הבלוג של מאיה כהן בן שלוש

מאיה בארץ הפלאות

אישה, ישראלית, נשואה ל ד', אמא ל 3 ילדים, הגדול, המתבגרת והקטנה. אני מרצה בתחום התפתחות רוחנית. בלוגרית בסלונה עובדת ברשת ערוץ 13 אני אוהבת לכתוב את החיים. אתם.ן יותר ממוזמנות ומוזמנים להציע לי חברות בפייס, אני חיה שם... +עוד

אישה, ישראלית, נשואה ל ד', אמא ל 3 ילדים, הגדול, המתבגרת והקטנה. אני מרצה בתחום התפתחות רוחנית. בלוגרית בסלונה עובדת ברשת ערוץ 13 אני אוהבת לכתוב את החיים. אתם.ן יותר ממוזמנות ומוזמנים להציע לי חברות בפייס, אני חיה שם וגם כאן. תודה והמון אהבה ממני.

עדכונים:

פוסטים: 59

החל מפברואר 2011

הבת שלי נהנתה מהחוויה וגם למדה שלפני 120 שנה לא היה מקובל שאישה תלבש מכנסיים, היא כל כך שמחה שהיא נולדה בעידן המודרני ולא נאלצת להסתובב ולהתהלך עם שמלות מלמלות וכל מיני שימשיות ומטפחות תחרה.

26/07/2016

מי הזיז את התמונה שלי?
כתיבת מחזה ובימוי- נוגה אלגום
מוסיקה ומשחק- בועז פלג
שחקנית – רוני דותן
מוצגת במוזיאון תל אביב.
אני שרופה על מוזיאונים ובפרט על מוזיאון תל אביב, בכל חופשה אני סוחבת את ילדיי לתערוכה או הצגה במוזיאון, אני מוצאת שחווית המוזיאון היא מאין מקלט/ מבצר לכמה שעות, מפני החום ומפני המון ילדים והורים מותשים שמחפשים איך להעביר עוד יום בחופש הגדול (או סתם עוד חופש ארוך), אני אוהבת את זה שהילדים חייבים ללמוד לדבר בשקט ולא לרוץ וגם במוזיאון  אווירת חו”ל,  עם השנים הם בעצמם פתחו אהבה לסיור במוזיאון ואין צורך בשכנועים.
דיוקן שמתעורר לחיים
ההצגה מתרחשת בגלריה בתוך המוזיאון, חוויה בפני עצמה, הבמה היא רחבת הגלריה, הילדים יושבים באמצע על מחצלת ויש אוירה אינטימית, השומרת ברכה מגלה שדמות נעלמת מן התמונה ויוצאת אל המציאות, דיוקן של נגן כינור מלפני 200 שנה, מתעורר לחיים ולא יודע איפה הוא, ברכה והוא יוצאים למסע  בין הציורים שבגלריה, כל דמות מתקופה שונה ומאפיינה באים לידי ביטוי בטקסט עשיר ומשעשע, מדגיש את ההבדלים בין הדמויות שחיו פעם לחיים המודרניים, השחקנים חיים על הבמה ומצליחים לרגש ולהצחיק, משתפים את הקהל, ההצגה סוחפת ומעשירה את הצופה במידע היסטורי נשי  עם קריצה פמינסטית.
הבת שלי נהנתה מהחוויה וגם למדה שלפני 120 שנה לא היה מקובל שאישה תלבש מכנסיים, היא כל כך שמחה שהיא נולדה בעידן המודרני ולא נאלצת להסתובב ולהתהלך עם שמלות מלמלות וכל מיני שימשיות ומטפחות תחרה.

הצגה מתאימה לגילאי 6 ומעלה.

קהל פעיל ומקבל חלק בהצגה

ההצגה הזכירה לי את יצירת המופת “תיבה רוסית” (אלכסנדר סוקורב) העלילה של הסרט מתרחשת גם היא בתוך המוזיאון ודמות שמתעוררת לחיים לא מבינה איפה היא חיה, סרט חובה לאוהבי אומנות.
אני חושבת שאם המוזיאון היה משקיע עוד טיפה מבחינה תקציבית והיו דואגים לגיטרה עתיקה או לפחות אחת שנראית ככה אז עבורי החוויה הייתה מושלמת, אבל רק לי זה הפריע.
קחו את הילדים ותהנו, גם מההצגה וגם מסיור במוזיאון.
תודה,
מאיה.

עוד מהבלוג של מאיה כהן בן שלוש

תנוחי, אחותי, תנוחי....

הי מה שלומך? לא כתבתי פה שנים ויש להוסיף שגם לא בשום מקום במיוחד, בזמנו כשפתחתי את הבלוג לא ממש הבנתי מה אני עושה אבל הרגשתי שאני חייבת לכתוב ועכשיו אחרי כמה שנות גלות כתיבתית שהילדים קצת גדלו יש לי המון זמן, אפילו מנוחת...

תגובות

פורסם לפני 5 years

נשות הועד

טוב אז במקום לשבת ולראות דה וויס, (אופס), אקס משהו או במקום ללמוד על הפילוסופים הגדולים (ובעיות המוסר שהם העלו) למבחן הקרב ובא, אני עמוק בענייני הוועד ובמקרה שהיה השבוע. מחר שביתה, כל תלמידי רמת גן (כמעט כולם )יתחילו את...

תגובות

פורסם לפני 5 years

" יתומה חסרת מנוח "

הי מה קורה? באמת שאני מתעניינת בכן ורוצה לדעת מה שלומכן, איך עבר החופש המאוד גדול? אז זהו שאני רק עכשיו מתחילה לנשום, מאוגוסט שלושתם היו בבית, אין צורך להוסיף נכון? אז לא , רק אציין בקטנה שזה שנתנו לנו כמה ימי חסד להתארגן...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה