הבלוג של Edri Maya

ריכוז בהפרעה

סופרת 'סערה מדברית', לומדת לתואר ראשון, רעיה ואמא במשרה מלאה. מאמינה גדולה ב"תהיה האדם שאתה רוצה לפגוש".

עדכונים:

פוסטים: 79

החל ממאי 2014

במקום להיות השרה הראשונה שתיצור פה תרבות ישראלית אחידה ומאוחדת כזו המתאימה לשנות ה70 של מדינת ישראל, 2018 ולעזוב את מה שהיה פעם עם אפליית העליות שהגיעו בראשית המדינה, לנטוש סוף סוף את העדתיות, הנקמה, להפסיק לחפור בפצע הזה שמת להגליד ולהתחיל ליצור משהו חדש- תרבות ישראלית.

09/04/2018

D1209-122

מירי יקרה, עלה לי.

אתמול כתבתי מילים אלו אצלי על הקיר בפייסבוק, היום, החלטתי שכדאי שמילים אלו יגיעו גם אלייך, כי באמת, הלב כואב והעצבים רופפים.

זאביק רווח וליא קניג, כך בחרת אותם, קצה מזרחי וקצה אשכנזי, את מאוד שוויונית אה?

במקום להיות השרה הראשונה שתיצור פה תרבות ישראלית אחידה ומאוחדת כזו המתאימה לשנות ה70 של מדינת ישראל, 2018 ולעזוב את מה שהיה פעם עם אפליית העליות שהגיעו בראשית המדינה, לנטוש סוף סוף את העדתיות, הנקמה, להפסיק לחפור בפצע הזה שמת להגליד ולהתחיל ליצור משהו חדש- תרבות ישראלית.

כזו שאין בה ימין ושמאל, מזרחיים ואשכנזיים או רוסים ואתיופים תרבות כזו בה האזרח הערבי- ישראלי גם נחשב, לתת מקום לכל מי שחי משרת/ לא משרת במדינה, עובד בה, חולק את העומס ולו במעט ,משלם מיסים, בואי ניצור תרבות של צברים עם ההומור השחור והדחיפה מצד אחד ועם הלב והנשמה מצד שני, העם הכנה והדמוקרטי הנלחם על זכויותיו, אך גם זה הנכנע לשגרה, העם שכואב את היסטוריית השואה היהודית אך גם מביט בחמלה לעבר השואה הסורית.

מירי, יש בישראליים כל כך הרבה יופי אז למה להיתפס בקצוות כל הזמן? למה להביט מעבר לכתף עשרות שנים לאחור ולחפש נקמה ומדון.

בת 70 היא מדינת ישראל, לא הגיע הזמן להתבגר קצת? לעזוב את ההתבכיינות ולצמוח, לפרוח, ליצור עידן חדש, תרבות יפה יותר. מה? כבר אין לאן לשאוף? רק להביט תמיד לאחור ולגרור משם קוצים שידקרו את הדור השלישי שמייחל כבר לשינוי, לקדמה, למשהו חדש, לתרבות אמיתית שיש בה משמעות ולא רק עבור האזרח אלא גם עבור המדינה.

את רוצה להיזכר כשרת התרבות? תחוללי שינוי.

סבא וסבתא שלי עלו ממרוקו עם המעט שהיה להם ועם חמישה בנים. גם להם היה קשה בשנים הראשונות כמו לכולם. אבל להם, לא היה אכפת מעושר היה אכפת להם, מחינוך, ערכים, ותרבות בשביל כלב אלו לא צריך עושר כלכלי אלא עושר פנימי והיה להם את זה. לנו לא אכפת מהפגנתיות מרהיבה בטקס שנות ה70, או קליפ בעלות 350 אלף ש”ח לנו אכפת מהקשישים במדינה שסובלים מעוני ורעב כי אז מירי, איפה התרבות? החינוך? הערכים? איפה הצניעות? הישראליות?

נמאסה עליי הצביעות הממשלתית שלכם, אין בכם כבוד והדר אתם יורקים בפרצופם של האזרחים שלכם.

אנחנו לא רוצים אתכם על במות, או בסרטוני האדרה שלכם בפייסבוק אנחנו רוצים לראות אתכם עובדים למען החלשים בחברה

במקום להנהיג פה עם אתם זורים מוקשים כלכליים ועוד שלל מסכי ערפל כדי שלא נראה את האמת האחת והיא- שאין לנו מנהיג.

אין לנו ממשלה שמביטה בעיני העם שבחר בה,

וכל הטקס הזה הוא יריקה בפרצוף של כולנו.

מקווה שמעט ממילותיי חדרו את המעטה הקשוח ונכנסו לליבך שכה כואב על העבר המזרחי והקשה, אך פחות מתחשב בכל היתר.

ממני- אדרי מאיה, מרוקאית, מהפריפריה ומייחלת כבר להתקדם.

 

קרדיט תמונה: Mark Neyman אתר לע”מ

 

עוד מהבלוג של Edri Maya

Thumbnail

הבלוגים האבודים שלה.

  "את לא מבינה .זה באמת משמים." אמרה לי אילת סווטיצקי בשיחתנו אתמול בלילה. אחרי שהתפרצתי עליה שעת לילה מאוחרת ללא שום התחשבות בשעה, רק הדחף העז שתפס אותי לנער...

Thumbnail

אישה ללא הפסקה

"אני חייבת לצאת, אז תבואי עכשיו, יש לי רק כמה דקות " כך היא מאיצה בי להגיע לראיון לפני שהיא רצה אל התור שקבעה למספרה, איילת מצליחה לדחוק לתוך לוח הזמנים העמוס שלה גם כמה דקות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

חמותי ואני - סיפור אהבה

   בבקשה בלי הרמת גבות ,אין פה שום נימה של הומור, בחיי, סיפור אהבה. חוץ מאשר נושא אחד – האוכל, בעלי וילדיי תמיד יטענו שהיא מבשלת טוב יותר ממני, אופה טוב יותר ממני, וזוהי...