הבלוג של Edri Maya

ריכוז בהפרעה

סופרת 'סערה מדברית', לומדת לתואר ראשון, רעיה ואמא במשרה מלאה. מאמינה גדולה ב"תהיה האדם שאתה רוצה לפגוש".

עדכונים:

פוסטים: 79

החל ממאי 2014

10409417_10204113457341930_5146385595808374269_n

“אמא אני רעב!!”  קריאה זו ,מבשרת את הסימן הראשון לכך שהשפעת הכדור פגה. “תתכונני” אני מביטה פנימה לתוך נפשי בנשימה עמוקה ומעירה את האישה החזקה שבי.

האישה החזקה שבי ,לא אמיצה במיוחד, היא לא איזו גיבורת על, אלא פשוט סבלנית יותר, יש לה נשמה ענקית והיא יכולה לספוג ולהכיל המון, היא אינה נשברת  במהירות ולכן חשוב לי מאוד להעיר אותה.

אני עוקבת  אחריו בדריכות כשהוא מתחיל להסתובב בבית כמי שמחפש אבידה ואינו מוצא..מחפש ומחפש מסתובב ומסתובב, המקרר נפתח ונסגר, מגירת החטיפים מורידה מפלס והוא מתחיל להשמיע תלונות ומחפש את אחיו הגדול כדי ליצור מריבה שתעסיק אותו עד יעבור ריבאונד, המריבה בדר”כ מתפתחת לצעקות, בכי, תלונות בלתי פוסקות אני משתדלת לעצור זאת בשלב מוקדם ולהבין מה בדיוק גורם לסערת הרוחות כל מה שצריך ולרוב עוזר, זו הסחת דעת ותעסוקה חדשה במקום המריבה כמו יציאה עם הכלבים לפארק או טיול בקניון,משחק במחשב ואפילו סתם רכיבה על האופניים.

כחלק מן האבחון שעשינו לילד, נעשתה לנו ההורים שיחה המסבירה מה קורה בהפרעת קשב ,הנוירולוג ציין בפנינו שזה נקרא הפרעה בעיקר מכיוון שזה מפריע למגוון גורמים ולאורך זמן . הוא הסביר שאצל הילד נוצר צורך “להעיר” את החלק הזה ,המוח הקדמי מיצחי ולכן הוא חסר שקט, קופצני, מציק,אוכל הרבה, מפטפט ,מפריע וכדי להעסיק את עצמו לרוב ייגש לשחק במשחקי אקשן במחשב או לטלוויזיה שם הכל צבעוני יותר ומהיר יותר בדיוק כמוהו.

הוסבר לנו שמה שקורה בריבאונד זה שלמעשה השפעת הכדור מתפוגגת ואז שוב קיים הצורך הזה בעוררות.(במקרה שלי -כפליים כי יש לי שני ילדים תחת טיפול תרופתי,כפליים רועש ,כפליים מאתגר, כפליים  ס ב ל נ ו ת).

הבנים יושבים זה מול זה ספק משועשעים ספק מתכסחים, ויורים זה לקראת זה מטחי מילים ורימוני העלבה לרגע אחד מישהו מתפוצץ מצחוק ותוך שניה הוא צועק הצילו וכך זה מתחלף בין השניים, אני מרשה להם ל”תקשר”,לריב ,עד שזה גולש לידיים ושם אני מתערבת ומפנה כל אחד למצוא לעצמו עיסוק מעניין יותר ומציל חיים.

לא תמיד חווית הריבאונד מעלה חיוך ונפתרת במטה קסם, היא יכולה להיות מאוד ממוטטת ומתישה, לפעמים התסכול גדול יותר ומלווה בבכי וצעקות ללא סיבה ממשית ולאורך זמן רב יותר, כל מה שהצטבר בבטן באותו היום ואפילו משבוע שעבר על אף שאינו רלוונטי יותר פשוט גולש החוצה , אני עומדת שם מכילה את כל לבה הגועשת והגולשת ממנו החוצה מנסה להבין מי נגד מה ?מנסה לזהות אם זה הזמן לשיחה מרגיעה או שפשוט אירוע של “תעזבי אותי ולכי מכאן” זה קשה אבל ניתן לטיפול צריך המון כוחות והמון סבלנות צריך כושר זיהוי ואבחנה וצריך לדעת שניתן לנהל את זה ואוטוטו זה עובר. וזה עובר…

בשעות האלו  של הריבאונד שמתרחשות  בין השעות 16-18 בערב אין מצב לשבת להכין שיעורי בית או להתכונן למבחן ולגביי זה אומר שאין מצב לשבת לכוס קפה עם חברה או לצאת לאיזה אימון או הליכה כל העיסוקים והתחביבים חייבים להדחות לשעות מאוחרות יותר.

וכשזה עובר זה הזמן להתארגן ליום המחרת, להכין בגדים, לשים מערכת  בתיק למחר, לבדוק מה בכריך?, להתקלח, לפטפט , לאכול יחד ארוחת ערב ואז לצאת לאיזה טיול רגלי קצר.

לכל המצקצקים בלשונם ולכל מרימי הגבה- הבינו ,הבנים שלי לא קיבלו טיפול תרופתי כדי שלמורה או לי ,יהיה שקט, אלא כדי שהשקט יהיה בתוכם . מי שלא מבין לא יודע ולא יידע לעולם.

לפעמים אני תוהה מי משכניי ועוברי האורח החולפים ליד ביתי שואל את עצמו מה לעזאזל קורה בבית הזה? זה נשמע רע ,זה נשמע “חסר חינוך” זה נשמע כמו מתוך סרט מטורף לרגע..  אבל אני יודעת שברגעים שזה נשמע מבחוץ כמו צעקות אימה ושבר זוהי רק שעה שתכף עוברת, אני יודעת שאני מלווה אותם בכל הרגע הזה ובנוסף אני יודעת מה שאף אחד משכניי או עוברי האורח לא יודעים ,שהבנים שלי מגיעים להישגים בבית הספר וחווים הצלחה בתחום הלימודי ובתחום החברתי,שיש לי ילדים בעלי שפה גבוהה ותחומי העניין עשירים ושהם יודעים מה שאף ילד בגילם לא יודע ,הם מתעניינים בעובדות ,במחקרים ,בהמצאות ,באסטרונומיה, במדע ,במחשבים ועוד. רק אתמול שואל אותי הבן האם ידעתי שכל הנמלים בעולם שוקלות יותר מבני האדם יחד? ידעתם? אני לא.

כמוני יש עוד הורים רבים לילדים בעלי הפרעת קשב ,עבורנו רכבת ההרים הזו שנעה בין גבהים לתהומות לפעמים במהירות חסרת שליטה ,מביאה איתה חוויות רצופות למידה ומצבים חדשים להתמודד איתם. אותי בתור אימא זה נורא מאתגר ,אני כל הזמן לומדת דברים חדשים על עצמי מגלה בתוכי כוחות שלא ידעתי שקיימים ,מעיינות בלתי נדלים של סבלנות ואהבה. מהם אני שואבת כוחות ליום המחרת, לריבאונד הכפול הבא.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של Edri Maya

תצוגה מקדימה

הבלוגים האבודים שלה.

  "את לא מבינה .זה באמת משמים." אמרה לי אילת סווטיצקי בשיחתנו אתמול בלילה. אחרי שהתפרצתי עליה שעת לילה מאוחרת ללא שום התחשבות בשעה, רק הדחף העז שתפס אותי לנער...

תצוגה מקדימה

אישה ללא הפסקה

"אני חייבת לצאת, אז תבואי עכשיו, יש לי רק כמה דקות " כך היא מאיצה בי להגיע לראיון לפני שהיא רצה אל התור שקבעה למספרה, איילת מצליחה לדחוק לתוך לוח הזמנים העמוס שלה גם כמה דקות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

חמותי ואני - סיפור אהבה

   בבקשה בלי הרמת גבות ,אין פה שום נימה של הומור, בחיי, סיפור אהבה. חוץ מאשר נושא אחד – האוכל, בעלי וילדיי תמיד יטענו שהיא מבשלת טוב יותר ממני, אופה טוב יותר ממני, וזוהי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה