הבלוג של מאיה כהן בן שלוש

מאיה בארץ הפלאות

אישה, ישראלית, נשואה ל ד', אמא ל 3 ילדים, הגדול, המתבגרת והקטנה. אני מרצה בתחום התפתחות רוחנית. בלוגרית בסלונה עובדת ברשת ערוץ 13 אני אוהבת לכתוב את החיים. אתם.ן יותר ממוזמנות ומוזמנים להציע לי חברות בפייס, אני חיה שם... +עוד

אישה, ישראלית, נשואה ל ד', אמא ל 3 ילדים, הגדול, המתבגרת והקטנה. אני מרצה בתחום התפתחות רוחנית. בלוגרית בסלונה עובדת ברשת ערוץ 13 אני אוהבת לכתוב את החיים. אתם.ן יותר ממוזמנות ומוזמנים להציע לי חברות בפייס, אני חיה שם וגם כאן. תודה והמון אהבה ממני.

עדכונים:

פוסטים: 59

החל מפברואר 2011

האיש והאגדה נתן כוח להמון אנשים בשנים האחרונות לקח על עצמו לטפח דור צעיר בג’נין והקים את תיאטרון החופש, שם נתן לצעירים חופש ביטוי וריפוי, נתן להם את זכות הבחירה לראות דברים מפרספקטיבה שונה , איפשר להם לחלום לחשוב שאולי אפשר גם אחרת….הוא מכיר אותנו היטב היה חלק מהתלאביביות ,הוא הוא הקונפליקט הישראלי פלסטינאי בהתגלמותו.

10/04/2011

ג’ול הגדול, עצוב לי מאוד על האיש הענק הזה, הכרנו כשהייתי בת 21 באודישן , הוא אמר לי לבוא ללמוד בסטודיו שאז לימד משחק,כמובן שישר הלכתי להרשם וחיכיתי שיתחיל השיעור איתו לראות האם הוא זוכר אותי. כמובן שזכר. מלבד היותו גבר נאה חסון ויפה ,עיניו דברו ושתיקתו וחיוכיו היו מלאי עוצמה. היה מורה ובמאי מדהים, היה קורא את השחקנים כמאבחן פסיכולוגי  כאילו רואה את תסריט חייו של האדם שעומד מולו, תמיד דייק בראייתו, אף פעם לא פיספס. ג’וליאנו היה בשבילי מורה במאי וחבר,  הוא מאוד האמין בי ואהב אותי כאחות קטנה.  מעולם לא ניסה לכפות עליי את עצמו, הייתי ייראת כבוד מולו ,בהתחלה פחדתי שהוא עוד אחד מהחראות התל אביבים שרוצים רק לזיין  (וגם היו סיפורים על כמה שהוא מוטרף……בנסיבות חייו גם אני הייתי נטרפת ), אך לא הוא לקח אותי תחת חסותו כאחותו הקטנה , הוא היה מדהים בעיני כולם,כל הסטודנטיות, גם הלסביות רצו שיעשה להם “טובה”… למדתי ממנו המון ואני מודה לו .

תמיד כשישבנו במקומות ציבוריים כמו בתי קפה ובארים הוא היה מתבטא בחופשיות וזורק לאויר בטון דרמתי  משפטים שהיו מותירים את החלל סורר שתיקה וזרמים של אש היו עפים באויר. בחיוך ומבלי לדפוק חשבון ולחשוב מה יגידו היה מדבר אלינו הישראלים התלאביבים בחדות וישרות שלא מאפשרת לצד השני להגיב ,רצה לעורר אותנו מהבועה התל אביבית . שפתו היתה רהוטה כמשורר, אני לא מסוגלת לצטט משפט אחד שלו פן אני אחטא במילותיי…אהבתו לאומנות היתה עמוקה ועוצמתית אמונתו ודרכו הייתה חסרת פשרות.

האיש והאגדה נתן כוח להמון אנשים בשנים האחרונות לקח על עצמו לטפח דור צעיר בג’נין והקים את תיאטרון החופש, שם נתן לצעירים חופש ביטוי וריפוי, נתן להם את זכות הבחירה לראות דברים מפרספקטיבה שונה , איפשר להם לחלום לחשוב שאולי אפשר גם אחרת….הוא מכיר אותנו היטב היה חלק מהתלאביביות ,הוא הוא הקונפליקט הישראלי פלסטינאי בהתגלמותו.

אני לא מאמינה שגיבור כזה הלך לנו ככה סתם באמצע החיים, אילצו אותו ללכת כדי שכל הטוב שהביא עימו ייעלם כלא היה,  אני לא מאמינה שיקום עוד אחד כמו ג’ול אין עוד אנשים כאלה,אמיצים שנלחמים למען החופש,חופש הביטוי וחופש הבחירה וההבנה שלכולנו יש זכות לחיות כל אחד באשר הוא.

לא משנה שהאיש היה שנוי במחלוקת לדעתם של רבים ,היה לו תפקיד חשוב בחייהם של המון אנשים.

הייתה לי הזכות להכירו באופן אישי ואני מצרה וכואבת על הרצח האיום ,רצחו את המנהיג הכי גדול שהיה להם… מוות טראגי ומעבר לאובדן של משפחתו שהוא כאב עצום , לשאר האנשים ולעולם בכלל הוא יחסר .

אין אנשים אמיצים כאלה ,הוא ראוי להערכה.

אני שולחת לנשמה שלך המון אהבה איפה שלא תהייה ,אני תמיד אזכור אותך ואת הטוב שהבאת לעולם…………

אני מאחלת לנשמה שלך שתתעלה ותקבל אין סוף של אהבה וריפוי . תשמור עלינו משם…..

אני מקדישה לנשמה של ג’ול  את הביצוע של די. ג’יי עמיאד וליבי לשיר של ניקה קוסטה .

http://www.youtube.com/watch?v=uzRz0SselGo

עוד מהבלוג של מאיה כהן בן שלוש

נשות הועד

טוב אז במקום לשבת ולראות דה וויס, (אופס), אקס משהו או במקום ללמוד על הפילוסופים הגדולים (ובעיות המוסר שהם העלו) למבחן הקרב ובא, אני עמוק בענייני הוועד ובמקרה שהיה השבוע. מחר שביתה, כל תלמידי רמת גן (כמעט כולם )יתחילו את...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תנוחי, אחותי, תנוחי....

הי מה שלומך? לא כתבתי פה שנים ויש להוסיף שגם לא בשום מקום במיוחד, בזמנו כשפתחתי את הבלוג לא ממש הבנתי מה אני עושה אבל הרגשתי שאני חייבת לכתוב ועכשיו אחרי כמה שנות גלות כתיבתית שהילדים קצת גדלו יש לי המון זמן, אפילו מנוחת...

תגובות

פורסם לפני 4 years

" יתומה חסרת מנוח "

הי מה קורה? באמת שאני מתעניינת בכן ורוצה לדעת מה שלומכן, איך עבר החופש המאוד גדול? אז זהו שאני רק עכשיו מתחילה לנשום, מאוגוסט שלושתם היו בבית, אין צורך להוסיף נכון? אז לא , רק אציין בקטנה שזה שנתנו לנו כמה ימי חסד להתארגן...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה