ראיתי את הדוקו  ”הג’וב הבריטי שלי” עוסק בנושא ) נשים מגיעות לעולם הזנות ממקום חלש, ממקום שהמחשבות בו מצומצמות ואין בו בחירה של ממש ואין בו אופציות אחרות, אין מי שירים אותן אבל יש את מי שיוריד אותן למעמקי המצולות, משם יהיה להן קשה מאוד לעלות.

 זה העניין הזה שהיום נהוג לסרסר דוגמניות שלא סוגרות קמפיינים, דוגמניות ליווי, אחד הסוכנים אומר בכתבה שהעלתה איילה חסון, כי יש את הבנות שזה לא מפריע להן! באמת? נראה לך מר סוכן יקר שאותה צעירה/ קטינה יודעת ומבינה משהוא על החלטות בחיים שלה?

צילום מסך

מה שהכי מעצבן שיש את אלו שיודעים ושותקים, בעיקר מקומם אותי שמדובר בקטינות, דוגמנית ליווי בת 14, זה ממש שידול לזנות ופדופיליה, אז אני רותחת שיש את אלו שיודעים על מה שקורה ויושבים בשקט  “כי מה לעשות אין בשוק קמפיינים ואין עבודה”, אבל יש מבוגרים עשירים שרוצים דוגמנית לידם ואם הם משלמים עליה ו “מפנקים אותה, מראים לה את העולם הגדול” אז מותר לעשות בה מה שרוצים, כי ככה זה בחיים, בעל המאה הוא בעל הדיעה והסוכן צריך לגלגל את העסק.

עוד מהבלוג של מאיה כהן בן שלוש

תנוחי, אחותי, תנוחי....

הי מה שלומך? לא כתבתי פה שנים ויש להוסיף שגם לא בשום מקום במיוחד, בזמנו כשפתחתי את הבלוג לא ממש הבנתי מה אני עושה אבל הרגשתי שאני חייבת לכתוב ועכשיו אחרי כמה שנות גלות כתיבתית שהילדים קצת גדלו יש לי המון זמן, אפילו מנוחת...

תגובות

פורסם לפני 5 years

נשות הועד

טוב אז במקום לשבת ולראות דה וויס, (אופס), אקס משהו או במקום ללמוד על הפילוסופים הגדולים (ובעיות המוסר שהם העלו) למבחן הקרב ובא, אני עמוק בענייני הוועד ובמקרה שהיה השבוע. מחר שביתה, כל תלמידי רמת גן (כמעט כולם )יתחילו את...

תגובות

פורסם לפני 5 years

" יתומה חסרת מנוח "

הי מה קורה? באמת שאני מתעניינת בכן ורוצה לדעת מה שלומכן, איך עבר החופש המאוד גדול? אז זהו שאני רק עכשיו מתחילה לנשום, מאוגוסט שלושתם היו בבית, אין צורך להוסיף נכון? אז לא , רק אציין בקטנה שזה שנתנו לנו כמה ימי חסד להתארגן...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה