הבלוג של Edri Maya

ריכוז בהפרעה

סופרת 'סערה מדברית', לומדת לתואר ראשון, רעיה ואמא במשרה מלאה. מאמינה גדולה ב"תהיה האדם שאתה רוצה לפגוש".

עדכונים:

פוסטים: 79

החל ממאי 2014

איך קרה שחייל שהמוטיבציה לשרת כלוחם בוערת בו, חייל שבהמלצת מפקדיו נמצא בדרכו לתפקיד פיקודי, יושב מתוסכל, חסר אונים וחסר מעש בבסיס ללא כל סיבה סבירה או הגיונית?

06/08/2019

קצת ארוך תהיו סבלניים.

זה הסיפור: הבן שלי התגייס בדיוק לפני שנה לשרת את ארצו נאמנה. בעקבות ליקוי שמיעה קל גוייס בפרופיל 64 ונשלח לטירונות 03 למורת רוחו אך ביצע אותה בהצטיינות. לאחר שסיים פנה שוב לקצין המיון בבקשה להעלות פרופיל ולשרת כלוחם, הוא ביצע את כל הבדיקות שנדרש להן והופנה לוועדה רפואית בצפון הארץ כאשר אנו מתגוררים בדרומה, אך המוטיבציה שבערה בו שרפה כל מרחק אשר נדרש לגמוע.

בוועדה הרפואית נקבעה המלצה לפרופיל 72 שמאפשר לו לשרת כלוחם. לא ארחיב כאן אך פנו אליו למיונים מהשב”כ והוא סירב כשהתברר שמדובר בתפקיד אנליסט, המנטרה שלו הייתה “אני רוצה לשרת כלוחם” בסוף כל התהליך בו היה בדחיית שירות במשך 20 ימים הוא נשלח לשרת כלוחם בגדוד לביא הבקעה, גדוד מעורב שלמד לאהוב, להעריך ולהעריץ בו את כל מפקידיו וחייליו/ותיו.

לאורך כל תקופת הטירונות בגדוד סיירים, אימון מתקדם בבסיס הגדוד 47 בלט במוטיבציה ובנחישות שלו, בעקבות כך הומלץ לו לגשת לקורס מפקדים. הוא סירב כשאמר שראשית הוא רוצה להשתפשף קצת בשטח ורק אז לצאת בהקצאה שנייה לקורס מפקדים אבל לא. התעקשו שיצא בהקצאה ראשונה, “אנחנו יודעים שאתה לא רוצה אבל מי שואל אותך?” נאמר לו בחצי הומור ואמונה מלאה ע”י המ”פ.

הבן שלי יצא חזרה לגדוד בשעה 23.00 בלילה והועבר לקורס מפקדים הראשון שנערך לגדודים המעורבים בבסיס סיירים מלא בגאווה שהנה הוא מגשים את ייעדו.

צה"ל פועל בדרכים נסתרות (צילום: שאטרסטוק / Max Zalevsky)צה”ל פועל בדרכים נסתרות (צילום: שאטרסטוק / Max Zalevsky)

אך צה”ל כמו צה”ל פועל בדרכים נסתרות.

רופאת יחידה חדשה שהגיעה לגדוד מצאה לנכון שסעיף השמיעה שאיתו בני משרת כבר שנה מהווה סעיף ליקוי שלא מאפשר לו לשרת בקורס מפקדים! הוא יצא מהקורס שבור והמום. עירבנו את המ”פ שהיה המום בעצמו, את המג”ד ניסינו לשוחח אפילו עם רופאת היחידה אך המצב נותר כפי שהוא ואף הדרדר רופאת היחידה הוציאה לו טופס 102 האוסר עליו להיחשף לרעש למשך כחודשיים. האם נבדק ע”י מומחה מטעם הצבא? לא.

האם נערכו בדיקות? לא.

האם התלונן על החמרה במצבו? לא.

אז קדימה, בואו נשבית את כל חיילי החי”ר מחשש לפגיעה בשמיעתם.

באופן פרטי לקחתי את בני לבדיקת שמיעה במכון שטיינר שם נמצא כי לא חלה ירידה מאז הבדיקה האחרונה ב-2017 בנוסף ניגשנו לפרופסור מומחה על בשמיעה ומנהל מחלקת אא”ג בסורוקה, שטען כי אמנם ישנה ירידה בתדרים הגבוהים אך מצבו אינו שונה משל יתר החיילים והומלץ על מיגון אוזניים כפי שמומלץ לכל החיילים.

אז כרגע הבן שלי יושב ומוחה בבסיס מתוסכל, חסר אונים, כל מפקדיו וחבריו לפלוגה נמצאים בשטח והוא שלא בחר להשתמט אלא לשרת את מולדתו נאמנה יושב וממתין שמשהו יקרה, ושכל הסיוט הזה יסתיים במהרה.

רופאת היחידה מתעלמת מהבדיקות שנערכו, מהמלצת הפרופסור ומבלי שיהיה כל בסיס רפואי/ מדעי הגיוני “להשבתה” הזו של בני היא ממשיכה באותו קו ומתחמקת מכל פניותינו והממצאים שהובאו אליה על ידי מיטב המומחים בתחום.

עוד מהבלוג של Edri Maya

תצוגה מקדימה

הבלוגים האבודים שלה.

  "את לא מבינה .זה באמת משמים." אמרה לי אילת סווטיצקי בשיחתנו אתמול בלילה. אחרי שהתפרצתי עליה שעת לילה מאוחרת ללא שום התחשבות בשעה, רק הדחף העז שתפס אותי לנער...

תצוגה מקדימה

אישה ללא הפסקה

"אני חייבת לצאת, אז תבואי עכשיו, יש לי רק כמה דקות " כך היא מאיצה בי להגיע לראיון לפני שהיא רצה אל התור שקבעה למספרה, איילת מצליחה לדחוק לתוך לוח הזמנים העמוס שלה גם כמה דקות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

חמותי ואני - סיפור אהבה

   בבקשה בלי הרמת גבות ,אין פה שום נימה של הומור, בחיי, סיפור אהבה. חוץ מאשר נושא אחד – האוכל, בעלי וילדיי תמיד יטענו שהיא מבשלת טוב יותר ממני, אופה טוב יותר ממני, וזוהי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה